Na glavu

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Re: Na glavu

Postod BR_ » Sub Avg 20, 2011 10:40 pm

Izvini, nisam mislio bilo sta lose.. Nego ja poceh o radio stanicama, pa da ne nastavis ovde, nego tamo..

Od skora kompletiram celu opemu za rad iz pokreta, i mislim da je sadasnja konfiguracija dosta zanimljiva, ali ajde stvarno da nastavimo tamo..
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Postod Radiobunker » Sub Avg 20, 2011 10:44 pm

Nisam ni mislio da mislis nesto lose :-) nego si me malo zbunio sa tim o uredjajima a ja ih nisam ni pomenuo :-)....ok..."vidimo" se u delu o komunikacijama...bas me zanima sta sakupljas za rad iz pokreta...

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Postod Radiobunker » Pet Sep 30, 2011 6:29 pm

Pomenuh sajkacu u ovom delu koji se bavi stvarima "za na glavu", i danas mi se nasla u rukama pa da je odmah i uslikam. Pored nje je ZIPPO zarad sticanja predstave o "dubini". Boja mi se jako dopada jer je SURA kako se zvala boja srpske uniforme u I Sv. Ratu, a ne zelena kako se danas obicno prave. Ne nosim je naravno na izlaske u prirodu nego u posebnim prilikama :-). Gre'ota da se haba i prlja :-) Po meni, uklopila bi se dezenom u situaciju: "Jel ti to meni jutroske rece NAREDNICE?! Jesam NAREDNICE ociju mi..."...dalje svi znate kako je tekao dijalog izmedju baterijskog narednika i mladog regruta u filmu Mars na Drinu :-)

Slika

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Postod vukovsin » Uto Feb 07, 2012 9:35 am

http://www.dealextreme.com/p/thermal-fl ... mask-53822

Ово би могло да послужи,ових дана посебно...

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Uto Avg 23, 2016 10:13 pm

Posle mnooooogo godina našao sam novi šešir za moju XL glavu. Komercijalni modeli su mi maleni pa sam tragao za nekim ko ih pravi po meri. Ovo je prvi od dva koja sam naručio.

Radi ih jedan gospodin koji ima svoju radionicu u Ruskoj ulici u Beogradu. Prvi model je tzv. safari šešir u kaki boji (ne kaki mnogo niti često).

Slika

Na bočnim stranam su drikeri - dugmići pa se može saviti prema gore.

Slika

Materijal je ripstop i nadam se da će me služiti dovoljno dugo.

Slika

Na glavi, u prirodnom okruženju, gde me štiti od sunca, insekata, jakog vetra, šumskih grana i pomalo od prašine.

Slika

Posle dva dana sam naručio i jedan NATO model u sivo-maslinastoj boji (manji obod, bez dugmića, s trakom po obodu, bez kanapa koji ide ispod brade). Cena je 1000-1200 dinara za komad.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
Buck
Pridružio se: Sre Maj 11, 2016 4:58 pm

Postod Buck » Čet Maj 11, 2017 1:35 pm

Tilley Organic Airflo
Rucno pravljen sa dozivotnom garancijom......cak i ako ga izgubite ili vam neko ukrade dobijate nov od kompanije.
Drugar dosao iz amerike i to mi ispricao...pa kako onda da mu ne ukradem sesir ...ko ga je vukao za jezik :)

Slika

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Pet Maj 12, 2017 9:09 am

E, ovakav trazim vec duuugo vremena. Mazni ga. :handgestures-thumbupleft:
...a ja mislio da je zivot reka!

DeMM
Pridružio se: Pet Avg 28, 2015 8:48 pm

Postod DeMM » Pet Maj 12, 2017 12:44 pm

@Veselibajker. Svidja mi se taj kaki, a svidja mi se i ovaj ispod americki. Da l' taj gospodin pravi po narudzbini, na osnovu fotografija? Jel ima neki katalog proizvoda? I ako moze neki kontakt?

DakiNS
Pridružio se: Čet Mar 05, 2015 10:18 am

Postod DakiNS » Pet Maj 12, 2017 1:11 pm

Ja sam veliki zaljubljenik u lovačke šešire , i jako sam zainteresovan za više podataka o proizvođaču.

DeMM
Pridružio se: Pet Avg 28, 2015 8:48 pm

Postod DeMM » Pet Maj 12, 2017 3:44 pm

Ne mora da ima onaj "erkondisn" na vrhu, samo da je taj oblik. Ima fotki po netu iz svih uglova, tako da ne bi trebao da mu bude problem. Sesir mi je prelep, najlepsi koji sam video. A ti Buck, ako ne mozes da ukrades, otimaj :D

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”