Gumene cizme

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Re: Gumene cizme

Postod vlay » Pet Jan 02, 2015 6:34 pm

Ljudi, zna li neko gde mogu u Zemunu ili u gradu da se kupe Tigrovi gumenjaci? Mnogo sam glup i nikako ne uspevam da nadjem neku maloprodaju nadohvat ruke.
Unapred zahvalan
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
Macan
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 10:56 am

Postod Macan » Pet Jan 02, 2015 7:16 pm

Bila je neka prodavnica preko puta Arene ranije blizu KCN televizije, sad ne znam...

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Pet Jan 02, 2015 7:21 pm

Koliko mi se cini jedina njihova maloprodaja u Beogradu je naq Lazarevackom Dumu, tj na Cukarickoj padini. Kada sam bio zadni put nisu imali nista sto je meni zanimljivo, tj nije bilo modela Ultra, Elite i Highlander. U svim brojevima su ilali samo ono sto zovu lovacka cizma, sa pertlama.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Pet Jan 02, 2015 7:26 pm

Da, znam za tu prodavnicu, ali mi je potpuno neverovatno da u BG-u imaju samo jednu prodavnicu i to, kako kazes, lose opskrbljenu. :sad-roulette:
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Pet Jan 02, 2015 7:32 pm

Imaju i Bootegu, u Cara Nikolaja, ali tu prodaju modnu obucu. Nekada su imali prodavnicu pored onih Outleta uz auto put, ali je ona zatvorena, sada su tu samo kancelarije. Jedina njihova prodavnica je samo ta na Laza5evackom putu. Ali njihovih cizama imas i u snajperu i slicnim lovackim radnjama, koje su cesto bolje snabdevene od fabricke prodavnice. Samo sto ne drze ono sto mene zanima, posto im se vise isplati da te modele ne pokazuju, ne bi li prodali Aigle i slicne ;)
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
šumar
Pridružio se: Sre Maj 27, 2015 8:44 pm

Postod šumar » Pet Maj 29, 2015 10:10 pm

Protiv bolova u petama pomaze vise pari termo carapa ili jos bolje debele vunene carape preko termo carapa. Nanosao sam se svakakvih gumenjaka po terenu, iako sam ih jedno godinu-dve dana u pocetku zestoko zaobilazio jer su mi izgledale nekako preterano za lovce i pecarose, a ja gospodin sumar isao u svakojakim fensi cizmama i na kraju zavrsavao sa mokrim nogama. I dan danas kad izadjemo na teren, pa dodju kolege u kanadjankama i to onim krem boje, suze mi krenu od smeha, a oni skapiraju tek posle kad im vec bude kasno.
Elem, kod bola u peti pomaze i navikavanje donekle na gumenjake, u pocetku me vec posle sat-dva bolela noga, a nedavno smo neki put iskolcavali i dobrih 12-13 sati bez ikakvih problema, gore-dole po brdu, blatu, granju, nikakav bol u peti, jedino u zglobu malo ali to bi me bolelo i u patikama da sam bio.
Problem koji mi ostaje je potparivanje odnosno znojenje noge i zadrzavanje te vlage u cizmama, jer mi pantalone zapuse otvore cizmi kao cep da naprave oko noge (mile dragic pantalone i podgace sa dugackim nogavicama ispod razume se :mrgreen: ), i od toga umeju stopala da se naduju sto otezava izvlacenje iz cisme posle iako su za broj vece, a ni miris nije bas neki, pogotovo kad ih posle ostavim u gepeku dok se vracam kuci sa terena.
Vidjao sam i kolege na Gocu kako voze kola (ladu nivu, naravno) u gumenjacima bez ikakvih problema, ali meni se zaglave ispod i oko pedala uvek, pa ih izrazito izbegavam u voznji.
:chores-chopwood:

Korisnikov avatar
šumar

Postod šumar » Uto Jun 02, 2015 6:15 pm

Zaboravio sam da napomenem, trenutno arcim te zelene italijanske, samo pise na djonu made in italy ne znam im marku :D

Korisnikov avatar
šumar

Postod šumar » Ned Jan 03, 2016 1:40 pm

Je l ' planinario neko od vas u gumenim cizmama do sad? Meni odgovaraju za teren najvise od svega sto sam do sad imao prilike da obujem, medjutim kapiram da su uslovi u planinarenju malo drugaciji ipak (vise pesacenja, drugaciji teren nego meka sumska prostirka na koju sam navikao), a uclanio sam se u planinarsko drustvo nedavno pa treba da krenem sa njima na ture, te sabiram od opreme sta imam a sta mi treba dodatno i prva je na redu obuca naravno :D Bilo kakvo iskustvo bi mi znacilo pre nego sto popadaju u nesvest kad me vide u gumenjarama :P

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Ned Jan 03, 2016 2:27 pm

Vodi računa, gumenjaci umeju ozbiljno da klizaju po ovakvim uslovima.

Korisnikov avatar
Pan
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 12:29 am

Postod Pan » Pon Jan 04, 2016 4:35 pm

... i unutra i spolja :D

Bice ti mokre noge pa ti onda ne vredi sto si u gumenjacima kad ti noge proizvode vlagu. Pomaze vunena carapa, donekle, jer apsorbuje vlagu a zadrzava izolaciona svojstva.
Cuo sam da neki planinare u pirotskim (tigar) opancima. Opet nezaobilazne vunene carape. Samo sto nije fancy ;) u prevodu - Nešjebat' :teasing-tease:

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”