Viseća ležaljka

(šatori, vreće, podloge, vatra, voda...)

Moderator: Hobo

MILAN
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 9:55 pm

Re: Viseća ležaljka

Postod MILAN » Sre Jul 13, 2011 9:26 pm

Koliko sam stigao da vidim, ja imam rešenje za platno. Ne propusta vodu, pa sam pravio nešto poput satorskog krila od toga za u prirodu jer je lagano i lepo se spakuje.
Baš nemam dara za recenzije!

Korisnikov avatar
stefan
Global moderator
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:02 am

Postod stefan » Sre Jul 13, 2011 10:39 pm

Kol'ko para?
Mora da se voli,ne moz' mehanicki!

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Sre Jul 13, 2011 11:55 pm

Ako mene pitaš, hmm, 460 din po metru, za balu široku metar i po.
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
Pathfinder

Postod Pathfinder » Uto Avg 02, 2011 6:22 pm

Zaboravio sam da postavim gotov proizvod, sasvim upotrebljiva ležaljka, doduše malo kabasta zbog materijala, ali udobna i laka za napraviti:
Slika
Jedino što se mučim sa vrećom za spavanje. Klizava vreća, klizavo platno, konstantno se gužva i srozava ispod mene te ne mogu da je zatvorim lepo do kraja :think:

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Uto Avg 02, 2011 6:29 pm

Resenje za taj problem ne postoji.. Mada nisam prbao ne gumene protivklizne mrezice, imam utisak da bi radile.

Sta radis kada pada kisa, i kako ulazis u ovo. Meni je ulazak odozdo kao kod Hennesija jako udoban i upotrebljiv.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
Pathfinder

Postod Pathfinder » Uto Avg 02, 2011 9:42 pm

Lagano sednem na sredinu, u onda zarotiram restlo mene u ležeći položaj. Nije mi neki problem. Još je sveža, nije probana na kiši, a za to u ovom trenutku imam jedino šatorsko krilo i razvučen kanap po dužini, mada bi nešto laganije i veće bilo bolje siguran sam.

MILAN
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 9:55 pm

Postod MILAN » Sre Avg 03, 2011 5:59 pm

Javi mi koliko ti platno treba za "krov"! Plati samo postarinu a ako baš hoćeš da se revanširaš, fali mi parče kože za fotrolu! Javi na pm!
Baš nemam dara za recenzije!

Korisnikov avatar
SashaM
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 3:31 pm

Postod SashaM » Pet Sep 23, 2011 12:16 pm

Kupio sam u radnji koja se zove ItalTes neki materijal koje je ok za improvizovanu viseću ležaljku. Materijal je dvoslojan a jedna strana je kao gumirana i ne propušta vodu (držao sam materijal pod tušem i voda je samo klizila sa njega). Cena tog materijala je bila oko 900rsd za dužinu od 3m (Širina je 1,5m. Dosta je izdržljiv materijal, blaago rastegljiv. Na krajevima vezujem konopac i onda gurtnom za drvo.
Onda sam naleteo u Gori na viseću ležaljku sa zašivenom mrežom za komarce (i to odličnom) i od tada je obavezan deo moje opreme gde god da idem. Na pecanju je arčim i to muški. Piše da je za max 100kg ali ona opušteno izdržava mojih 110kg. Cena je bila oko 6000rsd ali vredi svaku paru.
Što se tiče klizanja vreće ja ubacim podlošku za spavanje i onaj deo koji bi trebalo da ide do zemlje okrenem na gore (ta strana ima na sebi male tačke od gume koje ne dozvoljavaju podloški da klizi, kao na čarapama za decu). Nije idealno ali mnogo manje klizi nego kada nema podloške a i dosta je toplije jer nema opstrujavanja preko bubrega sa donje strane.

Korisnikov avatar
Jones
Pridružio se: Ned Sep 30, 2012 8:53 pm

Postod Jones » Ned Sep 29, 2013 6:29 pm

Ne znam kako ce vam ovo zvucati, ali sto se tice materijala za lezaljku mozda bi najpogodnije platno bilo od starih desantnih padobrana (kupola). Mogu se ponekad naci na vojnim otpadima. Jednom prilikom sam video, doduse bele, i to jedno 20 ak komada na vojnom otpadu u Zemunu, tamo kod pandurske skole u Cara Dusana, pa ulaz iza. Problem je sto treba utrefiti kada imaju bas tu robu, a i radno vreme im je dvokratno i ne pridrzavaju ga se puno, bar nisu onda kada sam ja posecivao taj otpad. Druga opcija za materijal, ripstop je kod nekog od nasih proizvodjaca vojne opreme, i to nije laksa opcija, jer vam treba insajder. Kod nas u ZR ima ripstopa u MILE DRAGIC proizvodnji, ali problem je uci. Ako imate nekoga moze se uci u pogon i regularno pazariti kao u maloprodaji, ali to im inace nije praksa. SashaM je spomenuo lezaljku iz Gore, mislim da je to Ferrinova lezaljka. Ja nisam imao prilike da spavam u njoj, ali moj kum koji je ima vec 3 ili 4 god je cesto koristi i nije zadovoljan sa njom, kaze da koliko god da je naspanuje ona se poprilicno odvisi tokom noci pa posle bolje ledja. Inace sto se kvaliteta tice jako je dobro odradjena i mreza za komarce sljaka ko luda. Krov za nju, koji ja smatram za idealan je Basha, o kojoj je pisao vec Radiobunker...
"Twenty years from now you will be more disappointed by the thinks you didn't do than by the ones you did do" Mark Twain

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Ned Sep 29, 2013 6:40 pm

SPC (sabirno-prodajni centar, ili narodski vojni otpad) je iz Zemuna odavno preseljen u Kneževac. Posle okretnice tramvaja 3 i autobusa 37 krene se napred prema kružnom toku. Levo je kasarna (deo u kom je SPC), pravo je nadvožnjak prema Petlovom brdu i Orlovači, desno put do kamenoloma, tunela ka avalskom putu... Dostupna je roba koju nije pregledalo mnogo očiju i nije rezervisana unapred.
Izrada ležaljke može biti zahtevna. Predlažem da se pogledaju gotove, pretraže youtube preporuke za izradu i tako to!
Живи и пусти друге да живе!

Povratak na “Bivak”