Na noge

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Re: Na noge

Postod StepenWolf » Ned Nov 13, 2016 3:49 pm

igi2 napisao: Na jednoj slici ovih Mammutica, na jeziku vidi se natpis Raichle. Zanima me znate li štogod o toj "kooperaciiji"

Ja odista ne znam ništa o toj kooperaciji, ali zasigurno znam da obuća gde piše Raichle ili Lowa ne može da ne valja.
Stare i ozbiljne firme koje znaju da naprave planinarsku cipelu. Da ne preteram mnogo ali rekao bih da su svi ostali evropski proizvođači 3 koplja iza.

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Ned Nov 13, 2016 6:13 pm

Pa sad.. Ja imam problem sa Lowa i Raichle cipelama, njihovi modeli su mi preuski, pa da bi obio prostor za ris, moram da uzmem cipelu koja je debelo predugacka. Isto kao i kod Adidasa, La Sportiveom, i jos gomilom evropskih proizvodjaca. Zato sa Haixom nemam problema, kao i sa proizvodjacima od preko bare, pogodovu kade se naruci ee model.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
RADO
Nožar
Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:03 pm

Postod RADO » Ned Nov 13, 2016 6:42 pm

@ "igi" ; Koliko ja znam Mammut je kupio Raichle, tako da oni vise ne postoje pod tim nazivom!
www.radoradic.com

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Ned Nov 13, 2016 9:38 pm

Raichie je svajcarska firma koja je (barem) do sredine 90-ih pravila obucu i za svajcarsku armiju.

Korisnikov avatar
RADO
Nožar

Postod RADO » Ned Nov 13, 2016 11:35 pm

Hobo napisao:Raichie je svajcarska firma koja je (barem) do sredine 90-ih pravila obucu i za svajcarsku armiju.

Znam da sam 90-tih godina proslog vijeka kupovao Raichle cipele i da su tad bile Austrijske a iz prilozenog teksta ukazuje na nesto tako!
Od 2003 godine Mammut ih je kupio, jeste Svajcarska firma, medjutim ipak se proizvod radi van Helvetia-e ! :think:

Raichle[modifica | modifica wikitesto]
Nell'aprile 2003, Mammut ha acquistato Raichle dal proprietario austriaco Kneissl, anche se era stata precedentemente fondata a Kreuzlingen.
Raichle aveva prodotto scarponi per 100 anni, da marzo 2009 tutti gli scarponi Raichle vengono venduti sotto il nome di Mammut.[5]
www.radoradic.com

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Ned Nov 13, 2016 11:59 pm

Jedan od modela za svajcarsku vojsku
http://www.gunbroker.com/item/593143167

igi2
Pridružio se: Uto Sep 20, 2011 11:19 pm

Postod igi2 » Pon Nov 14, 2016 12:29 am

Hvala svima na ovim informacijama. Dakle, duh mojih gotovo neuništivih Raichle cipela ubuduće tražim u Mammutu.

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator
Pridružio se: Pet Dec 21, 2012 10:45 am

Postod ОХОТНИК » Pon Nov 14, 2016 10:22 am

BR_ napisao:Ja imam problem sa Lowa i Raichle cipelama, njihovi modeli su mi preuski,

Чини ми се да ти имаш проблем с ногама. :mrgreen:
Е сад нећу ни како ја хоћу!

Korisnikov avatar
RADO
Nožar

Postod RADO » Pon Nov 14, 2016 5:32 pm

ОХОТНИК napisao:
BR_ napisao:Ja imam problem sa Lowa i Raichle cipelama, njihovi modeli su mi preuski,

Чини ми се да ти имаш проблем с ногама. :mrgreen:

Izvini @"BR" slatko sam se nasmejao na komentar od gospodina "ОХОТНИК"-a ! :)
www.radoradic.com

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Uto Nov 15, 2016 1:00 am

Imam i ja. Sto bi kazli, "noga licka a cipela becka" (nije bas licka, prilicno je juznije, al isti matrak, i ovii moji su "taki fini" :)).

Nigde bre ne mogu da nadjem cipele ili patike, bilo koje sorte (fakat, nisam zagledao bas visoke cenovne razrede).
Sve nesto usko i dugacko.
Modeli za koje znam da su bili lepo i udobno siroki, koje sam nosio godinama, odjednom su postali za barem broj uzi uz istu duzinu. Tipa adidas wimbledon, olimpia... jednostanvo vise nije ista patika.

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”