Na ruke

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Pan
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 12:29 am

Re: Na ruke

Postod Pan » Pon Jan 14, 2013 9:06 pm

Ne izdrzah ;)
Morao sam da pazarim. Cena 16eur
Stoje kao salivene. Imao sam srece da bas odgovaraju mojoj ruci. Nemam sa cim da uporedim i diskutujem o kvalitetu. Mogu samo da kazem da su za moje potrebe dovoljno dobre. Ne sputavaju pokrete i posle nekog vremena zaboravite da ih imate na rukama. Probao ih na pecanju. cisto da mi se ne smrzavaju ruke dok drzim stap. Za neke extremne vremenske uslove nisu, ali to im i nije namena. Fency radne rukavice.
Materijal od koga su sivene mi izgleda kvalitetno. Rastegljivim platnom izmedju, i rupicama duz prstiju odlicno resen problem ventilacije.
Da sam Vijetnamac, i da hocu da iskopiram nesto da ispadne jeftino i da ne traje preterano dugo, koristio bih nekvalitetan konac, recimo. Ne mogu da vam kazem kog je kvaliteta konac. To cu vam reci za jedno godinu dana. :D

Evo par slicica.
Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Pon Jan 14, 2013 9:14 pm

Je l' to ona fejsbuk linija prodaje?
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
Pan

Postod Pan » Pon Jan 14, 2013 9:22 pm

Ne znam za taj kanal. Ovo je jedan lik sa KP, Pancevac.

Korisnikov avatar
Misha77
Pridružio se: Uto Jun 19, 2012 3:29 pm

Postod Misha77 » Pon Jan 14, 2013 11:06 pm

ove deluju kao original barem po etiketi... Nisam kuci pa ne mogu da slikam... :(

Ako budete imali jos nedoumica tamo krajem ove nedelje samo me podsetite slikacu ja moje sa etiketama unutra pa ce da uporedimo :)

:D
Mišljenje je kao zadnjica... To svi imaju... ;)

Korisnikov avatar
mr.no
Pridružio se: Ned Nov 25, 2012 2:19 pm

Postod mr.no » Pon Jan 14, 2013 11:39 pm

Ja nosim mechanix fast fit nisu za neko ekstremno hladno vreme ali za sve poslove napolju su odlične.Dobio sam ih od čoveka iz Pampera (mislim da ih oni uvoze)tako da mislim da su original.Imam ih već dve godine i nisu nigde mrdnule.

Korisnikov avatar
ninoslavt
Nožar
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 7:00 pm

Postod ninoslavt » Uto Jan 15, 2013 9:37 am

Nosio sam Mehaniksove rukavice oko 6 mjeseci u Iraku i imam prilicno pozitivno misljenje o njima. Ona kvalifikacija da su to fensi radne rukavice im odlicno pristaje. Istina, nisu predvidjene za vrlo grube radove pa sam ih cijepao po dva para dnevno ali posto su me Ameri snabdijevali neogranicenim kolicinama nije bilo problema. Vidjao sam te iste Amere kako ih nose i kao takticke rukavice (sta god da to znaci) i svi su ih gotivili i skoro uvijek imali jedan par u steku. Sve u svemu, dobar pazar.

Korisnikov avatar
Pan

Postod Pan » Uto Jan 15, 2013 11:08 am

Ti si se, druze, bas zlopatio tamo. :|
Ja nikad nisam bio u toj neprilici da radim posao na kome bi upropastio ove rukavice za dan, ukljucujuci istovar crepova i rad na mesalici, prepakivanje drvene gradje i sl. Mislim da nisu toliko osetljive. Isprljale bi se, naravno, ali se ne bi pocepale. Imam svu sili radnih (HTZ) rukavica za razne namene (za zavarivace, zidare, tanke platnene, gumene) sve ih koristim. Ove su kvalitetnije ako uzmem u obzir ukupan utisak. Namena, udobnost i kvalitet izrade.
Ispred kvaliteta isticem UDOBNOST kao bitan faktor kod odabira radne rukavice. Dzabe vam cvrsta, pancirna, nepoderiva rukavica engleskog viteza, kad su vam ruke u njima kao tudje. Kvalitet uradjenog posle zavisi od motorike. Ako vam kvalitetna kozna rukavica blokira pokrete prstiju sve su sanse da cete se povrediti ili posao odraditi jadno.
Da me ne shvatite pogresno, jedan jedini problem nemam sa (ne)originalnoscu. U opstem smislu, vazan je design (funkcionalnost i vizuelni utisak) i odnos kvalitet-trajnost-upotrebljivost-cena

Korisnikov avatar
ninoslavt
Nožar
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 7:00 pm

Postod ninoslavt » Sre Jan 16, 2013 9:59 am

Taj period kada sam ih cijepao po par-dva dnevno je bio bas zajeban. Inace, za neku normalnu upotrebu su jako dobre i kao sto si sam rekao izuzetno su udobne za nosenje i rad sa njima nije kao da je sa tudjom rukom. Mada tudja ruka nekada moze da prija vise od sopstvene, sta god da to znaci :lol:

Korisnikov avatar
Pan

Postod Pan » Sre Jan 16, 2013 6:09 pm

:D
Jes brate mili. Pogotovu kad moras da premestis 5 tona uglja u supu, ili srusis plocice u kupatilu i izbacis sut.
Tu je tudja ruka uvek dobrodosla :teasing-poke:

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Postod Radiobunker » Ned Dec 22, 2013 10:09 am

Ja se nikad nesto nisam udubljivao u odabir rukavica sa nekom ozbiljnoscu. Imam nekoliko pari onih klasicnih koznih i to mu je to. Medjutim, dobijemo prekjuce na poklon za Novu Godinu od nase maticne firme iz Svedske ove rukavice....svi u firmi od prvog do zadnjeg pa i mi iz kancelarije kojima po dafault-u na moju veliku zalost nikad ne sleduje nikakva zanimljiva oprema :D ...... i eto poceh da malo razmisljam o rukavicama. Da nabacim odmah par slika i da ih prokomentarisem.

Firma GUIDE. Evo ga logo :-)

Slika

Pogled sa strane nadlanice. Crne, ona 3M refletujuca traka na par mesta, dobro prosivene......pise WINTER....znaci zimske (pa ne nego letnje :D :D :D) ... i tako.....

Slika

Pogled sa strane dlanova. Ojacanja na dlanovima i pregibima. Debele su zesce ali veoma elasticne.

Slika

Elasticna vrpca za zatezanje rukavite kada se prevuce preko rukava jakne.

Slika

Jos jedan zatezac oko rucnog zgloba.

Slika

Sastav tj. kolicina izolacionog materijala. 40 grama po rukavici. Cuo sam za ovaj Thinsulate ali do sad nisam imao nista "sa njojze" :-)

Slika

Zarad sticanja predstave o debljini rukavice ovako sam je uslikao sa mojom sakom preko. Inace ja nosim broj rukavica 10. Ove rukavice su broj 11, ali zanimljivo...od brojeva postoji 9 i 11, a 10 ne postoji za ovaj model. Nemam pojma u cemu je fazon da je jedna velicina preskocena.

Slika

Montirana na ruku :-). Kako se vidi ide do polovine podlaktice.

Slika

Etiketa

Slika

Eto, to mu je to. Nisam nikada imao ovako nesto. Ovo je po meni neka heavy duty radnicka rukavica za hladno vreme. Kada padne sneg probacu je "na lopatu" pa cu da vidim kako "rade". Do prvog snega vrednog lopatanja toliko. Pozdrav :D ;) :handgestures-thumbupleft:

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”