Rancevi,torbice......

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Re: Rancevi,torbice......

Postod BlackPanther » Sub Jul 18, 2015 3:30 pm

Moze za svaki dan. Odlicna srednja velicina. Sve vece od toga postaje glomazno. Poslacu ti slike kad dodjem kuci, sad smo na bazenu. Slikacu u odnosu na metar i slikao sam u odnosu na flasu "rose" pa ces steci utisak. A ja ti stojim na raspolaganju za pitanja. Samo da kazem da smo u isto vreme kupili pumin ranac za oko 3500 i brzo se raznizao. Evo vec godinu dana nam sedi u ormaru i ne koristi se.
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Postod gravesen » Sub Jul 18, 2015 8:45 pm

Hvala druže znači!
''Aл тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветлија'' !
''Не приличи вуку да одговара на лавеж паса ''

Korisnikov avatar
BlackPanther

Postod BlackPanther » Pon Jul 20, 2015 11:04 am

Slika

Izvini, bili smo u guzvi za vikend, na kraju sam vozio zenu i dete do cuprije i vracao se busom, pa ti zato tek sada kacim slike. Ovo je u odnosu na flasu, a cekam da mi supruga javi dimenzije, pa cu ti poslati i to.
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
gravesen

Postod gravesen » Uto Jul 21, 2015 11:10 am

Hvala druže,definitivno uzimam kao tvoj. :obscene-drinkingcheers:
''Aл тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветлија'' !

Korisnikov avatar
BlackPanther

Postod BlackPanther » Uto Jul 21, 2015 12:02 pm

Svidja mi se sto se najveca pregrada otvara kao poklopac na koferu, pa mozes svasta nesto glomazno da stavis unutra po potrebi, a svakako lakse i brze uzimas sta ti treba. U gornjem delu najvece pregrade, tu gde su usiveni tregeri, imas mali dzep na raferslus/cibzer i sve ostalo je jedna pregrada.
Bocni dzepovi si isto bez dodatnih pregrada. Prednji dzep ima jednu veliku pregradu i tri male bez ikakvog kopcanja. Vrlo korisna stvar.
Celo dno mu se otvara isto kao poklopac i tu mozes svasta staviti. E zapremina tog velikog dzepa se moze dodatno povecati/produbiti. Po meni, vrlo praktican ranac za male pare. Iskreno, krivo mi je sto u datom trenutku nisam kupio dva (bila akcija u Rodi) jer sam imao kupone i novac ali sam bio u fazonu da mi ne treba jos neki ranac.

Korisnikov avatar
gravesen

Postod gravesen » Uto Jul 21, 2015 2:38 pm

Ako nadjes negde u Ns na Lukoilu poslacu ti ja kupon sa pecatima nije frka,samo javi.

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Sub Mar 19, 2016 10:54 pm

Njuškajući po internetu, naišao sam na veoma dobru ponudu za crni ranac od 50 litara, marka Brandit, model Cooper, prodavnica militaryshop.rs
Trenutno je na akcijskoj ceni od 3900 dinara (ispod 32 evra).
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Ned Mar 20, 2016 12:19 am

Ja sam pred odlazak u Ilince pazario ranac kod nekog tipa sa Altine.
Meni deluje sasvim pristojno, oni koji su ga videli kazu da je sasvim ok, cak kazu da je neka poznata marka (Salewa, model Canyon T50, to mu valjda dodje 50 litara?), a platio sam ga 30 evrova.
Tip se oglasava na kupujem prodajem nije ga tesko naci. Dobar deo vreca za spavanje on prodaje (ja sam vrecu i jurio, pa je ranac dosao usput, kad sam vec "bio u radnji").
Imao je dosta toga, raznih velicina kvaliteta i cena, mislim da se vredi raspitati.

Korisnikov avatar
veselibajker

Postod veselibajker » Ned Maj 15, 2016 6:42 pm

Nedavno sam kupio mali Brandit ranac deklarisane zapremine 30 litara. Spolja ima noviji molle sistem kačenja koji se zbog načina izrade naziva „laser cut“. Ima udobne naramenice i jedan horizontalni donji kaiš da ne odskače od leđa pri kretanju. Dve glavne pregrade i dve manje pregrade, jedna iznad druge, omogućavaju pakovanje za jednodnevne izlete.

Slika

Leđni deo je meko tapaciran, ima rupičasti deo koji neće mnogo pomoći prilikom znojenja, a tu je i skriveni džep u kome držim kese.

Slika

Na bočnim stranama su takođe molle površine za kačenje i dva horizontalna kaiša za kompresiju ranca. Ovde se vidi da se ziperi povlače kanapom što predstavlja tiši način rada.

Slika

Primer manjeg molle dodatka koji se može postaviti bilo gde.

Slika

Učvršćen pomoću čičak trake.

Slika

U rancu se za potrebe fotografisanja našlo svašta – jakna, flašica vode, dve torbice sa sitnicama, poneki nožić, tanki podguz za sedenje na ‘ladnom betonu, krpa za brisanje karbonaca, rukavice…

Slika

Kad se napuni, popuste se kompresioni kaiševi i dobije se popriličan prostor koji je odlično organizovan. U velikoj pregradi možete držati teže predmete i hranu, u srednjoj delove garderobe, a u malim pregradama neke laganije sitnice.

Slika

Zaključak. Budući da sam ga kupio na sniženju po ceni od 2900 dinara (oko 24 evra), smatram ga fenomenalnom kupovinom. Trenutno ista prodavnica po ovoj ceni prodaje ranac u oker boji.

Korisnikov avatar
veselibajker

Postod veselibajker » Ned Maj 15, 2016 6:50 pm

Kad sam je već spomenuo, hajde da je i otvorim. Torbica koja je nekad služila za EDC (dokumenti, ključevi, telefon…) sada služi za terenski EDC. Unutra se nalaze dva preklopna noža koji se smenjuju na mojim izletima, sklopivi pribor za jelo, baterijska lampa, mini daska za sečenje hrane, malo parakorda, kukice za kačenje svačega, pištaljka, zavoj, ziherice, superlepak, upaljač…

Slika

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”