Vatra i sve okolo nje

(šatori, vreće, podloge, vatra, voda...)

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Re: Vatra i sve okolo nje

Postod StepenWolf » Uto Avg 13, 2013 12:33 am

Slažem se.
Ovo prethodno opisano je i moj izbor. Više puta dokazan.

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Uto Avg 13, 2013 1:06 am

Ma, i ja se slazem. Ali, ako za sve nadjem neko takvo resenje, nikada se necu poigrati nozem ;-D.
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Čet Feb 26, 2015 1:06 am

У сардњи са једним Веселим човеком пре некако поручих нешто од жуте браће,а да би смањили поштарину,требало поручити још нешто,па ми он поручи Stormproof Matches,овакве:
http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1858 ... 20x220.jpg
Данас стигло,па сам тестирао,па да пренесем утиске.
Паковање,пластика,чеп се не заврће ко на флаши,већ само набије одгоре,влага може да прође.
ШибиСе: Прву упалио,сагори док си реко кекс,без пламена,друга и трећа такође,код четврте тек нешто мало пламена,ал ништа значајно,а изгори ко лудо,и кад изгори тај фосфор или шта ли је већ оно мало дрвета не гори,угаси се.
Онда пробао упаљачем да упалим,комада два одједном,ту беше нето мало више пламена,ал ништа значајно,а опет брзо сагори.
Пошто је поподне лагано падала кишица,оставих две у временском року пола цигарете да кисну,после пробо палити на оно кресиво на кутијици,не иде,па узмем од обичних (Зебра) шибица кутију са кресивом,ни ту не иде. На крају упљачем запалих,једну по једну,обе су одма уватили,али резултат као и код предходних,на првој без пламена,изгоре док трепнеш,и дрвце не настави горити,друга исто то,али са нешто мало пламена.

Ај кад сам већ почео,па да пишем и о другим искуствима.

Захваљујући Вуковом Сину сам упоседовао лучи пре неки месец и по дана. Тестирао онда,ал заборавио,па данас поновио. Иако то није ни слично са горе поменутим шибицама,јер оне су иницијаор,а ово је припала,ал све то има везе са ватром.
Мало ножОм наструго опиљака,(као ситнија пиљевина) прима ватру ко лудо,и упаљачем и шибицом,лепо гори,и прилично дуго,за ту количину.
Затим исто тако настругао,и одсеко комад 1x1x0,5 цм,па комад наслонио на струготину,запалио упаљачем,све то горило нешто мало више од 3 минута.
Затим један већи комад подвргао лаганој кишици као и шибице,па понови претходни поступак,са струготином и мањим комадом. Требало је мало више да прими ватру,неких 5-6 секунди,ал ухватило,а затим горило,као и претходни пут,нисам мерио време,ал отприлике исто.
Са фајерстилом нисам пробао,јер сам поклонио неком ко ће га паметније користити.

И да још кажем,одувек сам се држао упаљача и гуме (топло препоручујем задњу унутрашњу од трактора,да се набави нека дотрајала и исече у фронцле)плус што свуда имам паљача комада више (јакне,торбице,ранац) заштићених од влаге,и тактички упаљач на панталонама (ко је видео зна о чему причам ;) ) и тога се нећу одрећи тако лако.
У ранцу држим и ону кутију од бомбе,са два упаљача унутра,остало гума,плус гума облепљена споља,а у процесу сам набавке,и нешто мало другачије кутијице за то,јер ова незгодна за у џеп панталона,за јакну може,ал за панталоне кабасто.

ЈБт човек ми рече да пренесем утиске,а ја роман написах :sad-roulette:
:obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
ninoslavt
Nožar
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 7:00 pm

Postod ninoslavt » Čet Feb 26, 2015 11:00 am

Imao sam nekoliko tipova ovih sibica. Iskustva su slicna, a moje sibice nisu bile iz PRC, ako neko misli da je zemlja porijekla bitna.

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator
Pridružio se: Pet Dec 21, 2012 10:45 am

Postod ОХОТНИК » Uto Maj 17, 2016 5:43 pm

Slika

Проблем с паљењем ватре више не постоји! :liar: :liar: :liar: :argh:
LIght my fire је избацио (напокон) и на наше тржиште еколошку летвицу са рупом. :o :o :o :chores-chopwood:

За оне који не знају луч се добија од дрвета црног бора богатог смолом, а највише га има у пању посеченог стабла. Чак и када је мокар интезивно гори зато што висок садржај смоле не дозвољава да дрво повуче влагу у себе. Већина старијих колиба у западној Србији направљене су баш од таквог дрвета, а многи Смедеревци потпаљује се још увек комадићем луча или "зубљом луча" што је од прилике мера довољна за једну ватру.
Не знам да ли ми овим Европљанима стварно изгледамо као планета мајмуна или напротив сматрају да смо једнако дебилни као и они сами. Простим кубицирањем ове летвице изведена је једноставна рачуница. По овој цени један m3 кошта невероватних 71.000€. За горе поменуте колибе утроши се просечно 5 кубика грађе, само у материјалу свака вреди 350.000€.
Код нас се чист луч продаје се по цени од 100€ за тону (1m3 тежи 700 kg). :sad-roulette:
Зарада већа него на кокаину, при томе није незаконито!
Кад мало боље размислим ја сам богат човек, до сада сам сагорео десетине хиљада еура, а ко зна колико ћу још.
Шта ћете, може ми се, "јер сам тако у могућност". :sator: :obscene-drinkingcheers:
Е сад нећу ни како ја хоћу!

Korisnikov avatar
canis lupus
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:11 pm

Postod canis lupus » Uto Maj 17, 2016 8:45 pm

Колико си комада купио, јел има нека за мене :teasing-tease:
I'm gonna make him an offer he can't refuse

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Uto Maj 17, 2016 9:06 pm

Ha, viđao sam ja ovo i ranije kod nas ali doduše u maloprodajama uvoznika (i doduše se slatko smejao), a eto, sad vidim i da je uvoznik ovaj genijalni artikl počeo da distribuira i veleprodajom :mrgreen: :mrgreen:
Pazi: luč sa bar-kodom :shock:
Moja baba bi odlepila...

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Uto Maj 17, 2016 10:08 pm

Ovce su oduvek sluzile za sisanje.

More jeftino je to :)

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Uto Maj 17, 2016 11:03 pm

Овце су за шишање, а нешто друго је за сисање.
Одбијте цену израде, бушења, рекламе, папира, канап(и)чића, марже, транспорт... Дрво је 5 динара, а 385 је све остало.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Sre Maj 18, 2016 12:57 am

Ti nikad nisi pio mleko direkt sa izvora, tj. ovce? :teasing-poke:

Povratak na “Bivak”