Na noge

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
ugly_si
Pridružio se: Čet Dec 04, 2014 2:08 pm
Kontakt:

Re: Na noge

Postod ugly_si » Čet Dec 03, 2015 5:19 pm

to je najljepsi dio price 150 Eur

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Pon Dec 07, 2015 8:26 pm

Skoro sam se registrovao na forum, pa nisam bas u toku sa svim temema. Meindl cizme i cipele... toplo ih preporucujem. Ovo su druge koje su jutros stigle - Borneo 2 MFS. Prethodne su bile Island MFS Active sa goretex-om i koristio sam ih sigurno 5 godina, ali su se totalno raspale prije par mjeseci. Bile su potpuno nepropustive za vodu, ali se na visim temperaturama noga dosta znoji. Ove Borneo 2 MFS nisu 100% nepropustive jer su napravljene od ciste koze (bez sloja goretex-a), ali vosak pomaze u normalnim uslovima, bar tako kazu. Definitivno najudobnija obuca "na kojoj sam nosio" svojih 196cm i 105kg.

Slika
Slika
Slika

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Pon Dec 07, 2015 10:09 pm

Lowa je mama, Meindl je tata!
Danner i Matterhorn su dobra deca iz dobre familije :D

srbbenda
Pridružio se: Uto Mar 05, 2013 10:43 pm

Postod srbbenda » Pon Dec 07, 2015 11:41 pm

Добра ципела.Пробао бих да набавим "Danner" ципеле,зна ли ко каква је најјевтинија шема?У Енглеској су скупе до бола.

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Uto Dec 08, 2015 10:18 am

StepenWolf napisao:Lowa je mama, Meindl je tata!
Danner i Matterhorn su dobra deca iz dobre familije :D

Cuo sam da ljudi hvale i Lowa, ali ih licno nikad nisam imao. Nosio sam Lundhags svojevremeno, ali su preteske i imas osjecaj da nosis pancericu za skijanje, tako da sam presao na Meindl i ostao s njima. Relativno su grube, ali kad se razgaze super su udobne.

@srbbenda

Ja sam ove narucio preko amazona (amazon.de) i bile su 176 evra, sto je bas povoljno u odnosu na prodavnice (nigdje ih nisam nasao povoljnije). U Becu sam ih probao u Bergfuchs prodavnici (bergfuchs.at) gdje su kostale 220 evra. Pogledaj na ta dva sajta. Zavisi i koji broj nosis. Moje su UK13, a cijenu formiraju prema velicini. Mislim da su UK11 jeftinije za 20-30 evra. Nije bitno koji je proizvodjac u pitanju, ovdje sve cijene formiraju prema broju i urtosku materijala, bar ovakve obuce sto se tice.

Korisnikov avatar
ninoslavt
Nožar
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 7:00 pm

Postod ninoslavt » Pet Dec 11, 2015 5:55 pm

srbbenda napisao:Добра ципела.Пробао бих да набавим "Danner" ципеле,зна ли ко каква је најјевтинија шема?У Енглеској су скупе до бола.

Neko ko ima pristup americkom PX-u bi mogao da ti nabavi cizme i da ti ih donese. Sve ostalo je monstruozno skupo iako je Danner prva liga.

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Pet Dec 11, 2015 8:10 pm

Vodi racuna, nije svaki Danners prva liga. Vec nekoliko godina Danners pravi cipele po Kini i Vijetnamu i ti modeli nisu na nivou onih koji se prave u Americi. Platneni Melee se pravi u Vijetnamu, i vidi se razlika u odnosu na kozni Melle koji je made in USA. Sa druge strane ono sto je made in Vijetnam i kosta ekvivalentno, pa si opet na dobitku.

Nikada nisam imao srecu da natrcim u PX-u na kozni Melee u svojoj velicini, inace bih ga bez razmisljanja kupio. U januaru ove godine sam birao izmedju platnenog Melee-a i Haixovog Black Eaglea Athletic 11, i izabrao ovaj drugi, i uopste se ne kajem. Nisam nosio udobnije cizme preko leta, pogotovo sto mi je profil nosenja iz kola na teren, pa nazad u kola, tako da mi je lakoca vozenja u cizmama itekako bitna.

Ovde se malo ko seti jednog vrhunskog proizvodjaca obuce, koja moze nekako i da se poruci kod nas. U pitanju je britanski Altberg, koji spada u svetski vrh, i nimalo ne zaostaje za Dannersom, cak naprotiv. Pri tome Altberg je firma koja pravi najveci broj sirina cipela, tako da za svakoga ima ponesto. U tom vrhu su i Lowa, Danners, Mendel, Haix. Sa druge strane, srednja kategorija je prilicno prazna, sa nekoliko proizvodjaca, tipa Bates, Planika, Alpina, pa opet sledi pad do Magnuma, YDS-a, i slicnioh proizvodjaca koji prav upotrebljive ali ne pretarano dobre cizme. Naravno postoji i dno, ali to je posebna prica.

Probacu da nadjem jedan tekst koji je dugo stajao na altbergovom sajtu, u kome oni pazljivo analiziraju konstukciju cizama vrhunskih proizvodjaca.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

outdoorsman
Pridružio se: Pon Nov 01, 2010 7:57 pm

Postod outdoorsman » Pet Dec 11, 2015 8:34 pm

Iz radoznalosti, gde bi po kvalitetu dosle hiking i treking cipele poznatijih proizvodjaca tipa Salomon, Salewa, Garmont, La Sportiva i drugih brendova koji se najcesce pronalaze u radnjama outdoor sportova kod nas a i u inostranstvu? Pitam jer su ovi brendovi koje sam naveo po ceni blize ovom vrhu koji spominjete. Bas sam pre neki dan na nekoj pesackoj turi pricao sa drugarom koji ima dva para alpininih ali ima i neke druge medju kojima recimo Salewu koje je platio oko duplo vise nego Alpinu ali su na primer na jutarnjoj rosi propustile vodu dok Alpina nije. Ja takodje imam dobro iskustvo sa Alpinom. Sa Salomonom imam ne bas sjajno iskustvo ali to cu da pripisem mom stopalu jer su mi njihovi modeli jednostavno previse uski. Sad bi verovatno pre isao na neki Adidas Terex model nego na Salomon ako bi hteo laksu i meksu cipelu/patiku od Alpininih cizmi.

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Pet Dec 11, 2015 8:50 pm

BR_ napisao:Ovde se malo ko seti jednog vrhunskog proizvodjaca obuce, koja moze nekako i da se poruci kod nas. U pitanju je britanski Altberg, koji spada u svetski vrh, i nimalo ne zaostaje za Dannersom, cak naprotiv.

Како? Видео сам да има код једног лика што продаје половну војну робу,ал код њега су коришћене,мада и цена је више него приступачна,јел постоји нека шема за нове код нас а да домаће дерикоже не зараде 200%?

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Pet Dec 11, 2015 8:51 pm

Altberg salje postom, jdini problem je sto Royal Mail nece da nosi pakete vece od dva kila, pa moras da platis speditera. No trik je da ti ih neko naruci iz zemlje EU, onda je postarina smesna, reda 15-20 eura.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”