Shator

(šatori, vreće, podloge, vatra, voda...)

Moderator: Hobo

DakiNS
Pridružio se: Čet Mar 05, 2015 10:18 am

Re: Shator

Postod DakiNS » Sre Mar 14, 2018 5:44 pm

U svakom slučaju ne bih da osvanemo u nekim novinama.

Ili na crkvenom fejsbuku na tarabi.

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Čet Mar 15, 2018 12:52 am

BR_ napisao:
Studentbgd napisao:Palo mi napamet,generalno znam da je skuplja dara nego mera,ali sam se pitao da li gore-tex moze da zameni dvoslojni sator tj da li se stvara kondenz ispod goreteksa. :handgestures-thumbupleft:

Moze al malo sutra. Ako ugradis oluk, pa odvod vezes na flasu eto ujutru preciscene destilovane vode.

Goretex resava vlagu samo kada je pritisak pare spolja manji nego pritisak pare unutra. A cak i tada to radi prilicno lose. Jednako efikasan sator mozes da napravis od najlona. Sustina je u porvetravanju, pa ako to obezbedis, sator moze i od apsolutno nepropusnog materijala. Akone obezbedis, Goretex tu nista ne moze.

Bravo.

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Postod vukovsin » Čet Mar 15, 2018 8:45 am

Непревазиђена ствар је шаторско крило,тарп,како год.....Има их лаганих,са гомилом разноразних петљи,омчи,ојачања,ручки....
Мало канапа,пар лаганих кочића,ето шатора.....Плус што можеш да га користиш и као огртач!!!!

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Čet Mar 15, 2018 9:40 am

И ја волим ту варијанту али нажалост и комарци.
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Čet Mar 15, 2018 11:57 am

Uključiš u utičnicu onu spravu s tečnim raterivačem komaraca, staviš naočare za virtuelnu stvarnost na glavu i kampuješ kao i svi drugi - u sobi.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Čet Mar 15, 2018 7:45 pm

odiseys napisao:Ali,.....
na ovom nasem forumu, bas kao i u realnom zivotu, postoji nekoliko pristupa i strategija o boravku u prirodi. Nekom je to hobi, nekome izlet, nekome posao, neko nema izbora, a neko sve to radi iz sopstvenog meraka i za svoj ćef!
Većina ovdašnjih Vukova i Zverova su sami sebi dokazali sta znaju i umeju. Probali i leto i zimu, planine i mocvare. Ima nas dosta koji smo pravili iglo i vucje jame, smucali se po pustinjama i prasumama. Ja zagovaram MerakCraft bez granica, a Merak svako pravi po svojoj meri. Neko voli skijanje, a neko voli da roni.
Dakle, zadoovljstva su brojna, a sto se tice promrzlih prstiju i ledenica za vratom, evo da ti kazem sta je meni rekao Veliki Jorn Horneman u nekoj slicnoj situaciji:

"Any fool can be uncomfortable in the bush"

Koliko ljudi, toliko ćudi, a zimi je dan kraći jer je bikin lepsi na moru nego Sneško Belić sa šargarepom :)
...a ja mislio da je zivot reka!

Povratak na “Bivak”