Na noge

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Re: Na noge

Postod gray_wolf » Pet Dec 11, 2015 9:39 pm

А мени је ЕУ на који колометар од куће,плус имам људе. хвала за информацију :obscene-drinkingcheers: Мислим да ћу прво дузнем једне из војних вишкова,ради одређивања величине,и стицања утиска колико то мени одговара,уколико нађем у пристохном стању.

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Pet Dec 11, 2015 11:45 pm

outdoorsman napisao:Iz radoznalosti, gde bi po kvalitetu dosle hiking i treking cipele poznatijih proizvodjaca tipa Salomon, Salewa, Garmont, La Sportiva i drugih brendova koji se najcesce pronalaze u radnjama outdoor sportova kod nas a i u inostranstvu?

Zavisi. od modela do modela, namena i ostalo. Generalno su cene naduvane u odnosu na kvalitet. Pre godinu dana gledah svojim ocima kako se Solomon hiking cipele raspadaju drugaru na nogama. Doduse gazili smo po siparu jedno 40km :) a moje Planika Triglav Pro ni da mrdnu. Bas sam zadovoljan tim cipalama, evo imam ih skoro pet godina a nisu popustile nigde. Jeste da ih nosim samo na planinu kad idemo a to je jedno 300-500km godisnje u turama od 30 - 80km. Nisu najudobnije cipele koje sam nosio ali se drze. Za ove nase predele ako se ne provodi previse vremena u njima odlican je odnos cene i kvaliteta.
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Sub Dec 12, 2015 9:50 am

outdoorsman napisao:Iz radoznalosti, gde bi po kvalitetu dosle hiking i treking cipele poznatijih proizvodjaca tipa Salomon, Salewa, Garmont, La Sportiva i drugih brendova koji se najcesce pronalaze u radnjama outdoor sportova kod nas a i u inostranstvu? Pitam jer su ovi brendovi koje sam naveo po ceni blize ovom vrhu koji spominjete.

Svi ti proizvodjaci prave cipele drugacijeg koncepta od prethodno pomenutih, i pokusavaju da ih prodaju drugom segmentu trzista, ko koga je uobnost najvaznija. Iz mog iskustva, svi ovi proizvodjaci su na nizam nivou od rcimo Lowe, Mendla u planinarskim modelima, a jos nizem ako se porede vojne cizme, koje su generalno namenjene za daleko vise nosenja nego uobicajene jeftine planinarske cipele.

O ozbiljnosti [roizvodjaca govori i to kod koga mozes da kupis modele u razlicitim sirinama, sto je minimum zahtvea za ozbiljno nosenje. Svi talijani prave prilicno uske cipele, tako da u mom slucaju morak da kupim model koji je daleko duzi nego sto mi je potrebno.

No, danas ni vojne cizme se ne prave a traju vecno, posto membran koje se na njima koriste imaju zivotni vek u slucaju redovnog nosenja od otprilike dve godine. Posle toga ide zamena, a ne opravka. Nekada su se na cizmama menjali djonovi, ali to vise nije slucaj, posto i ostatak cizme popusti. Sa duge strane, kod pojedinih proizvodjaca jos uvek ima modela koji su predvidjeni za zamenu, samo se ta izdrzljivost placa povecanom masom. To je OK za vojsku, ali takve cizme bas i ne prolaze kroz civila.

Sa proizvodjacima koje si gore pomenuo, postoji jos jedan problem. Moj, i ne samo moj utisak je da su cipele koje se prodaju kod nas losijeg kvaliteta od onih koje su namenjena za trziste zapadne evrope. Mislim da to nije do uvoznika, vec da same fabrike prav prilicno veliku proizvodnju za trzista naviknuta na nize standarde. Imam brojne primere u kojima mi oprema istog brenda, istog modela kupljena kod nas, i na zapadu ne traje jednako, tj ono sto sam kupio kod nas, kod zvanicnog uvoznika traje krace.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Pon Feb 15, 2016 7:35 pm

Nedavno sam krenuo u suzbijanje 'rđe' u nogama i pošao sam na Avalu da prošetam. Posle uklanjanje gomile blata primetio sam da je moja desna treking cipela dobila Jupicu s gornje strane. Sada su u toku sniženja takve obuće pa sam obilazio sve sportske radnje da im nađem zamenu i našao sam ovo:

Slika

Marka Grisport, model Belluno. Đon je od neke njihove gumene mešavine, mekan i dovoljno visok. Pored toga, odmah iznad linije đona proteže se zaštitni sloj od plastične mase koji će štititi od oštrog kamenja, ali i od kvašenja kad gacam po blatu i snegu. Gornji sloj je od kože i sintetičkog platna. Udobne su na prvo obuvanje, lagane. Cena im spuštena sa 9600 na 4800 dinara (39 evra).
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
RADO
Nožar
Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:03 pm

Postod RADO » Sub Nov 12, 2016 10:16 pm

Da se pohvalim, danas kupih cipele posle pracenja duzeg vremena !
Srce sam nekako prelomio a bogami i zenu zamolio !

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
www.radoradic.com

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Sub Nov 12, 2016 10:21 pm

Odlična.
Traži snagu i kilometražu.

Korisnikov avatar
RADO
Nožar

Postod RADO » Sub Nov 12, 2016 10:31 pm

StepenWolf napisao:Odlična.
Traži snagu i kilometražu.

Tu sam !
www.radoradic.com

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Ned Nov 13, 2016 1:39 pm

Kvalitet je svakako neupitan, a verujem i cena :D , samo sto je ovo kruta cipela za visokogorje i malo too much za ovo nase tabanjanje po sumama i gorama.U zdravlju da ih pocepate, mada je u ovom slucaju to nemoguce! :handgestures-thumbupleft:
...a ja mislio da je zivot reka!

igi2
Pridružio se: Uto Sep 20, 2011 11:19 pm

Postod igi2 » Ned Nov 13, 2016 1:59 pm

Ozbiljne cipele, prvenstveno za visokogorje kako Vlay kaže, ali sumnjam da u Švici fali takvih pozicija. Na jednoj slici ovih Mammutica, na jeziku vidi se natpis Raichle. Zanima me znate li štogod o toj "kooperaciiji"? Raichle su moje najudobnije niske cipele za tumaranje prirodom (ove u prvom planu, naravno), a s GTX i Vibramom bile su svojevremeno u Hervisu vrlo jeftine na rasprodaji. Nikada više nisam naletio na njih u nekoj ponudi.

Slika

Korisnikov avatar
RADO
Nožar

Postod RADO » Ned Nov 13, 2016 3:03 pm

Maloprije probao i odgovaraju mi i ako sam setao samo po asvaltu.
Mogu zamisliti kako ce mi goditi kad budem isao po ovdasnjim nedodjijama.
Cipela jeste tvrda, kad stegnem i odgovaraju mi jer imam problema sa clancima.
Drugo ja sam navikao na teske cipele i na poslu nosim HAIX-ove, tako kad ove
obujem cipele su dosta lakse nego moje radne (imaju metalnu kapu i lim ispod
citave duzine cipele). Medjutim ja ih derem, godisnje dva para !

Slika
www.radoradic.com

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”