Samonaduvavajuca prostirka "Open Air"

(šatori, vreće, podloge, vatra, voda...)

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
SashaM
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 3:31 pm

Re: Samonaduvavajuca prostirka "Open Air"

Postod SashaM » Ned Mar 11, 2012 7:10 pm

Poenta podloge je da spreči pothlađivanje noću a ne da nešto preterano bude udobna. Zato sam i preporučio onu od 22cm ako neko traži udobnost. Na tom sam dušeku spavao u kampu prošlog leta - doduše dušek je nošen zbog moje supruge ali se ni ja nisam bunio jer smo na njemu spavali perfektno. Kinezi prave sada one male nožne pumpe koje su zadovoljavajućeg kvaliteta a nisu preterano teške. Za kraća kampovanja (2-3 dana), na koje se i najčešće ide, mislim da nema preke potrebe vucarati 2.5kg, pogotovo ako nije preterano hladno (a i u tom slučaju je bolje ispod lakše podloge natrpati suvog granja i suvog lišća nego vucarati pretešku podlogu).

Korisnikov avatar
odiseys
muzičar
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 4:33 pm

Postod odiseys » Pon Jun 10, 2013 12:14 am

uhm........
meni je osnovna i najvaznija stvar sa podlogom da se lepo opruzim, da bude meko i udobno :)
MerakCraft....... mora se :D
Ove sezone, jos od aprila obilazim Staru Planinu, i zanocio sam kojekude, nalozio dosta vatri, i kao sto moji drugari vec znaju: prizemak je meni najmiliji :D
Hamok, ljuljake, mreze i ostale visece stvari me mngo zguvaju i ne mogu da se opruzim
Nikada mi nije hladno! Uglavnom zbog vatre, a i zbog dobrgo "legala" koje napravim :)
Ipak:
Od veeeeeeeeeeelike patnje, do dobrog meraka, razliku pravi UDOBNA i meka podloga :D
Lisce, paprat, granje,..... itd, itd.....
Mozda sam ja Princeza Na Zrnu Graska, ali bas volim kad mi je meko i udobno :D
Ovih dana trazim dobru podlogu, laganu, udobnu za pakovanje, i meku za spavanje.
Ako neko ima predlog - da javi odmah :D
Pozdrav svima :D
A little flesh, a little breath, and a reason to rule all – that is myself

benz
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 5:41 pm

Postod benz » Pon Jun 10, 2013 12:34 am

Je li mora da se duva ili mozemo da se dogovorimo? :obscene-drinkingcheers:

t03a je ljubimac ovih na duvanje, podloga naravno :mrgreen:

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Pon Jun 10, 2013 12:38 am

benz napisao:t03a je ljubimac ovih na duvanje, podloga naravno :mrgreen:

Posle "onog" iskustva na duvanje mogu da ponesem samo lutku iz sex shop-a :D
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
banebeograd
Pridružio se: Uto Nov 23, 2010 6:21 pm

Postod banebeograd » Pon Jun 10, 2013 12:21 pm

onomad sam kupio gore pomenutu samonaduvavajucu prostirku open air od 7,5 cm.
probao sam je u "kontrolisanim" uslovima uporedo sa jednom klasicnom prostirkom gumiranom sa jedne i aluminijuskom sa druge strane koju sam imao od ranije i sa dusekom koji sam isto imao od pre.
da li zbog moje tezine ili je u pitanju neka navika, ali nisam mogao da se otmem utisku da se ova samonaduvavajuca potpuno slepi sa zemljom i da skoro da me nista i ne stiti od hladnoce ispod.
sasvim je moguce da sam vizuelno tu prostirku doziveo nejako pa mi je problem bio u glavi,
u svakom slucaju ja sam open air prodao i privremeno se vratio na staru gumiranu .
kasnije sam u kupio karrimor prostirku koja je jos prakticnija od one stare jer se lepse pakuje i moze komotno da sluzi samo za sedenje na njoj.
Slika
Slika
http://store.karrimor.com/karrimor-fold ... mat-782009
"Dođe tako vreme kad pametan zaćuti, budala progovori...." Ivo Andrić

jazz
Pridružio se: Uto Sep 23, 2014 10:03 am

Postod jazz » Uto Sep 23, 2014 10:19 am

Svoju prvu podlosku na vazduh sam kupio 1986 za ekspediciju u Tijen San gorje I od tada sam probao sigurno 20 tak raznih, tehnologija izrade je napredovala alo je princip ostao isti I popboljsnja su uglavnom postignuta u smanjenu tezine I nesto malo u kojeficijentu izolacije, prilikom izbora najvaznije je da znas za koju svrhu je koristis jel od toga u mnogome zavisi I izbor.

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Uto Sep 23, 2014 10:30 am

Prostirke koje se naduvavaju su mehanicki osetljivije, traze trud i vreme da se pripreme za upotrebu kao i da se izduvaju i generalno nisu "soldier-proof" (a ja smatram da je to nephodan kvalitet za opremu te vrste). Radije koristim standardne prostirke.

Korisnikov avatar
šumar
Pridružio se: Sre Maj 27, 2015 8:44 pm

Postod šumar » Pet Maj 29, 2015 10:18 pm

Generalno, vazdusni duseci odvode toplotu od tela uzasno i hladno je na njima spavati, dok god sam kampovao sa devojkom nosali smo svakojake te duseke i na naduvavanje i na samonaduvavanje, i na kraju sve uvek sve svodilo na to da ono spava u svojoj vreci obmotana i u moju vrecu, dok ja cele noci pumpam dusek. Na kraju sam batalio i duseke i devojku na kampovanju, i ukoliko bas mora da se nosi, one sundjeraste/penaste prostirke su sasvim dobra stvar, ima ih bas od te marke open air jeftinih, i to kupim dve tanje pa poduplim jer su 3-4 puta jeftinije obe nego jedna duplo deblja. Cak sam sa bas dve takve kampovao i na pescanoj obali letos, ko god je kampovao ikad na pesku zna kako je uzasan za ledja i bubrege kad se utaba pod sobom kao cement, i bile su mi te dve podloge zaista sjajne, nista vise mi nije trebalo. Imao sam 2x6mm podloge, da napomenem.
:chores-chopwood:

Povratak na “Bivak”