Na noge

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Re: Na noge

Postod Pathfinder » Ned Okt 16, 2011 7:49 am

Bilo bi interesantno kada bi nekom kome su JNA čizme pri ruci izmerio težinu istih. Meni je to jedna od asocijacija, pogolema težina. Mene su moje klale na petama na osnovnoj obuci, šta god radio i pokušavao da uradim da to sprečim. Posle su mi se, što kaže Radiobunker, noge svikle na čizme, a ne obratno, pa je bilo ok.

Ove mi ulivaju poverenje na oko:

Materhorn Maroder
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
druid
moderator
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 4:05 pm

Postod druid » Ned Okt 16, 2011 9:05 am

Mislim da vukodlak ima jedne (minimum), izmericu cim popijem kafu pa javljam.

Korisnikov avatar
druid
moderator
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 4:05 pm

Postod druid » Ned Okt 16, 2011 10:34 am

Dva kila par, neki gram gore-dole, kuhinjska je vagica.

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Postod Radiobunker » Ned Okt 16, 2011 11:23 am

zlatar napisao:Eee druže to je danak neiskustvu ali i sebičnost drugih koji ti nisu rekli male trikove. U čizmu staviš uložak ili dva za patike,ima kvalitetnih a čizmu ako je nova dobro mažeš i izlemaš,izgaziš dobro da odmekani,jer je najveći problem kruta i suva koža,onda budu ko AirMax :D .

Nisam znao za te cake...sa druge strane ne bi to ni smelo da se radi kod mene u kasarni gde sam sluzio. Civilni ulozak ne bi smeo da se koristi nikako jer su nas stalno kontrolisali po pitanju opreme tj. da li je sve formacijski. Primera radi...podele nam dozvole za grad i idemo da se postrojimo ispred dezurane. Izadje dezurni oficir i kad proveri opsti izgled nas "pripadnika OS SFRJ" onda moramo da zadignemo nogavicu da vidi da li imamo vojne carape, po tom otkopcavanje slica na pantalonama jer i gace su morale da budu SMB formacijske :D . O lemanju cizama da ne govorim...da je neko izlem'o cizmu kojim slucajem...taj bi lemao ugalj 15 dana u pritvoru :D .

Levi napisao:
Ja sam se u svojima, zabave radi, kada padne kiša (po toplom vremenu) uz mali zalet klizao po kaldrmi kao po ledu. Do kraja vojnog roka đon se raspao. Takođe su mi fabale čarape, da je čak i prašak sa reklame nemoćan.

Pored savremenih cipela, JNA modelu mesto je u muzeju.

Moje nisu klizale ni po kisi, a nisu bile lose no po mokroj travi i ostalim klizavim povrsinama. Ne mogu da kazem da su farbale carape. Do kraja vojnog roka sam nosio isti par koji sam zaduzio na pocetku i kada sam se skidao dao sam ih jednom drugaru kome su se dopadaloe i razduzio njegove.

Muzej...pa jesu za muzej...u ono vreme kada su nastale verovatno nisu zaostajale za bilo kojom ciznom bilo koje armije. Problem je sto se obucom niko nije bavio u JNA i nije razvijao nesto novo.

Pathfinder napisao:Mene su moje klale na petama na osnovnoj obuci, šta god radio i pokušavao da uradim da to sprečim. Posle su mi se, što kaže Radiobunker, noge svikle na čizme, a ne obratno, pa je bilo ok.

Mene na petama kao i tebe ali pored toga klale su me i sa strane neposredno ispod skocnih zglobova jer su se tu napravili nabori od koze koji su mi pravili zuljeve. Sad mi ova prica pokrenula secanja...pa mi dolutalo da je par njih iz mog voda zavrsilo u stacionaru zbog zuljeva...tj. bolje receno rana na stopalima.

druid napisao:Dva kila par, neki gram gore-dole, kuhinjska je vagica.

U sali sam ih cesto zvao "postolje" ili postament :D

Sad, sta reci za kraj posle ovolikog mog posta koji po duzini ulazi u kategoriju ruskih klasika knjizevnosti ;) ...ja ih preko svih mana volim jer sam sentimentalno vezan za njih...svako ko ih je nosio razumece me...to je ja verujem bar iz mog ugla gledano klasicna muska :orcs-whip: :mrgreen: varijanta da vole i ono sto im je smetalo ako je to sto je smetalo deo opsteg utiska koji je drag. Ja sam pored ovih cizama duzio i cojanu uniformu...sinjel i ostalo...kad pokisne susi se na tebi 15 dana, a tezak k'o olovo ali i dan danas kad bacim pogled na primerak koji imam u kolekciji bude mi milo.

JBG....mesto kompletnoj staroj uniformi je u muzeju i u secanjima....sto znaci da se ja polako okrenem ka LOWA Mountain GTX modelu koji mi je drug HOBO preporucio ;)

Korisnikov avatar
vlada035
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 7:53 pm

Postod vlada035 » Ned Okt 16, 2011 12:20 pm

Ja sam zavrsio nedelju dana u stacionaru zbog zuljeva od vojnickih cizmi...cak su mi izvrsili i laku hirursku intervenciju zbog toga.
Posle sam mesec dana bio na postedi i nosio samo vojne plitke cipele.
E, cizme koje sam zaduzio posle toga bile su savrsene.
Ja cu najverovatnije kupiti neki model Planikinih cizmi za predstojecu zimu.

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Postod Radiobunker » Ned Okt 16, 2011 1:01 pm

Od raspada Juge na ovamo nisam kupovao nista od Planike tako da ne znam nista o novim proizvodima. Imao sam dve prodavnice u ZR jednu pored druge...Planika i Alpina...na tim mestima danas je pekara i "nesto"...ne znam ni ja sta. Mogu samo da kazem da nisam cuo da je neko "zakukao" na kvalitet. Ko njih zastupa danas za trziste Srbije?

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Pon Okt 17, 2011 12:55 am

Pathfinder napisao:...Ove mi ulivaju poverenje na oko...Materhorn Maroder

Ovo nisu Materhorn cizme (tj, zovu se tako ali nije taj brend). Dizajn i djon ne deluju terenski pa je ovo najverovatnije "garnizonska" tj. oficirska obuca za svakodnevne aktivnosti. Ne bih eksperimentisao.

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Pon Okt 17, 2011 6:20 am

Na svu sreću teško da ću biti u prilici da eksperimentišem, naročito posle ovog saveta ;)
BTW Mile Dragić ima takav đon pa mu posle 5 godina akanja što se tiče đona ič ne fali?
What is steel compared to the hand that wields it?

MILAN
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 9:55 pm

Postod MILAN » Pon Okt 17, 2011 6:22 am

U vojsci sam probao sve trikove sa čizmama ali su one i dalje bile nešto najneudobbnije što sam nosio a i propustale su vodu. Raspale su se a iz djona su virili ekseri! Drugi par me je poslužio ali je i njih konstantna straža dotukla. TO više NE na noge!
Baš nemam dara za recenzije!

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Pet Nov 11, 2011 9:33 pm

@Path
U sredu sam bio u prilici da isprobam novu verziju Adidasovih GSG-9 (Gen.2)
Definitivno nije terenska cizma. Obuvao sam ih, skakutao pa cas i par puta zasprintao u njima, Najvise lice na duboke patike kojima je neko "iz fazona" nasio visoke sare. Kada nisu na nozi, u tom delu se same saviju. Lubovi na peti su meki i uopste cela cizma ostavlja kilav utisak. Djon ima krupnije i dublje sare od stare verzije ali su na starim GSG-9 sare drzale podlogu "k'o pas jeza" a sa ovima mozes da se klizas. Probao sam i neke "Bates" modele, ne deluju lose ali su prilicno teske. Nova linija "Magnum" cizama je iznenadjujuce ozbiljno koncipirana ali sa cenom od oko 200 evra mozda moze da se napravi i bolji izbor. Za taj novac vec mozes da kupis "Denner" Acadia sto je sam vrh medju cizmama tog tipa.

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”