Gumene cizme

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
SashaM
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 3:31 pm

Re: Gumene cizme

Postod SashaM » Sre Apr 23, 2014 11:49 am

Tigrove čizme bi bile vrh da samo malo izmene dizajn šara na đonu (mada sve više izbacuju modele sa dobrim šarama koje ne klizaju). Nisam puno prepešačio u njima ali na pecanju i po ritovima nezamenjive.
Ali, Tigrov opanak - e to je obuća koja će biti funkcionalna i udobna i za 500 godina. Skoro pa savršena obuća. A i za.ebano zvuči - Tigrov opanak!!! :character-blues:

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Sre Apr 23, 2014 12:00 pm

Još samo da se neko u tigru seti da im da neki taktičko strateški fazon, da mi estetičari i fenseraši ne dižemo nos, i eto porasta prodaje :lol:
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
Pan
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 12:29 am

Postod Pan » Sre Apr 23, 2014 12:18 pm

e onda ne bi kostale 4 somica

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Sre Apr 23, 2014 2:38 pm

'Sto? Kada postoje "combat flip-flops" sta fali "tactical kondurama"? Pa razne digitalne sare, pa mat crni "stealth night stalker" model, pa "molle" sistem za kacenje na opremu (kada se ne koriste), pa QD sistem zakopcavanja, pa... :character-blues:

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Sre Apr 23, 2014 3:16 pm

...pa studija uticaja tactical šare na opancima na produktivnost krave muzare i procenat mlečne masti. :teasing-tease:

Može sve samo kad se ima tržište i profit na vidiku.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
3fko
Pridružio se: Sre Nov 13, 2013 12:11 pm

Postod 3fko » Sre Apr 23, 2014 3:17 pm

Dobra tema i mogu vam reći solidna obuća. Kao i za sve teško je uklopiti da valja sve naći čizme sa dobrom šraom dobrim đonom nije problem, ali problem je što one nisu gumen nego plastične čima malo zahladni (dođe zima) ukoče se postanu krute ( po nekad znaju i pucati), a tek što klizave postanu to je za na povjerovati. Tigar ima dobre gumenjake ona njihova klasična crna čizma sa zelonom prugom bi bila idealna da ima deblji (svaki prokleti kamenčić osjetiš) i sa drugom šrom đon. Ali imaju oni i za to riješenje to je za 50% i više skuplji zeleni model koji ima deblji i kvalitenije đon i nije ništa klizaviji nego kod gojzerica. Loša sttrana im je što ih na svaki ku... možeš razguliti.

Upravo skinute s nogu :auf:
Slika

Slika
Sve dok misliš da imaš situaciju pod kontrolom, ne voziš dovoljno brzo...

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Sre Apr 23, 2014 4:55 pm

Alal ti vera za temu!
Slazem se, potpuno nepravedno zapostavljene i koliki god da je spisak minusa to uvek bude zasenjeno odnosom ulozeno-dobiveno i apsolutnom univerzalnoscu. Mada, priznajem i sam ih ponekad smetnem s' uma i obavezno zazalim sto ih nisam poneo.
Ja mislim da kada bi na tigarkama otrovno zelene boje stajao naziv modela "Зомби килер"- prodavao bi se bolje od Yuga u svoje vreme! :D
Posto jedna slika zamenjuje hiljadu reci i misljena, evo sta ova dva manekena nose na nogama:

Slika
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
druid
moderator
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 4:05 pm

Postod druid » Sre Apr 23, 2014 5:14 pm

Slika
Evo i mene po vec pomenutoj zimskoj situaciji. Nemam pojma sta bih drugo nosio ako ikad opet vidim ovoliki sneg, sem gumenjarki. Jedva se naziru vrhovi cizama u snegu.

Korisnikov avatar
SashaM
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 3:31 pm

Postod SashaM » Sre Apr 23, 2014 6:05 pm

A priznaj da ovde klečiš :teasing-poke:
Kada je zimoća velika im da se kupe oni neoprenski ulošci koji nisu nešto mnogo skupi (do 1000rsd) a verujem da uveliko povećavaju komfor prstića :auf:

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Sre Apr 23, 2014 10:07 pm

Ja nikako ne volem gumene cizme. Nosio sam ih kad sam morao, prvo Tigar lovacki model, one zeleno crne sa pertlanjem, pa na kraju i par Aigla, i mada su bile bolje, to nije to. A onda sam otkrio NEOS overboots, i vise mi ne pada na pamet da nosim gumenjake. Nosim standardnu gojzericu, ili terensku patiku i po najlosijem vremenu, a kada mi zatreba nepromocivost, obucem NEOS preko onoga sto imam na nogama i nemam nikakve probleme. Uvek sam u cipeli koja je daleko udobnija od gumene cizme, sa daleko boljom podrskom zgloba i anatomskim tabanom, a pri tome je oo resenje i toplije. Posle nekoliko stotina kilometara u Neosu, nemam ni jednu zamerku na njih, osim mozda sto mi jedna velicina ne pokriva sve potrebe, nego moram da imam jedne za lakse cipele, i jedne za gojzerice. Sa njima sam gazio i potoke, duboke 15 cm, bez ikakvog prodora vode, a i nemaju naviku da se skidaju sa noge u dubokom blatu..

Pricam o ovome

Slika
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”