Na glavu

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Na glavu

Postod Pathfinder » Pet Avg 19, 2011 11:15 pm

kad sam outdoors u ovo vrelo i sunčasto vreme mećem onaj kao vojni boonie šešir, i mnogo me se sviđa. Lagan,ne može se pokvariti sedenjem, gaženjem na nj, može da se strpa u džep ili ranac...jedina mana je što bih možda voleo da je obod za 1-2cm veći i prečniku.

Vi?
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
stefan
Global moderator
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:02 am

Re: Na glavu

Postod stefan » Pet Avg 19, 2011 11:21 pm

Ja na glavu ne mecem nista,veci deo vremena sam u sumi pa mi sunce ne smeta,paucina me malo(vise) nervira al' za to nema leka.
Mora da se voli,ne moz' mehanicki!

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Pet Avg 19, 2011 11:22 pm

Ima ljudi koji mogu po ceo dan na suncu i ni mukajet, ali mene ume maestralno da boli glaooova pa moram da se pazim.
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Sub Avg 20, 2011 7:33 am

I kod mene Boone, ali bez obzira sto je xl, malo ovo bre.. Zna li neko ko pravi xxxl boonove?
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

MILAN
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 9:55 pm

Postod MILAN » Sub Avg 20, 2011 12:03 pm

Meni je na glavi i zimi i leti samo kosa. Ne volim kape, ne stoje mi, nerviraju i sputavaju vidik. U vojsci me je na maršu ****** bera pa dobih vid suncanice i od tad su mi mnogi na glavi ali fizički ništa (osim deteta)!
Nije mi jasno zašto ali BAŠ ne volim kape...

A ni naočare!
Poslednja izmena od Hogar u Sub Avg 20, 2011 12:11 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: EDIT dugme postoji sa razlogom.
Baš nemam dara za recenzije!

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Postod Radiobunker » Sub Avg 20, 2011 3:54 pm

BR_ napisao:I kod mene Boone, ali bez obzira sto je xl, malo ovo bre.. Zna li neko ko pravi xxxl boonove?

Mile Dragic proizvodnja model sesira S-3 (s kao sisarka a ne s ka Sava hehe) Ja imam taj S-3 model u velicini XXL, a obim glave mi je finih 63 cm i OK mi je...znaci ne steze i lepo lezi...eto, ja ovaj model preporucujem za glavonje mog kalibra :teasing-tease: ...sesir je u fazonu ovih NATO BONNIE HAT ili kako se to vec pise...francuska maskirna sara..ripstop materijal, podbradna gurtna od paracord konopca, u "kaloti" ima neki dzep koji se zatvara na cicak...cena mu je bila 1250 dinara ako se dobro secam...pre nekih godinu dana....da....vazno...ceo obod je u krug istepan u vise prolaza.....odlican sesir....

Korisnikov avatar
BR_
Kontakt:

Postod BR_ » Sub Avg 20, 2011 5:20 pm

Generalno, izbegavam sve sto ima potpis MD.. No naci ce se negde nesto st ce zavrsiti posao.

Korisnikov avatar
Radiobunker

Postod Radiobunker » Sub Avg 20, 2011 5:50 pm

Pa OK...razumem..sve to stvar ukusa...ja imam bas dosta od njegove opreme i bas me dobro posluzila uvek i svugde mada kad su pokrivke za glavu u pitanju ja na prvom mestu gledam velicinu pa onda model i proizvodjaca :D :D :D

Prosle godine mi prijatelja nabavio cojanu titovku broj 6 koja mi je taman...eeeejjjjj...nema kraja sreci kad nadjem kapu koja mi pasuje :-)

Korisnikov avatar
BR_
Kontakt:

Postod BR_ » Sub Avg 20, 2011 10:27 pm

Nije stvar ukusa, nego djubreta koje doticni pravi.. No to je rasprava bez kraja.

Sto se tice titovke, meni ona ne lezi. Genetski sam predodredjen za sajkacu i subaru. A nadju se da pasuju, i zgodno posluze, kada je torba premala da se ponese krompir sa pijace.

Nego imas temu o radio komunikacijama, pa se lepo predstavi.. Da ne kvarimo ovu.

Korisnikov avatar
Radiobunker

Postod Radiobunker » Sub Avg 20, 2011 10:38 pm

To si u pravu....tu je uvek rasprava bez kraja.....

Titovka je za kolekciju jer malo sakupljam M-55 uniforme a i nosio sam je u svoje vreme sto nema velike veze sa genetikom nego sa ondasnjom armijom, a imam i sajkacu...naravno zbog broja sivenu po meri. Nasao covek koji to radi originalni kroj za model koji je nosen 1914. godine pa sam narucio. Prelep rad, ni nalik onim vasarskim varijantama. Ako nekoga zanima nek' me kontaktira na PP pa cu mu dati telefon tog majstora pa nek' naruci...stvarno izuzetan rad.

Sto se radio komunikacija tice...nisam ih ove u ovom delu pominjao pa ne vidim kako kvarim ovu temu kad pricam o kapama ali hvala na sugestiji. Kad spremim slike predstavicu se tamo kako si mi savetovao jer sva moja oprema je za rad iz pokreta tj. sa livade da tako kazem pa se tematski uklapa outdoor aktivnosti.

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”