Na leđa (jakne)

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Re: Na leđa (jakne)

Postod BlackPanther » Pet Mar 02, 2018 8:02 pm

Odlicno izgleda. Ovo je samo za situacije bez (mokrih) padavina?
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Pet Mar 02, 2018 8:56 pm

Да,или са мало падавина. Засада кад има падавина преко облачим горетекс француске војске,не пропушта,ал шушти ко 5 најлон кеса,али наредни пројекат ми је да нађем "канвас",направим анорак и импренгнирам га,видећемо...

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Pet Mar 02, 2018 10:08 pm

Nekada sam koristio anorak JNA (malko mi je "omalio" pa je zavrsio kod kuma :oops: ) napravljen od tankog pamucnog platna bledo sive boje. Praktican odevni predmet ali sada za tako nesto koristim Arktics Stove Jacket. Jedina mana je mehanicka osetljivost. Imalo je vrlo upotrebljivih anoraka u nasim Army Shopovima (by Alpha, sa tankom fleece postavom)...
Mozda bi moglo da se iskoristi nekakvo ceradno platno? To mi je onako traperski fazon, spoljni sloj od cerade i jakna-ulozak od kariranog cebeta. ;)

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Sub Mar 03, 2018 12:30 am

То слично том ЈНА хоћу,но мало дебљи материјал,церадно платно да,ал оно кадгодашње,не сад ова нова

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Sub Mar 03, 2018 7:34 am

Odlicno je ispao! :handgestures-thumbupleft:

Za vlazno vrijeme ja bih uzeo ovako nesto...

https://www.fjallraven.de/anorak-no-8
Ili
https://www.fjallraven.de/jacket-no-68

Steta sto nigdje ne mogu da nadjem njihovu prodavnicu da odem i probam da li mi odgovara. Ako su im i jakne kvalitetne poput pantalona, nema se sta zamjeriti... osim sto su malo napumpali cijene.

Meni se gore-tex nije pokazao kao najbolje rjesenje. Ne propusta vodu, ali pored toga sto susti nikako ne "dise".

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Sub Mar 03, 2018 8:25 am

Koncept navlačenja završnog komada odeće kod mene nije na listi omiljenih.
Imao sam jednoslojnu jaknu marke 5.11 i koliko se sećam bila je od mikrofibera. Za moje outdoor aktivnosti imala je jednu ogromnu prednost - nije zadržavala vlagu. Služila mi je kao zaštita od hladnog vetra kad se previše znojim na pešačkom usponu ili kad jezdim na dva točka u hladnije doba. Sadašnja cena je bezobraznih 75 evra, za malo platna proizvedenog u Kini. Prodao sam je zbog pogrešne veličine - američki XL koji je kao naš XXL.
Prošli vikend na Kosmaju sam skinuo jaknu, izvrnuo rukave i ostavio da se suši. Ako nema padavina spolja, ima iznutra. Slično je sa goretex-om. Ne postiže da izbaci vlagu prilikom malo jače aktivnosti.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Sub Mar 03, 2018 10:36 pm

Nietzsche napisao:Odlicno je ispao! :handgestures-thumbupleft:
Za vlazno vrijeme ja bih uzeo ovako nesto...
https://www.fjallraven.de/anorak-no-8
Ili
https://www.fjallraven.de/jacket-no-68

Uf, jesu dobri nema šta ali cene ubijaju i to dobrano. :teasing-poke:
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Sub Mar 03, 2018 10:44 pm

Pogledajte ove, važe za kvalitetne :

http://www.canvasandcottonclothing.co.uk/

pamučno tkanje debljine nalik onim za Judo kimono.
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Sub Mar 03, 2018 11:35 pm

SlobaBG napisao:Pogledajte ove, važe za kvalitetne :

http://www.canvasandcottonclothing.co.uk/

pamučno tkanje debljine nalik onim za Judo kimono.

Eeee, to je već bolje (jedno 4x jeftinije) :) Jedan ovakav smok i malo polara ispod može biti dobra kombinacija...
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator
Pridružio se: Pet Dec 21, 2012 10:45 am

Postod ОХОТНИК » Ned Mar 04, 2018 1:47 am

veselibajker napisao:Koncept navlačenja završnog komada odeće kod mene nije na listi omiljenih.

Ајде да додам и ја коју мудријашку на тему VW Amaroka. :mrgreen:
Прво да признам, нисам ни знао да се "јакна за преко главе" стручно тако зове. Некада сам купио једну такву, споља је од платна сличног шаторском крилу, а изнутра је постављена неким филцом (нисам баш вешт у кројачкој термнологији), углавном ради се о меканом материјалу познатом као ћебенце. За прво облачње време није могло бити боље. Снежне мећаве, тепература у дебелом минусу, крећем се кроз белину, мени топло, не продувава, једино ми сметају пахуље који ме шибају по лицу и очима. Убрзо се појављује проблем, док пртим снег узбрдо почињем да се знојим и прегревам, не могу да се раскопчам једино решење је да скинем анорак. Није ми хладно док ходам само што се снег топи када падне на дукс који сам носио и после неког времена осећам влагу која је пробила до коже. Опет облачим јакну па је скидам и тако у круг цео дан. Пошто сам остао пар дана у лову, а нисам понео другу јакну исти проблем се понављао само што је постаје још већи када се следећег дана појавило Сунце. Чим сам се вратио кући анорак је код кројачице распорен од учкура па до грла бијела и уграђен је рајсфешлус. По мени та ствар није за пешачење по планинском терену по каквом се углавном крећем, више је за неке статичне акције или лагани ход по равном терену где га gray_wolf и користи, а могао би и он да изнесе своје искуство са тим проблемом.

Slika
Једна од ретких фотографија у анораку пре хирушке интервенције. Бундева је ипак лепша од пијане њушке која је славила редак улов. :D
Е сад нећу ни како ја хоћу!

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”