Na noge

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Na noge

Postod Pathfinder » Pet Okt 14, 2011 9:32 am

Imamo temu jeftine čizme, ali malo bih da proširim zonu dejstva, da se tako izrazim.

Kao što sam pominjao možda, do sada sam po zimskom vremenu koristio cokule proizvodnje MD. Pošto mogu da ih uporedim samo sa vojnim cokulama starog tipa, one sa dva kaiša sa strane, dobro su me služile, ali bih ipak nešto malko udobnije. Razmišljam se da nakupim novaca za Adidas GSG9 2, ali mi je malo frka online naručivanja zbog veličine. Kao drugi izbor imam Magnum, tu i tamo se pojavi koji model da mi se sviđa u našim prodavnicama. Evo u Horusu pominju npr Spider 8.1 Hpi, vizuelno mi se najbolje sviđaju od ponude kod njih.

Glock je pominjao da su Adidaske odlične. Rado bih čuo još poneko iskustvo o obući ovog tipa u outdoors upotrebi. Možda kod nas ima još nešto da se nađe a da nisu Magnum?

Interesuju me pre svega baš ovakvi visoki modeli, na kojima je moguće upasivanje nogavica. Eto.
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Re: Na noge

Postod Hobo » Pet Okt 14, 2011 11:01 am

Ne znam kakve su te nove GSG-9 Gen.2 ali ja sam imao stare i stvarno je odlicna cizma. Nazalost, za pravu terensku upotrebu pomalo su nezne (kod nas je jedno vreme bila stvar prestiza imati ih) ali su prvenstveno namenjene za urbane uslove. Imam slicno iskustvo sa starijim modelima Magnum cizama (sa waterproof membranom). Udobne, tople, ali na kamenjaru stradaju za rekordno kratko vreme. Mislim da kod opreme moze da stedi svuda izuzev na obuci. Pojuri svajcarski Maindel ili Reiche, americki Denner, Materhorn (bez izolacije), nemacku Lowe, engleske Scapa Manta i neces se pokajati.

Korisnikov avatar
ninoslavt
Nožar
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 7:00 pm

Postod ninoslavt » Pet Okt 14, 2011 11:16 am

Mislim da bi se u ovu grupu mogle dodati i ove nove hrvatske vojne cizme. Vojska Crne Gore ih nosi i svi su su se vrlo pohvalno izjasnili o njima. Iste sam vidjao u Sarajevu u nekom armi sopu i stvarno su svjetska klasa. Jedino je problem sto im je i cijena svjetska.
Sa druge strane, kao jeftina a prvoklasna bi se mogla spomenuti Bundesverova stara vojnicka cizma kao i cizme svajc. vojske. Mogu se naci sa vremena na vrijeme u sekend hend sopovima.

zlatar
Pridružio se: Pet Jun 17, 2011 1:05 pm

Postod zlatar » Pet Okt 14, 2011 12:42 pm

Nosio sam Materhorn mesec dana i prezadovoljan ali sam ih i vratio drugaru,sad ne mogu nikako da ih nabavim iz USA.Magnum mi je pustio vodu na rosi,čini me se da se brže raspadoše od vojne stare čizme a možda sam imao neki falš.
Nino gde bi mogla da se nađe ta HR obuća,jesu li do 150€ i dal puštaju vodu?

Korisnikov avatar
ninoslavt
Nožar
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 7:00 pm

Postod ninoslavt » Pet Okt 14, 2011 7:00 pm

Znam da sam ih vidio u Sarajevu u KM armi sopu. Sjecam se da je bilo vise tipova cizama(takodje one plitke cizme-gojzerice). Mislim da su se cijenom ukalpale tu negdje. Evo ti njihova adresa pa ih kontaktiraj.
http://www.kmtrade.ba/index.php?id=121
Sto se Materhorna tice, to je vrhunac. Realno govroeci, preskup je cak i za Amere (u PX-ovima je oko 160$ a u maloprodaji oko 240$).

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Pet Okt 14, 2011 9:56 pm

Hvala drugari, naročito Hobo-u na upozorenju za Magnum i Adidas. Mada i dalje ostaje problem probanja kod daljinskog kupovanja. Od pobrojanih marki, gledao sam, najviše mi leži tip kao što su Danner.
Inače koga interesuje, evo jednih Materhorn čizama:
http://www.kupujemprodajem.com/Matterho ... id=5826643
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Pet Okt 14, 2011 10:44 pm

Joj, te su odlicne za strazu. Sav taj "thinsulate" ih cini pretoplim. ako hodas u njima, noga se ubrzo oznoji. Zato je bolje potraziti neizolovanu verziju.

Korisnikov avatar
goranns
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:10 pm

Postod goranns » Sub Okt 15, 2011 11:39 am

Nemam ih ali cujem da neki hvale Orizo cizme
http://www.orizo.it/en/
Ja imam Magnum stealth force potpuno kozne,nosim ih zimi u urbanim uslovima i meni su o.k.Mozda su cak i previse tople kad hodam u njima

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Postod Radiobunker » Sub Okt 15, 2011 12:10 pm

Hobo napisao:Ne znam kakve su te nove GSG-9 Gen.2 ali ja sam imao stare i stvarno je odlicna cizma. Nazalost, za pravu terensku upotrebu pomalo su nezne (kod nas je jedno vreme bila stvar prestiza imati ih) ali su prvenstveno namenjene za urbane uslove. Imam slicno iskustvo sa starijim modelima Magnum cizama (sa waterproof membranom). Udobne, tople, ali na kamenjaru stradaju za rekordno kratko vreme. Mislim da kod opreme moze da stedi svuda izuzev na obuci. Pojuri svajcarski Maindel ili Reiche, americki Denner, Materhorn (bez izolacije), nemacku Lowe, engleske Scapa Manta i neces se pokajati.

GSG...i ja sam cuo da je to vise za policiju koja radi u urbanim sredinama...rece mi to iz prve ruke jedan koji radi u takvoj jedinici...(pohvalio ih veoma ali rekao da nisu za Goc i Pasuljane :D ;) )...znaci one su odlicne ali nisu namenjene za teren van grada.

Nego, ja da pitam jednu konkretnu stvar. Hobo rece svapska LOWA, a ja je merkam vec jedno duze vreme i hteo bi to da pazarim...ali za odlazak u prirodu koji model bi bio najadekvatniji. Evo par linkova sa modelima koji su mi OK ali koji je tu najbolji za hiking po "planini i nizini"? Evo link:

http://www.uktactical.com/acatalog/lowa ... boots.html

Tu se pojavljuju tri meni zanimljiva modela (odmah da isklucim onaj putinjeski model)..Patrol, Mountain GTX i Combat GTX. Cene nisu drasticno razlicite pa da se sad po tome bira na prvom mestu...meni se ova Mountain GTX varijanta cini najboljom...al' moze li neko da na srpskom objasni ove termine:

Vibram Tsavo outsole unit with shock-absorbing midsole

Lowa AWP: Asymmetric walking position

Ovo "VIBRAM TSAVO" pretpostavljam da je neki amortizacioni sistem koji ublazava "povratni udar" na zglobove tokom setlje po tvrdom terenu...dok asymmetric walking position opcija mi uopste nije jasna.

Zna li neko sta je sta i koji je od ova tri modela najprihvatljiviji?

Eto, 'fala unapred na "prosvetljivanju" :D

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Postod Radiobunker » Sub Okt 15, 2011 1:31 pm

Da, ne rekoh sta trenutno nosim...nosim Mile Dragic borbene patike. Nije to neki vrh od obuce, to je recimo solidna patika za svaki dan, moze da prodje i za hiking kojekuda ali pod uslovom da joj se ubaci neki kvalitetniji ulozak unutra...koza je solidnog kvaliteta...sve u svemu model sto se kvaliteta tice neke srednje klase ali to je normalno jer koliko para toliko i muzike. (cena je tu negde oko 5000 dinara). Najzalosnije je...svaki put kad kupim sledeci par ustanovim da je sisao nize po kvalitetu u odnosu na prethodni. Najbolji je bio prvi par koji sam kupio...karakteristican po tome sto nije imao rupe za pertle nego je imao D ring alkice "nitovane" za kozu i zadnji red pertlanja je bio kroz petlje za kacenje, a ne kroz D-ring alkice. Jos su mi "zive" ali nisu vise za "paradu". Sad u njima kosim travnjak i nosim ih kad nesto radim napolju.

E, iz gore navedenih razloga krenuo sam u potragu za nekom boljom obucom i "zakacio" sam se za LOWA Mountain GTX pa zato se ovde i "raspitkivam" za njih.

Ovo je odlicna tema. Po mom misljenju obuca je kljucna stvar i za nas sto volimo da se setamo po prirodi, a da ne govorim za vojsku i tome slicno. Uvek se setim JNA cizama na odsluzenju...zaduzio sam nove i "ratovao" s' njima dva meseca dok ih nisam razgazio..rane, zuljevi, bolovi...kad su me devedestih spakovali u rezervu, opet sam dobio nove cizme ali neki los kvalitet. Za 60 dana u isklucivo kasarnskim uslovima..(samo setnja po betonu, nisu videle zemlju i blato) nacisto sam ih sahranio. Ne znam zasto se ljudi kunu u taj JNA model cizama. Ja sa njima nikad nisam imao dobra iskustva. Uvek su bile "prejake" da se tako izrazim. Pogresna filozofija sto se tice materijala i nacina izrade. Da budem slikovit...cizma potrosi nogu umesto da noga potrosi cizmu :handgestures-thumbdown:

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”