Trapping basket pack?

Moderator: Hobo

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Re: Trapping basket pack?

Postod vukovsin » Pet Jan 02, 2015 10:08 pm

Оно што си показао на слици личи на сепет,а нађи на нету има слика,а има један наш друг Бушман који је направио да мало више личи на то што теби треба....Сепет је плетена корпа за терет која је оптимализована да се качи о једну страну самара на товарно грло,а лепо иде и на људска леђа....

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Sub Jan 03, 2015 12:29 am

Za konkretnu primenu, mislim da je ipak pletena korpa bolja od plasticne, iz samo jednog razloga: prozracnost, to jest propustanje vazduha.
Na pocetku sivi pomenu da kesa pravi probleme, pretpostavljam upravo zbog nedostatka vazduha.

Korisnikov avatar
kurjak71
Pridružio se: Pon Sep 19, 2011 11:34 pm

Postod kurjak71 » Sub Jan 03, 2015 9:03 am

Ovako izgleda sepet koliko se ja secam ali nebi bio bas zgodan za ovu namenu.Slika

Korisnikov avatar
Joca
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 2:02 pm

Postod Joca » Uto Mar 08, 2016 8:59 pm

Moj pokojni deda je sepete pravio od ljeskovine. Tražio je mlade ljeskove mladice debljine 2-3cm,obično u proljeće,imao je neku taktiku,davno je umro,a ja sam tad imao 13god,pa nisam baš dobro upamtio,al od svakog štapa je izvlačio,cijepao,3-4 trake sa kojima je ''pleo'' sepet.
Obično bi prvo preko koljena pomalo ''lomio''štap,kada bi krenuo pucati vadio bi te trake,ostajala bi kora drveta,ali kad se osuši nije uticalo na trajnost,neki su znali potegnuti i 10ak god.
U mom kraju se prave raznih veličina i za različite namjene,od baš velikih da se u njima nosi sijeno,preko nekih srednjih,sa dvije ručke za nošenje drva do malih za dječije igračke,kakav sam imao.
Htjedoh samo da kažem da se ne slažem baš da ne bi odgovarali za ovu namjenu jer oblik može da se prilagodi namjeni,a ako se naprave kvalitetno mogu da budu veoma izdržljivi.

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”