Shemagh / marama braće Arapa

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Jones
Pridružio se: Ned Sep 30, 2012 8:53 pm

Re: Shemagh / marama braće Arapa

Postod Jones » Sre Feb 01, 2017 5:37 pm

U MMOC sam ja kupio moju (SAS desert), odličnog je kvaliteta, nosam je celu ovu zimu. Mnogo bolja od bilo kog šala. Pošto sam zimljiv oko vrata uglavnom je nosim tako da mi je preko usta i nosa, a oko vrata je zamotam. Super stvar...
"Twenty years from now you will be more disappointed by the thinks you didn't do than by the ones you did do" Mark Twain

Korisnikov avatar
rista
Site Admin
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 9:56 pm

Postod rista » Sre Feb 01, 2017 9:20 pm

veselibajker napisao:Према интернет страници, ММОЦ у Борчи, Крњачи, дрљачи... продаје шемаг по цени од 7 евра.
Мене те крпе не занимају па не знам да ли ваља и колико је густо ткан.
Хтео сам да поседујем поткапу какву је приказао Патфајндер, али не праве се за моју величину лобање - отишла је код Ристе и корисна је испод кациге кад вози мопед.

jos jednom hvala :obscene-drinkingcheers:
Uglavnom je nosim pod kacigom (podkapa) ali se lepo pokazala i na ceki ove zime, dok je duvao vetar
Planiram i nabavku Hoo-rag ima li neko iskustva sa njima??

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Sre Feb 01, 2017 11:32 pm

Neku "krpu" slicnu ovoj, su zimi nosili stariji ljudi kod mene u selu (Savnik).
Secam se da su se deda i teca zamotavali tako, samo stave crnogorsku kapu preko.
Sad... od cega i kakva je bila... nisam zagledao. Bio u ta doba isuvise mlad i blesav da bi me interesovalo.
Usi bile vruce same od sebe :)

Tako da se to poklapa sa onim sto neko rece da je to noseno na podrucju stare Hercegovine.

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Čet Feb 02, 2017 3:52 pm

veselibajker napisao:Хтео сам да поседујем поткапу какву је приказао Патфајндер, али не праве се за моју величину лобање - отишла је код Ристе и корисна је испод кациге кад вози мопед.

Pronasao sam gde smo pisali o tome sta ja imam.
Evo ga ovde.
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
slowhand
Pridružio se: Sub Dec 08, 2012 12:25 pm

Postod slowhand » Pet Feb 03, 2017 9:16 am

zimi izraelske
Slika
Slika
kad ugreje americke
Slika
Slika
uz devijacije i varijacije
Slika
odvojen od prirode
odvojen od sebe
https://www.youtube.com/watch?v=ju46hMpaU60

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator
Pridružio se: Pet Dec 21, 2012 10:45 am

Postod ОХОТНИК » Pet Feb 03, 2017 9:45 am

slowhand napisao:zimi izraelske,
kad ugreje americke

Како сам глуп, ове зимске су згодније због дубине снега код вас. :handgestures-thumbupleft:
Е сад нећу ни како ја хоћу!

Korisnikov avatar
slowhand
Pridružio se: Sub Dec 08, 2012 12:25 pm

Postod slowhand » Pet Feb 03, 2017 10:04 am

ОХОТНИК napisao:
slowhand napisao:zimi izraelske,
kad ugreje americke

Како сам глуп, ове зимске су згодније због дубине снега код вас. :handgestures-thumbupleft:

i ruske oficirske cizme...kad' bash zagudi
Slika
odvojen od prirode
odvojen od sebe
https://www.youtube.com/watch?v=ju46hMpaU60

Korisnikov avatar
BlackPanther

Postod BlackPanther » Pet Feb 03, 2017 11:15 am

Vec sam pisao u "kafani" o tome, ali moze i ovde posto je direktno vezano za temu.
Sajt bmshop.rs pravi rasprodaju. Ima svega sto smo ovde pominjali - i shemag i snajperski sal i sve ostalo. Ako je neko razmisljao o nabavci, nakon ove divne Druidove recenzije, sada je prava prilika da za male pare isproba sve opcije :-).

@slowhand - nadam se da si uz'o broj vece, pa da moze na vunene carape. Ne ide da ti promrznu prsti, a vidi se da bas zagudilo ;-)
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
Iceman
Pridružio se: Pet Nov 15, 2013 7:10 am

Postod Iceman » Pet Feb 03, 2017 3:02 pm

ОХОТНИК napisao:Само се ви зајебавајте с тим марамама, у Америку нећете ући, рек'о Доналд: таквима забрањено.
Код мојих предака деда је носио шајкачу, а баба мараму. Ја не бих мењао традицију.

Што каже odiseys, одлична фотка. :handgestures-thumbupleft:

:text-bravo:

Jednu neku takvu maramu i ja nosim godinama , dopravde samo kad je ladno, nije losa ali nije ni da se nesto upisas od miline. Predpostavljam da se radi o materijalu, moja je nesto kinesko kupljeno u army/military shopeu u beogradu rekao bi da ima po dosta pamuka pokupi znoj oko vrata i kondenzaciju od disanja pa tako dugo ostane vlazna i ladna a to osetis kad stanes da odmoris pa te probija vetar.

Inace drugar evo vec 5-6godina kad god me vidi sa tom maramom znacajno me pogleda i sa omalovazavanjem u glasu kaze "Aaajde bre vrati babi tu maramu i zamoli je da ti isplete sal" :roll: :roll:

E sad kad smo kod marama, moji su vecim delom rusi i kad god neko otuda dodje u domovinu ...ili iz domovine dodje ovamo, vise ne znam ni ja donese zenama marame od kasmira( cuo sam da su skupe ko otrov) dimenzija 1.5X1.5 koje su po mom funkcionalno prva liga ali su upadljivo zenske sa drecavim cvetnim motivima. Zna li neko ima li cega takvog za muskarce.

Korisnikov avatar
BlackPanther

Postod BlackPanther » Pet Feb 03, 2017 3:44 pm

StepenWolf napisao:Stvar je odlična i tu nema dileme.
Ipak lično češće nosim "snajperski šal" baš iz razloga manje upadljivosti šare. To izgleda ovako:

Slika

Pre jedno 2-3 sata sam kupio sebi identican ovakav. Nisam ni znao da to cudo postoji, pre tvog posta. Veliko hvala na preporuci.

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”