Gde zeka pije vode :-)

(šatori, vreće, podloge, vatra, voda...)

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
SashaM
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 3:31 pm

Re: Gde zeka pije vode :-)

Postod SashaM » Sre Sep 28, 2011 3:45 pm

Realno bitno je da se negde ide i da se uživa u prirodi...a iz kakve ćeš boce da piješ vodu - to je već manje bitna stvar. Samo da nama ne zagade izvore i vodotokove kakvim otrovima i lako ćemo. :pray:

Korisnikov avatar
stefan
Global moderator
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:02 am

Postod stefan » Sre Sep 28, 2011 4:51 pm

Skidam kapu za gore napisano :handgestures-thumbupleft:
Ja zadnjih nekoliko godina koristim americku vojnu GI cuturicu od 1 l i za te pare je vise nego dobra.Desavalo mi se da je ne zakacim lepo za pojas pa mi padne na zemlju ili kamenitu obalu reke,za sad se dobro drzi.Jedina zamerka(ako tako i moze da se nazove)je sto je dosta bucna kad je polu prazna pa voda pri hodu zaprljuskuje grlic cuturice.Jos samo da nabavim onu inox solju koja pasuje na dno i da bude u full-u...
Mora da se voli,ne moz' mehanicki!

Korisnikov avatar
Cave Bear
Pridružio se: Sub Feb 26, 2011 8:09 pm

Postod Cave Bear » Sub Okt 01, 2011 5:52 pm

Voda-voda zakon za kodžiste :D

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Postod Radiobunker » Pet Okt 07, 2011 7:45 pm

Radiobunker napisao:
Slika

Komplet sastavljen, opsti izgled pogled sa zadnje strane :-)

Cuturu sam pazario kao nekoriscenu sto i jeste tacno i prednost sa jedne strane. Sa druge strane, kozni kais je izgubio elasticnost pa cim sam ga cimnuo pokidao se. U principu resivo. Zameni se novom kozom i to mu je to.

Jes' i to mu je to sto ja kazem...zeka od danas pije vode iz popravljene cuture :D ...kozni remen zamenjen..sreca da stari znati nisu bas nacisto pocrkali u Zrenjaninu. Imam ovde jednog tasnera koji voli da se zeza sa sitnicama. Cak je i boju koze pogodio.

Da potkrepim jednom slikom:

Slika

Bolje izgleda nego original :handgestures-thumbupleft:

deratizator
Pridružio se: Pet Mar 16, 2012 5:58 pm

Postod deratizator » Sub Mar 17, 2012 1:51 pm

Pozdrav svima....ovo je moj prvi post na forumu.
Što se tiče ovih aluminijumskih posuda , ne znam kako je sa vodom, ali znam da držanje hrane u aluminijumskim posudama par dana izaziva trovanje te iste hrane .Naravno, ne mislim na hranu koja stoji van frižidera. S obzirom da se radi o proizvodima za vojsku, sumnjam da neko nije prvo ispitao pa ona pravio (naročito ne Nemci) ali možda je to objašnjenje odakle čudan ukus vode.Svakako i o PET ambalaži treba voditi računa, za držanje hrane i napitaka je ona sa oznakom 5.

MILAN
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 9:55 pm

Postod MILAN » Sub Mar 17, 2012 10:35 pm

Bilo je reči o aluminijumu na forumu ali o plastici manje. Sew znači oznaka 5 i čemu služi?
Baš nemam dara za recenzije!

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Uto Mar 20, 2012 7:18 pm

U čemu bi bilo najbolje čuvati veće količine vode u kućnim uslovima, eventualno vozilu?
Imam (opravdan) običaj da imam skoro uvek šestolitarku-dve Vlasinske Rose po ćoškovima, kod mene često nestaje vode, naročito leti. E sad, ne volim da voda stoji u plastici, ako može, pa bih rado presuo desetak takvih u neki kontejner iz koga po potrebi može da se troši bez većih baratanja sa presipanjem, i redovno dopunjuje.
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
To3a
Pridružio se: Sub Feb 04, 2012 12:20 am
Kontakt:

Postod To3a » Uto Mar 20, 2012 7:30 pm

Pathfinder imas varijante od inoxa burica sa slavinom. Postali su popularni kod proizvodjaca vina. Raznih su velicina i deluju kvalitetno. Mora da si ih vidjao. Za cenu nisam siguran pa necu nista pisati. To spada po meni u najpraktichniju ne plastichnu varijantu.
Postoje i gumeni kanisteri al njih ne preporuchujem. Onaj od 20l mi se ogadio u vojsci. Al su praktichni mozes svuda da ih okacis i imaju lushu za sipavanje vode il za montiranje tusa.
Neke fensi am ericke varijante nisam gledao.

E da a moja flasa za vodu je 0.6l alu boca sa gumenim zatvaracem i karabinjerom prljavo roze boje. Dobila supruga na kampanji borba protiv raka dojke. Hteo sam da je ofarbam al sam je ostavio u originalnoj varijanti. Ipak sam za kampanju protiv raka dojki. Zivele zdrave i vesele ((:

Korisnikov avatar
stefan
Global moderator
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:02 am

Postod stefan » Čet Jun 06, 2013 6:40 pm

Danas mi je stigla kineska cuturica za vodu.
Slika
Vec nekih sat vremena mi stoji pored kompa i svakih par minuta pokusavam da joj napravim ulubljenje prstima,za sad nece da mrdne.S obzirom da se Guyot Designs ili Nalgene inox cuturice trenutno tesko nalaze i sa postarinom bi bile sigurno duplo skuplje,ovo bi bila prilicno dobra zamena.Testiracu je malo ovih dana pa javljam rezultate.
Mora da se voli,ne moz' mehanicki!

Povratak na “Bivak”