Vreća za spavanje. Da, ali koja?

(šatori, vreće, podloge, vatra, voda...)

Moderator: Hobo

DakiNS
Pridružio se: Čet Mar 05, 2015 10:18 am

Re: Vreća za spavanje. Da, ali koja?

Postod DakiNS » Sre Nov 29, 2017 4:33 pm

Kada jednom nađeš ćebe , dobro pripazi pri pranju da ne bude previsoka temperatura , inače ćeš posle sušenja imati upola manje ćebe. Vuna se skuplja pri pranju na visokoj temperaturi vode.

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Sre Nov 29, 2017 4:56 pm

To se ne pere. Ko je bio mali zeleni seća se isprašivanja ćebadi.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Sre Nov 29, 2017 5:07 pm

DakiNS napisao:Kada jednom nađeš ćebe , dobro pripazi pri pranju da ne bude previsoka temperatura , inače ćeš posle sušenja imati upola manje ćebe. Vuna se skuplja pri pranju na visokoj temperaturi vode.

Ista stvar kao i sa vunenim carapama... samo hladna voda. Ako zalutaju s vesom na program od 60°C budu taman tolike da ih nosis umjesto privjeska za kljuceve. :D

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Sre Nov 29, 2017 6:18 pm

Vojna ćebad JNA su bila od 100% vune, to sam siguran i sam sam pre neku godinu kupio par komada za vikendicu i vrede svaki končić, jako su udobna i topla.
Mogu se naći po mnogo manjoj ceni od te i siguran sam da ti ih neko može kupiti ovde pa da te sačekaju. Mogu i ja.

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator
Pridružio se: Pet Dec 21, 2012 10:45 am

Postod ОХОТНИК » Sre Nov 29, 2017 7:33 pm

Ко ми је крив кад немам времена да погледам форум, StepenWolf је већ објаснио да су ЈНА ћебад 100% вуна, ту нема дилеме.
Nietzsche ако ти није претерана журба решићемо ћебе, а што се тиче поручивања из Србије доћи ће истим каналом за који већ знаш само у другом смеру. Греота да непотребно плаћаш порез на ћурке и подварке.
Е сад нећу ни како ја хоћу!

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Sre Nov 29, 2017 8:23 pm

Stvarno sam neupucen... nisam ni slutio da su ta stara zelena JNA cebad napravljena od ciste vune (Stepski i Ohotnice... hvala vam na toj informaciji i velikodusnim ponudama). :handgestures-thumbupleft:
Ako igdje moze da se nadje to je u mom rodnom gradu. Cak mislim da imam jedno, pored Zrakovog dvogleda i Teleoptikovog kompasa, samo nisam ni slutio da je 100% vuneno. Ukoliko se ne snadjem, sada znam kome da se javim. ;)
Jos jednom hvala na odgovorima i korisnim informacijama. :obscene-drinkingcheers:

Povratak na “Bivak”