Samonaduvavajuca prostirka "Open Air"

(šatori, vreće, podloge, vatra, voda...)

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
banebeograd
Pridružio se: Uto Nov 23, 2010 6:21 pm

Samonaduvavajuca prostirka "Open Air"

Postod banebeograd » Pet Mar 09, 2012 1:39 pm

da li neko ima iskustva sa ovom samonaduvavajucom podlogom za vrecu za spavanje,
pristojna je cena za 7,5 cm debljine
http://www.jysk.rs/165/752/4736500/a/catalog
"Dođe tako vreme kad pametan zaćuti, budala progovori...." Ivo Andrić

Korisnikov avatar
vlado1988
Pridružio se: Pet Jan 27, 2012 12:59 am

Re: Samonaduvavajuca prostirka "Open Air"

Postod vlado1988 » Pet Mar 09, 2012 3:22 pm

Sa ovom markom nemam ali izgleda ok za taj novac,vidi tezinu,ovako je ok,7,5cm je kao na kreetu da spavas.

Korisnikov avatar
SashaM
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 3:31 pm

Postod SashaM » Sub Mar 10, 2012 12:32 pm

Mislim da apsolutno nema potrebe za kupovinom prostirke od 7,5cm sem ako se ne ide na Himalaje. Po meni je najbolja kombinacija neka prostirka (samonaduvavajuća) od 3,5cm i neka prostirka od sunđera (one prostirke kao za plažu) pa kombinuješ zavisno od potrebe. Ova prostirka koju si naveo ima sigurno oko 2kg (a možda i više) a to treba vucarati na leđima.
A za lux kampovanje kupiš lepo onaj dušek od 22cm i uživaš kao čovek.
Što se tiče kvaliteta mislim da u poslednje vreme nema neke velike razlike kod tih samonaduvavajućih podloga.

Korisnikov avatar
banebeograd

Postod banebeograd » Sub Mar 10, 2012 4:31 pm

gledao sam danas u radnji , tezina "open air-a" je 2,4 kg,
a uporedjivao sam i sa tezinama onog najmanjeg duseka i tog lux sto ti pominjes,
razlike izmedju ovog samonaduvavajuceg i najmanjeg duseka /njega imam odavno/ http://www.jysk.rs/165/752/420/4735600/a/catalog skoro da nema ,
dok je onaj udobniji, veci od 22 http://www.jysk.rs/165/752/420/4733600/a/catalog jos tezi , plus mora se nositi i povelika pumpa...

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Postod vukovsin » Sub Mar 10, 2012 4:33 pm

Разлике у тежини да скоро нема,или?....

Korisnikov avatar
banebeograd

Postod banebeograd » Sub Mar 10, 2012 4:42 pm

pa da skoro da nema razlike u tezini izmedju open air i onog manjeg duseka,
ali onaj veci, udobniji, sto je "debo" 22cm on je ipak tezi , a moras i pumpu za njega nositi,
doduse, sad mi pade na pamet ,i onaj manji dusek se mora nekako napumpati, pa i za njega treba pumpa...
tesko je naci optimum, ako se ide na udobnost onda se gubi u prostoru i dobija na kilazi...
osim kod jednog mamut modela koji je samo 570 grama, ali zato kostaaaa
http://www.iglusport.rs/index.php?page= ... &Itemid=71

vukovsin

Postod vukovsin » Sub Mar 10, 2012 4:51 pm

Да не иде можда и ''персонална асистенткиња'' уз њега за те паре?.....
а шта је са оним ''примитиве'' начином,сува папрат,четина,лишће,сено?

Korisnikov avatar
goranns
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:10 pm

Postod goranns » Sub Mar 10, 2012 5:58 pm

ja sam proslo prolece i leto kao podlosku koristio crnu izolacionu penu deb. mislim 1 cm, koju sam kupio u uradi sam i sasvim se dobro pokazala sto se tice izolacije.E sad ko voli da spava ko u hotelu ....jbg onda treba nesto deblje

benz
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 5:41 pm

Postod benz » Sub Mar 10, 2012 8:51 pm

Imam ja neku samonaduvajucu prostirku od 3-4cm i ja sam prezadovoljan, spavao sam na njoj kao u krevetu. Mada ja i nisam nesto zahtevan za spavanje inace, mogu da spavam i na stolici i pored "sitjanih slavuja" i vrlo retko lose spavam. Po meni kod tih naduvajucih stvari najvazniji je pritisak, nisam u skorije vreme spavao po tim dusecima a kad sam spavao imao sam utisak da covek prilicno utone u njemu i nisam bas bio odusevljen tim osecajem, verovatno zato sto ne spavam na ledjima.

Kod ove moje prostirke, ona se sama donekle naduva ja je malo dodujem i spavam. Posto uglavnom spavam na polu-boku-stomaku, nikad nisam preterivao sa pritiskom, jer kako god se okrenem, a prilicno nemirno spavam, rame i kuk moraju da se oslanjaju na zemlju. Verovatno bih mogao sa vecim pritiskom da lebdim na prostirci ali pitanje je koliko bi prostirka izdrzala moje nocne aktivnosti, posto imam neprijatno iskustvo sa jastucima, doduse seo sam na njih :D Tako da iskreno ne znam kako bi se ponasala ova od 7,5cm pogotovo sa nama iz 100+ kluba, sigurno da moze da se levitira na njoj ali to zavisi i od nacina spavanja. Eto povoda da odemo negde na dva dana taman da isprobamo razlicite prostirke.

vukovsin

Postod vukovsin » Sub Mar 10, 2012 9:37 pm

И обавезно,да буде услова за употребу ''приручних средстава'' типа папрати,лишћа...

Povratak na “Bivak”