Gumene cizme

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Re: Gumene cizme

Postod gray_wolf » Pon Dec 07, 2020 11:43 am

Што рече један Брат,нормалан човек има нормалне проблеме,а ми са посебним потребама, па ми ....
Дуго ме је патио проблем складиштења гумених чизама кад се не носе,док ми идеја није синула на интернету (да будем искрен,а не да се правим паметан како сам измислио топлу воду и рупу на саксији)

Slika

Slika

Slika
Ја сам одабрао да буде окачено на зиду у радионици,али само машта ограничава могућности,може бити са ногицама па да стоји на земљи,може бити на постољу,а да испод има простор за "нормалнију" обућу. Што је најбитније можете окачити и на спољни зид радионице/викендице/ловачке колибе,или ставити испред ако су на постољу,па кад се изујете и спремите их,немате бојазан да кад изађете напоље да их опет обујете наћи кишу или снег како вам је нападало. Плус ако живите у кући на селу па и жена има своје гумене чизме за башту,биће вам захвална из разлога јер неће морати да проверава јел јој се миш населио у чизме.
Наравно да се ово може одрадити да буде много лепше,али мене је мрзело,ово сам склепао за сат времена од 3 даске од палете,нешто шрафова,ручном тестером,аку бушилицом,метром и оловком,и неким винкловима које сам нашао у радионици.

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator
Pridružio se: Pet Dec 21, 2012 10:45 am

Postod ОХОТНИК » Pon Dec 07, 2020 8:28 pm

gray_wolf napisao:нормалан човек има нормалне проблеме,а ми са посебним потребама, па ми ....

Чекај само да чујеш шта каже "струка", ти и ја смо до сад били у криву.
"Не постоје особе са посебним потребама, то су особе са сметњама у развоју јер сви имају исте потребе само ове особе имају проблем да те потребе задовоље."
Брале, спадосмо још један степеник, сад смо и ометени у развоју, видиш ли куда иду дивље свиње.

Свиђа ми се ова твоја крлетка, баш би ми требала једна таква, одличан ти је и ватрена завршна обрада. :text-bravo:
Е сад нећу ни како ја хоћу!

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator

Postod ОХОТНИК » Pon Dec 07, 2020 9:49 pm

Морам ово да ти кажем без обзира на нормалне људе и њихове нормалне проблеме, моји проблем су највећи!
Дао си ми идеју да овакав носач монтирам изнад шпорета у колиби, само, када се чизме суше окренуте "наопако" то траје јако дуго чак и ако испод налази грејно тело, зато што водена пара, логично, одлази на горе и кондезује се у врху чизама. Овај носач је одличан за одлагање чизама, мада ако их носиш неколико дана узастопце, а покушаваш преко ноћи да избацих влагу из њих вероватно је боље остављати их на горњој страни у нормалној позицији јер се на тај начин брже суше, а ваљало би направити и неку заштиту да чизме не заврше на шпорету.

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Uto Dec 08, 2020 9:18 am

Ja sam oduševljen koliko je ovo jednostavno a praktično :-)
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
gray_wolf

Postod gray_wolf » Uto Dec 08, 2020 11:15 am

Знам за проблем сушења чизама кад се носе више дана узастопно,до сада сам то радио тако што нагурам новина унутра,а пре тоога их изгужвам,да омекшају,затим их ставим бизу грејног тела,ујутру извадим новине, које буду поприлично влажне,а чизме буду порилично суве. Е сад пошто не читам дневну штампу,имам необичан начин како их набављам,за ову и сврху потпале ватре,пијем ватрену воду са човеком који их свакодневно купује,па ми их оставља да их ја паметније искористим. Ово је за одлагање,за сушење би ваљао другачији модел,јер овде су добре рупе звог циркулације топлоте,али има бесптребну дебљину/ширину,и што кажеш ваљала би нека "ограда" која би спречавала да чизме заврше на шпорету. Мораћемо порадити на дизајну модела за сушење,уз ватрену воду најбоље. Наставља се решавање нормалних проблема :obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Uto Dec 08, 2020 5:57 pm

posip za macke... osusi dok kaze ekserce :)

Korisnikov avatar
gray_wolf

Postod gray_wolf » Uto Dec 08, 2020 9:20 pm

Не може! Тј не разумеш ти то друже судија...
Посип за мачке морам да купим,па да га носим са собом...
Ово напаравим,ставим и имам!

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator

Postod ОХОТНИК » Sre Dec 09, 2020 6:24 am

mbole napisao:posip za macke... osusi dok kaze ekserce :)

Да сам јуче умро не би знао да се чизме могу сушити ситном сачмом. :D

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Sre Dec 09, 2020 8:10 am

Pa to zavisi od coka vise nego od granulacije...

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Sre Dec 09, 2020 10:22 am

gray_wolf napisao:Не може! Тј не разумеш ти то друже судија...
Посип за мачке морам да купим,па да га носим са собом...
Ово напаравим,ставим и имам!

Ko je pricao o napravi? Ona je sasvim OK, cak mi se bas 'dja, sto bi rekli klinci.

Posip je umesto novina.
Njih isto moras da nosis, placas vatrenom vodom... :)

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”