Koje čarape za zimu?

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Re: Koje čarape za zimu?

Postod Hobo » Uto Jan 02, 2018 5:11 pm

Ovo je valjda singularitet tj. "horizont dogadjaja" iza koga sve nestaje? Jer, linka do vidoja NEMA...

Korisnikov avatar
elektrolog
Pridružio se: Uto Okt 14, 2014 12:36 pm

Postod elektrolog » Uto Jan 02, 2018 5:14 pm

Baš sam konj... :lovac: Izvinjavam se!

https://www.youtube.com/watch?v=bW_1zl_rWKo

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Uto Jan 02, 2018 5:46 pm

Ako nećeš na neku ekspediciju na Mont Everest, Severni pol ili sl. dobre vunene čarape u dobroj cipeli-čizmi će ti odraditi to što ti treba. Nosio sam ih na -19 i na -21 stepeni, sankao se i vukao sanke uzbrdo :) u Magnum čizmama (koje su dobre ali nisu pravljene za niske temperature) i ni u jednom trenutku nisam pomislio da mi je hladno na stopalima.
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Uto Jan 02, 2018 6:06 pm

Uvek ti ostaju opcije selidbe u ekvatorijalni pojas ili promena posla.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Uto Jan 02, 2018 6:39 pm

Uvek mi se dopada kada se izjava tipa koji nesto prodaje smatra za istinitu :)

Korisnikov avatar
Pan
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 12:29 am

Postod Pan » Uto Jan 02, 2018 7:01 pm

Oprez sa aktivnostima u ovoj temi.
Ofirate se da vam je losa periferna cirkulacija. Procitace, nedajboze, neke dame... :think:

Korisnikov avatar
elektrolog

Postod elektrolog » Uto Jan 02, 2018 8:50 pm

Nije to Mbole uzeto za istinu! To je vise tipa: sta mislite o ovome? Kako je to moguce?

Jer, pre nekoliko godina sam od čoveka koji je radio dugi niz godina negde u rusiji u p... lepoj materini, gde je non stop -30, kako nijedna ski jakna niti bilo kakav materijal tog tipa ne moze da nadmasi krzno i da se te jakne na recimo -50 kako je on tad rekao: raspu, ako te neko lupi po leđima ili nesto slicno! Uglavnom, svasta je on tad ispricao sto se viđa samo po filmovima, pa mi je do dan danas ostalo pitanje: da li laže...

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Uto Jan 02, 2018 9:06 pm

Ne znam da li taj tvoj laze za krzno, ali kupi najjednostavnije vunene carape i probaj da li ti odgovaraju. Kasnije, ako ne budes zadovoljan, nabavi kvalitetniju vunu i daj nekome da ti isplete odgovarajuce.

Meni ove od 300-400 dinara sa pijace zavrsavaju posao i po kuci i na skijanju:

Slika

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Uto Jan 02, 2018 9:41 pm

elektrolog napisao:... od čoveka koji je radio dugi niz godina negde u rusiji ... nijedna ski jakna niti bilo kakav materijal tog tipa ne moze da nadmasi krzno ... na recimo -50 kako je on tad rekao: raspu...

Takvu tj. veoma slicnu pricu cuo sam od bivseg urednika "Kalibra" Vojkana Kacurica. U Rusiju je otisao po zimi, na neku lovacku ekspediciju, propisno opremljen najnovijim modelom "Colmar" jakne za Mt. Everest, K2 temperature od -50'C itd... Iz Moskve su leteli na severoistok nekoliko sati a potom sa aerodroma helikopterom tamo daleko. LM, kada je izasao iz letelice kaze da se jakna bukvalno "izduvala" i postala nekako tanka, poput iizduvane gume (nije rec o perjanoj odeci). Kune se da bi umro od hladnoce za manje od sata da mu domacini nisu dali bundu od debelog krzna, kupaste forme koja se bukvalno vuce po snegu. Video sam slike iz tog lova, ne raspoznaje se ko je lovac a ko medved :D

Korisnikov avatar
elektrolog

Postod elektrolog » Uto Jan 02, 2018 11:40 pm

Eto, Colmar jakne koštaju oko 60.000 dinara, a te njihove bunde od debelog krzna verovatno 30-40 evra.

Usput, danas sam gledao Jovana Memedovića, kupio neke čizme u Rusiji(za ne daj bože kakvu zimu) za 20 evra... Kaže da su te čizme dobile II svetski rat... A firmirane čizme tog tipa koliko koštaju?

Biće da tu ne važi ona: ako ne znaš šta je dobro, pitaj šta je skupo...

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”