Trapping basket pack?

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Trapping basket pack?

Postod gray_wolf » Čet Jan 01, 2015 10:46 pm

Пре овог снега сам лутао атаром,по раштрканим шљивицима,у потрази за гљивама "мразовачама",гљива је и било нешто,него друга идеја ми се тада мотала по глави,па сам мало претраживао по нету.
Ради се о томе да када сакупљам гљиве (нисам неки стручњак,препознајем пар врста засигурно,и њих се држим,а остало не дирам) носим цегер од плетеног прућа,и у њега сакупљам гљиве,јер кажу ови искуснији да не ваља у кесе,а тај цегер ме мрзи носати у руци нон-стоп,па сам у глави имао идеју о овако нечем:
Slika
image upload no size limit
Slika
windows print screen
Ал ми живимо ту где живимо,тога код нас или нема или ја не могу да нађем,а напољу кошта отприлике 150 зелембаћа па на горе...

Међутим налетео сам и на овај снимак (и још по неки Do It Yourself сличних решења):
https://www.youtube.com/watch?v=9AjxD5wuVig
Делује прилично добро,да се за мало пара направи "trapping basket pack"како то кажу у америкама. Обишао сам пластикаре у мом крају и за сада не нађох ништа погодно (да одговара величина,а да је иоле квалитетни,тј издржљивије)кад нађем правим.

Него хтедох да питам за мишљење форумске братије о нечем оваквом,мени делује много боље од ранца,за неке активности,типа сакупљање гљива,пецање ако често мењаш место,можда чак и за лова на зеца и фазана (мада би те са таквим нечим на леђима код нас гледали као лудака минимум) и ко зна каквих још примена...

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Re: Trapping basket pack?

Postod StepenWolf » Čet Jan 01, 2015 11:45 pm

Ovo je stvar za beračke poslove.
Za sakupljačke (saginjanje), pecaroške i lovačke (čučanj, provlačenje, hodanje...) mslim da je dosta nepraktično.
Naravno, govorim o savremenim rešenjima. Kao alternativa nema premca.

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Pet Jan 02, 2015 12:16 am

Probaj da pozoves ovde: http://www.nadji.info/rs/levac-korpar-v ... d/ve46057/

Verovatno mogu da ti naprave po narudbini.

Korisnikov avatar
gray_wolf

Postod gray_wolf » Pet Jan 02, 2015 12:42 am

Степски мислим да би то провлачење био проблем,ал ходање,чучање,сагињање и не би,јер маса је релативно мала,у самој корпи не би држао никакве ствари,алат и сл,по мојој некој замисли причврстити јна мали борбени ранац споља,и плус фора овог лика са канапима,за стављање и качење опреме,типа у ранцу вода и фруштук,по која ситница,а вамо окачена пеклопна тестера,секирица,или ста већ треба у датој ситуацији,а у саму корпу убацивати сакупљачке плодове,рибу,ловину и слично...не остаје ништа друго до да се направи и тестира,па онда резултати дал ваља :D

Мболе,хвала за контакт,зваћу их после празника,па да видимо,мада не знам јел раде са брезовом кором,јер ако би се плело од прућа,тежина корпе би се повећала,а то не иде у прилог,у сваком случају проверићу :obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
rista
Site Admin
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 9:56 pm

Postod rista » Pet Jan 02, 2015 1:02 am

gray_wolf napisao:Мболе,хвала за контакт,зваћу их после празника,па да видимо,мада не знам јел раде са брезовом кором,јер ако би се плело од прућа,тежина корпе би се повећала,а то не иде у прилог,у сваком случају проверићу

koliko sam ja upoznat rade samo sa prucem ali nisam odavno bo kod njih tako da je sve moguce. Ako mogu nesto da pomognem oko njih cimaj slobodno, ja sam na 10-15 minuta od njih :obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Pet Jan 02, 2015 11:59 am

Jedan obruč od pruta gore, jedan dole, pešes uspravnih da drže volumen konstrukcije i obučeš ga u platno, ako ga i skršiš za njim nećeš da plačeš, možeš da pereš i tako svašta nešto,jedino što nije ubavo ko ovo od kore.
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Pet Jan 02, 2015 12:39 pm

Ja probah jednu od pruca davno. Inace se ne prave od kore breze, ona nije dovoljno jaka, prave se od cepanog drveta, recimo javora, hrasta, koji se moze u vodi, i savijaju na mokro. Probao sam i takvu, pravljenu kod nas, ali je bila preskupa. Inace uopste nisu prijatne za nosenje, sve dok ne zakacis traku za preko cela.

Inace moderno resenje koje je em jeftinije, em jako lepo radi je bure od 50 litara, cetvrtasto ako je moguce posto se stvari lakse pakuju, sa poklopcem koji lepo dihtuje. Nosio sam jedno takvo sa samarom od alu cevi, ali mislim da je bolje resenje samar napaviti od plasticnih vodovodnih cevi, koje su lakse, i lepse se savijaju.

Generalna namena svih ovih cvrstih ranaca je zastita opreme od udaranja po camcima. Za nosenje u normalnim uslovima ima boljih resenja, ali mogu da ih shvatim za sakupljanje plodova. No i tada mi se cini da postoji bolj resenje, stavis burence od 20 litara na vrh normalnog ranca, ispod i oko njega sve ostalo sta ti treba, a ono sto skupljas u burence. Takvo burence mozes da nadjes za nekoliko stotina dinara, a ide u swvaki veci ranac.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Pet Jan 02, 2015 2:19 pm

Znao sam da sam skoro natrcao na video, ali mi je trebalo vremena da ga pronadjem.

Ne kazem da je ovo savrseno resenje, ali moze da predstavlja dobru polaznu tacku. Osim ako ne insitiras na pravoj korpi. Jedina prednost joj je sto je tisa, ali osim toga, sve ostalo je na strani ovakve plastcne.

Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Postod vukovsin » Pet Jan 02, 2015 3:07 pm

А сепет?

Korisnikov avatar
gray_wolf

Postod gray_wolf » Pet Jan 02, 2015 4:54 pm

Богдане тај видео сам и поставио у првом посту,можда ти је промакло (као Пери Никићу :D ),а да се не понављам,ево моје идеје коју сам већ написао са надоградњом.
gray_wolf napisao:Степски мислим да би то провлачење био проблем,ал ходање,чучање,сагињање и не би,јер маса је релативно мала,у самој корпи не би држао никакве ствари,алат и сл,по мојој некој замисли причврстити јна мали борбени ранац споља,и плус фора овог лика са канапима,за стављање и качење опреме,типа у ранцу вода и фруштук,по која ситница,а вамо окачена пеклопна тестера,секирица,или ста већ треба у датој ситуацији,а у саму корпу убацивати сакупљачке плодове,рибу,ловину и слично...

Што се тиче канте 0д 20L на вр' ранца није лоше,ал са гљивама (мразовацама,јелен,пуварама и још по неким врстама) код мене у локалу некад зна да осере,па да ни две вреће не буду довољне.

Пеђа шта је то? Сепет?

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”