Shator

(šatori, vreće, podloge, vatra, voda...)

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Re: Shator

Postod t03a » Ned Feb 05, 2017 3:45 pm

Hehe, _BR nam je dao solidan uvod u osnovne pojmove meteorologije :) Ostaje samo da definise pomeranje tacke rose u odnosu na koncentraciju, hemijski sastav i veličinu čestica cadji :)

Salu na stranu, meni je svilena podvreca asocijacija na drugi tip kondenzacije, uopšte ne znam o čemu pričate.

Sve to treba proveriti u praksi, ovako možemo da teoretišemo koliko nam je volja. Ne zaboravite gde, kada i kako naši ucesnici foruma idu i koliko borave u prirodi. U velikom broju slučajeva dovoljna je jeftinija vreća i plava cirada. Onaj koji se sprema za ekstremne uslove valjda zna šta radi...
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Postod vukovsin » Ned Feb 05, 2017 6:51 pm

Ево,знам једног одавде,који је на тежи начин,научио ''не на подлогу која се надувава''....Температура око нуле,дивна касно јесења ноћ,време,између 2 и 3 по поноћи....

Korisnikov avatar
t03a

Postod t03a » Ned Feb 05, 2017 7:38 pm

Hehe, zato se najbolje uči kad se dobro zajebeš. Najbitnije je da imaš dobrog drugara koji će da ti pomogne u nevolji...
scio me nihil scire

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Ned Feb 05, 2017 9:43 pm

Molim da tu pricu kako ti je dugaj pomogao i kojom metodom te ugrejao zadrzite za sebe. :argh:
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
t03a

Postod t03a » Ned Feb 05, 2017 9:45 pm

Haha, šta se desi na planini ostaje na planini :) :) :)
scio me nihil scire

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Ned Feb 05, 2017 9:51 pm

Bilo je tamo i razbijenih jaja...
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
Pan
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 12:29 am

Postod Pan » Ned Feb 05, 2017 10:07 pm

Treba probati prvom prilikom ono sto @BR rece.
Moracu da se spakujem u kesu djubretarku da vidim da li cu da mirisem na isto izjutra. :D

Da budem sasvim iskren, ima mi smisla to sto govoris, ali kad je zid kuce u pitanju.
Kad pomislim da je sopstvena koza u pitanju, lezati mokar da bi sacuvao vrecu...
To mi lici na ono kad je muz hteo da napakosti zeni pa otsek'o sebi ... kako ono bese Odisej? Cvetka? ;)

Sva sreca pa nemam puno potrebe da spavam na tako extremno niskim temperaturama. Mada, nikad se ne zna.
Prosle sezone na pecanju, zanocili drugar i ja na Tamisu u satoru, pocetkom Jula. Preko noci pala temperatura na 4 stepena :ladno: .
Onako lako obuceni posmrzavasmo se ko ekseri. Da znas da mi doslo sacuvaj me boze da se priheftam uz drugara, pa makar kolale price :D

I dan danas se zajebavamo na tu temu, kao mi je najmanje bradat bio tog Jula :teasing-tease:

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Ned Feb 05, 2017 10:42 pm

Bla-bla, truć-truć, šbb kbb itd.
Improvizacije toga tipa su napuštene u drugoj polovini 20. veka. Onaj ko ide nespreman na teren sigurno neće imati 150 pomoćnih sredstava u vidu ogrtača, svilenih marama, cerada, termo folija... Ko ide spreman on je već kupio adekvatnu opremu, odeću i zna kako da je iskoristi. Ima i pomodara koji kupe najskuplju opremu, prošetaju se kroz naseljeno mesto i trk u hotel na masažu pa u krevet.
Baš čelik pominje tarp. Za one koji ne smeju pitati, u pitanju je cerada. Jedna vrsta korisne cerade, s alkicama po rubu, može da se kupi u "Uradi sam" prodavnicama. Nedavno sam uzeo jednu ceradu dimenzija 3x4 m za pokrivanje bicikla. Nađete štap na terenu, ponesete malo kanapa i eto solidnog zaklona za sitne pare.
P.S. Moj šator ne prima brkate i bradate goste makar se smrz'o.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Ned Feb 05, 2017 11:02 pm

Vise noci sam prespavao napolju ispod najlona (u moje vreme nije bilo ovih fancy tarpova) nego u satoru. I kad god mogu, biram tarp umesto satora. Prijatniji je, ako nema komaraca.

A sto se spavanja na minusu tice, to je stvar nuzde. Nikada nije prijatno. I najmanje smeta kako mirses ujutru..
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
t03a

Postod t03a » Ned Feb 05, 2017 11:05 pm

Hajde prvo da odemo na to brdo, za zaklone cemo lako... To bi mogla da bude jedna od dobrih varijanti za okupljanje :)
scio me nihil scire

Povratak na “Bivak”