Rancevi,torbice......

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Re: Rancevi,torbice......

Postod Nietzsche » Sre Apr 19, 2017 12:31 am

Ili je do toga... ili da ga nosim kod Mije varioca da mi malo prepravi ogradu i zavari neke nozice... ;)

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Sre Apr 19, 2017 10:35 am

Najbolje je da kupiš još jedan ranac za NJU i da zajedno idete u prirodu. Kad ih spuštate na tlo naslanjate ih jedan na drugi u smeru rancopada. Mija ostao bez posla, a ovaj prethodni provokator bez...
Da li metalni deo ranca negde žulja po kožnim delovima gazde?
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Sre Apr 19, 2017 11:24 am

Koliko sam uspio da primijetim... svi koji koriste ovaj ruksak su ga malo doradili i napravili neke modifikacije. Shodno potrebama su zamijenili naramenice, neki si dosili dzepove sa strana, drugi opet koriste ono cudo oko pojasa sa Alice ruksaka, itd.
Jedino to sto ide oko pojasa mi ima smisla jer bas na tom mjestu metalni ram sa strana dolazi u kontakt s mesom i malo "ubada u krsta". :D Uopste nije strasno ako se nosi duks ili neka jakna, ali se bojim da bi u majici kratkih rukava to postalo nepodnosljivo. Druga prednost te modifikacije je sto se teret skida sa ramena i prenosi na pojas (vrlo zgodno kada je ruksak tezak). Jos uvijek ne znam da li cu nesto mijenjati s obzirom da sam ga samo juce nosio nekih 2-3 sata (preko jakne)... potrebno je jos testiranja.
Takodje nedostaje i rucka, ali to nije problem. Isplesti i zavezati zeleni paracord na metalni ram... to je prvo sto cu da uradim.

Korisnikov avatar
veselibajker

Postod veselibajker » Ned Jun 04, 2017 9:46 pm

Nedavno sam za jednog člana foruma nabavio dve torbice za vodu. Obe su s molle kačenjem i namenjene su nošenju flaša od 0.5 lit i 1.0 lit. Ova veća može da se koristi za još neke igračke jer je dublja. On je odavno dužan fotografije iz porirode.
Meni se dopala manja torbica pa sam je poručio za svoj molle ranac. Ne remeti raspored masa u rancu, a korisna je jer je voda brzo dostupna (i brzo ugrejana kad je toplo vreme).

Slika

Slika

Ranije sam predstavio moju torbicu sa sitnicama koja je promenila vlasnika. Zbog toga sam tragao za nečim sličnim. Odlučio sam se za manju torbicu koja će sadržati šumsko-planinski EDC koji stalno prebacujem iz manjeg u veći ili najveći ranac.

Našlo se mesta za lake aluminijumske ampule (za so, šećer ili sl.), zavoj, malo parakorda, ziherice, upaljač, male karabinere, difuzor za lampu od 24 mm, dvostrani dijamantski oštrač, kesu. Nije sve tu, ali biće tokom vremena. S prednje strane je mrežasti džep u koji sam ugurao jednu traku s karabinerom. Ova traka je obično dodatno osiguranje za Victorinox u džepu.

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Pon Jun 05, 2017 6:56 pm

Uzeo i ja jednu ovakvu torbicu molle-ovsku sa lastišima. Sa internetova mi se činilo kao mnogo dobro rešenje a i lepo mi izgleda brate(u). Sad nešto nisam više oduševljen, nekako mi se čini da previše diktira šta može a šta ne može i da je zapravo rogobatno, za taj volumen stane manje nego što bih želeo i očekivao.
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
veselibajker

Postod veselibajker » Pon Jun 05, 2017 7:13 pm

Juče sam poručio istu takvu i još jednu malo veću koja se (nadam se) otvara na isti način.

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Pon Jun 05, 2017 8:05 pm

Како ви то носите (мислим у улогу те торбице за свакодневно ношење)? Око врата,на појасу,у бочном џепу? Ја не могу никако да се навикнем на ништа слично,покушавао сам,али ми смета у свакој варијанти. А сваки дан са собом носам свашта,лакше ми некако да то све потрпам по џеповима па после претурам. да се разумемо,ја не кажем да торбица не ваља,него ако има неко да ми открије неки нормалан начин ношења који не смета.

DakiNS
Pridružio se: Čet Mar 05, 2015 10:18 am

Postod DakiNS » Pon Jun 05, 2017 8:43 pm

Ne samo u prirodi , nego i u svakodnevnom životu sitnice (koje život znače) mi predstavljaju proble. Elem poveliko mi dvorište i bašta pa mnogo toga moram imati pri ruci da ne bih šetao tamo - vamo svaki čas.Znači telefoni (2) , cigarete , upaljač, male kombinirke , ključevi , nož , sve to mi je vrlo često potrebno . U letnje doba svi smo mi u nekakvom šorcu i majici , koji uglavnom imaju jedan ili dva džepa (često bušna ili će ubrzo biti ) tako da nisam u mogućnosti ono što mi mora biti pri ruci , nositi sa sobom. Rešenje sam našao u maloj pederuši , koju nosim preko ramena na boku . Ponekad oko vrata zna malo daviti , ili remen zapne kad ne treba za usputne prepreke, ali nisam našao bolje rešenje. Pri odlasku u prirodu, ma koje godišnje doba bilo nosim pantalone iz kompleta M65 sa dosta džepova, koji kad se opterete sa sitnicama povuku pantalone na kolena , tako da mali ranac postaje neizbežan . Pošto sam sad u fazi obuke mladog psa često sam ili u ataru ili u vrbacima i parlozima uz Dunav , u rancu nosim neki stari poveliki lovački nož za grube radove po potrebi , a za pasom preklopni. Tu u rancu je pedesetak metara kanapa , flaša sa vodom , mala posuda za vodu - za psa , povodac , pištaljke , aportok, rezervni uplajač ili šibice , vrećica sa granulama ili sitnim čvarcima- neizostavno za obuku mladog psa. I jedna kabanica , za nedaj bože.

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Pon Jun 05, 2017 9:01 pm

E, to sa cvarcima mi se svidja. Moracu da ubacim u EDC (a kera ako ikada nabavim 'ranicu 'lebom i tim... granulama?)

Korisnikov avatar
veselibajker

Postod veselibajker » Pon Jun 05, 2017 9:55 pm

gray_wolf napisao:Како ви то носите... ако има неко да ми открије неки нормалан начин ношења који не смета.

Na terenu skoro uvek imam ranac na leđima. Malo veći od potrebnog je dobrodošao da ubacim višak garderobe jer se vrlo brzo zagrevam i na niskim temperaturama. Na visokim temperaturama "umirem" pa nosim presvlaku. Pored svakodnevno korišćenih igračaka, postoje neke stvari koje samo prebacujem iz ranca u ranac jer se koriste ponekad ili nikad (tako je do sada bilo sa zavojima i rezervnim pertlama). To sitnice okupim u jednu torbicu i ne jurim ih po džepovima - znam gde su. Ako je unutra nešto lomljivo, stavim torbicu na vrh ranca.
Za tvoje potrebe možda bi bila od pomoći torbica koja ide spolja, od kuka prema kolenu. Kao niska futrola za bum bum.

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”