Organajzer - izrada - potrebna pomoc u idejama

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Re: Organajzer - izrada - potrebna pomoc u idejama

Postod BlackPanther » Sub Apr 19, 2014 9:08 pm

avalon napisao:^^^
@patner = moze ako nam vlasnik foruma dozvoli da koristimo znak :)

S' obzirom na ovu temu, ne verujem da ce se ljutiti ;-). Ja sam u svakom slucaju planirao da narucim jedan amblem da ga prisijem na torbicu. A da li cemo to kolektivno odraditi, to je vec druga prica. Amblemom pokazem da sam ponosan clan jedne fine druzine, a radoznalim pogledima kazem koju lepu o forumu i nasa druzina se siri :-). Obrni-okreni, svi dobijaju :-).
Negooo, lako cemo za ambleme i ukrase, treba osmisliti celu konstrukciju.

Daj da precrtavamo jedno po jedno :-).

- predlog za ojacane ivice:
- Usvojen. Obavezno to da odradimo. Protector porubljuje ivice gurtnama + stavlja neke plasticne/gumene "sajle" oko cele konstrukcije. A mozemo traziti i da nam usiju kanap kao sto je @poljo predlozio.

- nacin nosenja:
- da ima adekvatnu "gajku" da moze da se kaci direktno na opasac
- da ima treger, tako da moze ili oko struka ili preko ramena, po zelji, a da taj treger nije usiven vec da moze da se skine - da ne smeta kad se nosi direktno na opasacu. Mislim da bi tom kombinacijom pokrili svacije zelje i navike :-).
- apsolutno nema potrebe za rucicom za nosenje preko svega toga. Kome je do nosenja pomocu rucice, moze se sklopiti treger do te velicine da bude rucica. Mozemo cak uraditi i dodatnu kopcu na driker ili malo siru elasticnu traku koja ce se navuci preko sklopljenog tregera i drzati ga u tom polozaju. Pa da tako dobijemo i rucicu. E sad mislim da sam stvarno pokrio sve :-).

- nacin kopcanja:
- ja sam za to da se stave dvostruki/dvosmerni rajferslusi (kao na koferima). Na taj nacin osiguramo da odgovara svakome (nosenje sa leve ili desne strane, na ramenu ili oko struka...).
- nacin otvaranja:
- ako cemo vec praviti organajzer, bilo bi dobro da se svi veci dzepovi/pregrade ili barem jedan (onaj najveci, glavni...) otvara potpuno - kao kofer, kako bi se sto lakse organizovale stvarcice unutra. A ako stavimo dupli ziper, onda takav dzep bez problema moze da se koristi i "uspravno"

Sledi nastavak cim uslikam svoju torbicu, pa cu izneti predloge za izmene. Palo mi je na pamet kako da celu pricu spojim u jedno :-)
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
kovac
Pridružio se: Uto Feb 15, 2011 11:48 pm

Postod kovac » Sub Apr 19, 2014 9:20 pm

Mozda problem sa velicinom moze donekle da se resi kao na vojnim transportnim torbama gde dno moze da se odsnira i zapremina se poveca. Ja sam imao Maxpedition mini i jedine zamerke su mi bile sto ne moze lepo da se stavi na pojas bez molle dodataka, i sto je tanak, pa se kad ubacim sve sto ja hocu jedva se zatvori. Kada bi Max. mini imao mogucnost da poveca jednu pregradu po potrebi i da se nosi na pojasu i ramenu to bi mi bila idealna torbica za EDC.
Život nije težak, ja sam rodjen da uživam,
pa po malo, alo, dje je preša, ne kapiram?

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Sub Apr 19, 2014 10:10 pm

Mislim da nije poenta napraviti torbicu koja ce po potrebi "da poraste" vec osmisliti najprakticniju kompaktnu torbicu koja ce modularnim dodatcima moci da zadovolji najveci deo zahteva za EDC upotrebu (posao, slobodno vreme, urbanu setnju i jednodnevni izlet...)

Korisnikov avatar
BlackPanther

Postod BlackPanther » Sub Apr 19, 2014 10:27 pm

Smatram da preklopni prednji deo ima dosta prednosti, prvenstveno iz ugla bezbednosti a i vece su sanse da u slucaju kise sadrzaj torbice nece pokisnuti.
Dakle, prednji deo nesto ovako:
Slika
ja tu obicno cuvam kljuceve.
Zadnji deo isto treba da ima dzep. Tu obicno cuvam pasos, jer je taj deo uvek pripijen uz mene i niko ne moze da ga "odzepari" :-).
Slika
I zadnji deo obavezno da ima opciju za kacenje na opasac.
Treger da se kaci nekim kukama kao sto su ove.

Kad se otklopi prednji deo, dobro bi bilo da budu neki dzepici (mobilni telefon, blokcic, olovka, cigarete, upaljac...). Nesto ovako (a moze i ona fora sa mrezicom i rastegljivom ivicom:
Slika

Gledano odozgo, imamo dve pregrade. Ona sto je bliza zadnjem delu, da se otvara kao kofer (kao na slici koju je @sAx okacio) i da unutra bude organizovana kao ovo (@Misha77 je to lepo opisao u ovoj temi. Takodje, taj dzep moze imati podesivo dno sa ciljem povecanja zapremine, kao sto je predlozio @kovac.
Slika
A ovaj veliki dzep koji je blizi prednjem delu, da se odradim sa onim podesivim pregradama o kojima smo vec diskutovali.
Nemam ni lenjir ni metar ovde u hotelu, pa evo Opinel br.8 kao reper velicine torbice:
Slika

Eto. Hajde sad da diskutujemo sta je dobro a sta ne valjav :obscene-drinkingcheers:

I da - treba popricati i sa vlasnicima protectora, posto ljudi imaju neka fenomenalna resenja za sklopive torbice. Npr dodatni dzepovi se kace drikerima ili skidaju i tako te fore.
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

poljo
Pridružio se: Ned Maj 20, 2012 6:37 pm

Postod poljo » Sub Apr 19, 2014 11:01 pm

Nemam pojma kako Vi ali meni je tablet postao dio EDC -a . Radni dio dana je ...ma nikad kraja nema . Tako da treba ,mozda , misliti i na to . Prosiriva pregrada - mozda ziper kao na nekim koferima . Otkopcas i poduplas prostor . Poklopac je odlicna ideja . Mozda da ga na mjestu pridrzavaju nekoliki magneti ? Vidjeo sam to rjesenje na nekim fensi torbicama ovih "visebojnih Gosn-dama". Lako je onda pristupiti telefonima , kljucu , ovom ,onom

Korisnikov avatar
BlackPanther

Postod BlackPanther » Sub Apr 19, 2014 11:04 pm

Ako taj tablet nije onaj od 7 inch-a, onda ce torbica postati prevelika i pocece da lici na torbu za laptop :-(.
A sto se magneta tice, jeste brzopotezno resenje, ali ne bih ja bas stavljao magnete tamo gde ce u blizini biti mobilni telefon i mozda i kreditne kartice...

avalon
Pridružio se: Uto Feb 04, 2014 11:18 am

Postod avalon » Ned Apr 20, 2014 6:06 pm

poljo napisao:Nemam pojma kako Vi ali meni je tablet postao dio EDC -a . Radni dio dana je ...ma nikad kraja nema . Tako da treba ,mozda , misliti i na to . Prosiriva pregrada - mozda ziper kao na nekim koferima . Otkopcas i poduplas prostor . Poklopac je odlicna ideja . Mozda da ga na mjestu pridrzavaju nekoliki magneti ? Vidjeo sam to rjesenje na nekim fensi torbicama ovih "visebojnih Gosn-dama". Lako je onda pristupiti telefonima , kljucu , ovom ,onom

Ja sam nosio tablet od 8 incha da isprobam u trobicu pre nego st oje kupim i savrsneno staje u ovu moje.
Meni treba manja trobica, da moze da stane u torbicu zajedno sa tabletom :)

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Ned Apr 20, 2014 10:32 pm

http://hornetshop.org/dzepovi/
ovo niko ne pomenuh,mislim da cu uzeti ovaj hg#024,moze se preurediti,pa da ga nosim oko vrata...

avalon

Postod avalon » Ned Apr 20, 2014 10:48 pm

^^^^
Da,stvarno je ok, mozda malo veca nego st obi mi trebala, ali je jako dobra - moracu da ih nazovem da vidim uzivo...
Lepa stvar je sto su obe radnje o kojima priccamo u Ns i to jedna pored zgrade gde sada zivim, a jedna gde sam odrastao :)))
Pa pricaj onda o koincidencijama :)))

avalon

Postod avalon » Ned Apr 20, 2014 11:08 pm

BlackPanther napisao:....
Eto. Hajde sad da diskutujemo sta je dobro a sta ne valja

Ok, evo pomicemo se dalje.
Fora je u tome sto smo vec dobili i prvi fork :) - veca i manja torbica :)))
Ovo sto ti mislis to je neka veca torbica (za koju sam isto zainteresovan) - veca za neke moje pojmove, da moze da stane tablet, recimo...

Ono sto meni treba je sledece:
Organajzer
dimenzija kao maxped mini - ili slicno, vanzo mi je da moze da stane telefon u njega, a da bude dovoljno dubok da mogu da stanu dva telefona jedan na drugi (ne da mi je to neophodno, ali mi je to otrpilike reper)
Dakle to su dimenzije :
duzina - oko 15cm
sirina - ne manja od 8, mislim da bi 10 cm bila idealna (uostalom to su i dimenzije maxped mini-ja 4x6 incha)
Dubina malo veca, ne mnogo, ali oko 3 cm , maksimalno 4 cm

Unutra
na unutrasnjoj strani (ili na obe) cicak (velkro) na koji ce se lepiti ulosci
Ulosci osnovni sa brdo lastisa, mrezica i slicno
U svakom slucaju jedan koji ce imati mrezicu u kojuce moci da se stave pare i kartice, kao i rupu , nitnu stagod kroz koju ce moci da se provuce lanac, parakord ili stagod pa da se spoji sa priveskom za kljuceve...

Spolja
sa prednje strane kao maxped - mrezica da se mogu da ostave stvari na brzaka (ili moze sa rasjferslusom, kao kod maxpeda) i jedan deo sa cickom - da moze da se kace one znacke :) Ili da se akaci neka frutola za nocare...

Nazad - obavezno moli (molle) u osnovnoj verziji da ima nesto da moze da se drzi u ruci, kao neku rucku....

Sa strane - sa obe strane da ima cicak na koji mozemo da zalepimo jos nesto sto nam treba - futrolu za lampu il slicno...

Naravno, rajferslusi kvalitetni - dobraje panterova ideja da budu dvostrani, da ne moras da trazis gde je ona alkica...

BlackPanther napisao:....I da - treba popricati i sa vlasnicima protectora, posto ljudi imaju neka fenomenalna resenja za sklopive torbice. Npr dodatni dzepovi se kace drikerima ili skidaju i tako te fore.

Naravno - odemo sa spiskom zelja a oni nam kazu kako da to napravimo a kako to moze da se napravi i bolje :)))

Evo toliko od mene.
Pozdrav,
Avalon

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”