Svasta nesto

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Vrabac
Nožar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:29 pm

Re: Svasta nesto

Postod Vrabac » Pet Maj 16, 2014 2:09 am

može li se dobiti sličan rastvor prokuvavanjem običnog sirćeta da ispari voda donekle..a?

Korisnikov avatar
stefan
Global moderator
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:02 am

Postod stefan » Pet Maj 16, 2014 6:48 am

Ako se dobro secam,mesanjem sedam merica vode sa jednom mericom esencije dobija se sirce...pa sad ti vidi koliko treba da kuvas...
Mora da se voli,ne moz' mehanicki!

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Pet Maj 16, 2014 10:09 am

avalon napisao:
t03a napisao:I jeste i nije. Sirce je rastvor sircetne kiseline u vodi + jos gomila nekih sranja (alkoholi, acetati, etericna ulja ...). Najbolje je uzeti koncentrovanu sircetnu kiselinu (u narodu poznata kao esencija)...

Aaaa to je dakle esencija.
Mnogo smrdi, ako se dobro secam :)
Hvala ti...

Smrdi, nego sta, pece, stipa za oci! U principu vazi pravilo, kad god se radi sa ovakvim stvarcicama mere zastite su obavezne, naocare, rukavice, odgovarajuca odeca bez otvorenih i izlozenih delova koze, dobro provetravanje ili jos bolje napolju al' da pirka vetar (ne vereujem da imas hemicarsku kapelu kod kuce) :character-oldtimer:
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Pet Maj 16, 2014 10:13 am

Vrabac napisao:može li se dobiti sličan rastvor prokuvavanjem običnog sirćeta da ispari voda donekle..a?

Moze, ali donekle :D Prvo moras mnogo da kuvas, drugo u jednom trenutku nastane takozvana azeotropna smesa. To u prevodu znaci, od tog trenutka koliko god da kuvas ostaje ti isti procentualni sastav u loncu :) E onda ti treba frakciona kolona sa refluksom i podpritiskom, i krece igranka. Nego lepo odes u samoposlugu i za 80din kupis pol' kile esencije :D
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Postod vukovsin » Pet Maj 16, 2014 6:13 pm

А да лепо купите Ердалов спреј за импрегнацију текстила?

Korisnikov avatar
ninoslavt
Nožar
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 7:00 pm

Postod ninoslavt » Pet Maj 16, 2014 7:51 pm

Koji na zalost nije posebno efikasan. Probao sam cijeli sprej na jednom jakni ali nije bilo nekog velikog uspjeha.

Korisnikov avatar
Jones
Pridružio se: Ned Sep 30, 2012 8:53 pm

Postod Jones » Pet Maj 16, 2014 9:20 pm

Nekoliko puta sam koristio Pluvonin sprej, to je Ballistol-ov proizvod. Koristio sam ga za inpregnaciju polovne austrijske vijetnamke m65, koja je u potpunosti bila isprana od fabricke zastite. Sprej se pokazao dobro, ali ga nisam stedeo 200 ml sam sprasio na celu jaknu sa akcentom na ramena, ledja, kapuljacu i savove. Sprej moze da se kupi u AGP Lovcu, ima ih u vecini gradova. U Beogradu su u kneginje Zorke ako se ne varam a u Zemunu na kraju Cara Dusana sa leve strane... prodje se kasarna.
"Twenty years from now you will be more disappointed by the thinks you didn't do than by the ones you did do" Mark Twain

vukovsin

Postod vukovsin » Sub Maj 17, 2014 6:37 am

Нино,
Јакну поставиш-''обучеш'' око наслона столице и онда како Џонс рече,не штедиш.Како би се рекло код тебе,кренеш ''са разумијевањем''-темељно,прво рамена и нараменице,горњи део леђа-плећке,па кад завршиш ''прву руку'' онда одмориш док се просуши,онда од почетка....овај Ердалов је 400мл.боца,тако да је довољно половину да саспеш на почетку....Остало,по потреби,после неке акције са баш много кише,и провлачења кроз грмље и грање...
Ово радим са службеном теренском јакном-копијом ''вијетнамке'' и могу ти рећи да делује....

Korisnikov avatar
ninoslavt
Nožar
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 7:00 pm

Postod ninoslavt » Sub Maj 17, 2014 9:55 am

Jasno je meni kako sve to teba da izgleda. Tako sam i ja radio. Samo, ja sam upotrijebio cijeli sprej za vijetnamku ali, kao sto rekoh, zavrsni rezultat me nije bas impresionirao. Jeste bilo nekog efekta, ali ne onog koji sam ja prizeljkivao.

vukovsin

Postod vukovsin » Sub Maj 17, 2014 12:41 pm

Имам негде рецептуру за ''уради сам'' средство за импрегнацију,чим нађем,качим на форум....

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”