Organajzer - izrada - potrebna pomoc u idejama

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Re: Organajzer - izrada - potrebna pomoc u idejama

Postod Gurman » Čet Apr 17, 2014 7:29 pm

Ebaga potrudio sam se za ideju a ti me ismeja :( pa daj ti neku ideju u slikama mozda nam se vise svidi :D :D
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Čet Apr 17, 2014 8:31 pm

Ko te ismeja? Ako mislis na mene,to mi nije bila namera,imam takvu torbicu,pa sam izneo subjektivna zapazanja u vezi iste,a opet to je subjektivno,sto ne mora znaciti da ti je ideja losa,al meni je konkretno ta prevelika,to je za nekog ko nosa dosta stvari sa sobom,meni u vecini slucajeva posao rade dzepovi,ili mala oko vrata (made in PRC)
:obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
Gurman

Postod Gurman » Čet Apr 17, 2014 8:39 pm

Panter se u...a od smeha. Nisam na tebe mislio :obscene-drinkingcheers: a ideju sam poslao avalonu pa nek on komentarise ;) Tvoj post je na mestu bas zbog toga sto imas torbicu i mozes da kazes svoja zapazanja . Volim kad ljudi iz iskustva nesto prokomentarisu a ne napamet.
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Čet Apr 17, 2014 10:01 pm

BlackPanther napisao:...Prevelika za svaki dan...

Jedna ovakva je dodeljena u Leskovcu na takmicenju za najbolji lovacki noz. U pravu si, nije bas najzgodnije resenje za EDC a i organizacija prostora je pomalo nezgodna za moje potrebe. Klasican "fanny pack" je ipak bolje resenje.

avalon
Pridružio se: Uto Feb 04, 2014 11:18 am

Postod avalon » Čet Apr 17, 2014 10:22 pm

BlackPanther napisao:
avalon napisao: ali je pitanje da li je potrebna neka dubina da bi one stajale uspravno...

Ne kapiram pitanje o dubini. Bilo da je ta pregrada "visoka" 20cm ili 1cm, ako se pricvrsti sa obe strane (kao ova fotografska sa slike) mora da stoji uspravno. Pa i najtanji konopac stoji zategnut ako mu oba kraja vezes za nesto ;-)

Ne nismo se razumeli.
Ove pregrade nisu cvrste - kod loewe-a su od sundjera (koji je upakovan u najlon)...
I malo su glimbave na vrhu...
Ako je dubina relativno mala - a bice, bice manja od nekih 2-3 cm, onda moze da dodje do sledeceg problema.
Recimo da je dubina torbice 2.5 cm.
na tu dubinu ide jos i rajsferslus i sta ga znam sta jos, pa ukupno imas recimo 2 cm za pregradu...
Moze da se desi da je to mala duzina (ako dubinu torbice posmatras kao duzinu trake) kazem da bude mala duzina pa da se maltene cela traka ponasa kao da je pricvrscena u jednoj tacki, pa moze da dodje do uvrtanja...
Iz iskustva ti kazem da kod ovih loewe se oseca da vrh nije potpuno zategnut, tim pre sto je jako nezgodno i napeti materijal / nema ni jedne cvrste stranice na koju ces da zategnes...
Ja sam elektro ne gradjevinac, ali mislm da konopac mora da se zategne izmedju dve fiksirane tacke da bi bio napet - ne mozes da ga napnes izmedju dva kanapa koji nisu nigde pricvrsceni :)))

U svakom slucaju treba probati i videti kako ce se to ponasati u realnosti...

avalon
Pridružio se: Uto Feb 04, 2014 11:18 am

Postod avalon » Čet Apr 17, 2014 10:39 pm

Gurman napisao:Evo jos jedne ideje. Ne znam da li je ovo prevelika torbica za ono sto trazis ali po meni je odlicna i jako zgodna. Pogotovo sto moze da se nosi i oko struka i preko ramena itd. Prve dve slike je Maxpedition Proteus a poslednja slika je Snugpak - skoro ista torbica samo jeftinija varijanta. Mozes i ovde da se igras sa dimenzijama ako ti se svidja model. Toliko od mene, vozdra vozdric ;)

E hvala ti na trudu - sada sam dosao kuci pa nisam mogao ranije da odogovrim.
Obe su mi velike za svaki dan, tj za ono sto sam zamislio, sa tim da je prva , versi pak jako zanimljiva i mogla bi da mi dobor legne kada idem negde neobavezno u grad ili napolje.
Pa da u nju onda upakujem sve sto mi treba..
Pogledacu posto je napolju i videcu sta ovde moze da se nabavi / napravi
Ja sam se jedno vreme strasno lozio na maxpedition remora torbu, cak sam iskopao ko od kindzi pravi kvalitetne kopije, ali kada sam je video na jutjubu, ipak mi se cinila , kako da ti kazem, napadna, upadljiva za svaki dan...
Nije EDC, vise je outdoor da se tako izrazim...
Ja trenutno imam ovo, zato sam miran pa trazim nesto manje, da stane u ovakvu torbicu
Slika

a pazario sam mojoj gospoji ovu:
Slika
da ima u cemu da mi nosi telefon i ostale stvari :character-blues:

Korisnikov avatar
Gurman

Postod Gurman » Pet Apr 18, 2014 12:55 am

Odlicno izgleda tvoja torbica. Zanima me koji je nacin nosenja, dimenzije i ako nije problem cena. Ja imam ili mnogo male torbice ( pa pocinje da me smara nosenje po dzepovima pogotovo leti) ili velike ranceve ,pa bi mi jedna srednje velicine resila probleme . Izgleda da svako ima svoje vidjenje edc torbica i kompleta i tesko je poklopiti se sa ukusima i potrebama. Ako nadjem jos neku sliku torbica manjih dimenzija postavicu sutra mozda dobijes neku ideju. :obscene-drinkingcheers:
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
Gurman

Postod Gurman » Pet Apr 18, 2014 6:57 am

Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Pet Apr 18, 2014 11:33 am

avalon napisao:U svakom slucaju treba probati i videti kako ce se to ponasati u realnosti...

Naravno da cemo probati. A ne bih ja to od sundjera. PRedlozio sam drikere jer su cvrsce i sigurnije kopcanje. Cicak traka omogucuje vecu slobodu po pitanju prostora, ali mi deluje slabije. No, i cicak traka bi bila fenomenalna kada bi zidovi pregrade bili cvrsti i sigurni.
Zato bih ja te pregrade radio kao sto su mi uradili opasac. Imam odlican protector opasac. Siven je od dva sloja platna, a izmedju ta dva sloja je tanka traka plastike. Lagan, a jak :-). E uzmemo taj princip i umesto sundjera u pregrade ubacimo tu plastiku. Bice cvrste i nece se deformisati vremenom.

@Gurman - ne znam zasto smatras da sam te ismejao. Ne svidja mi se za EDC, ali je ozbiljno razmatram za set u kolima koji sam vec pominjao da zelim da spakujem.

EDIT:

Ja vec duze nosim ovu:
Slika
Slika
I prezadovoljan sam. Ima gomilu dzepova i sve ih koristim :-).
Mom šefu su odradili modifikaciju na tregerima i zakacili ih pozadi rotacionim nitnama, kako bi, po zelji, mogao da je nosi preko ramena ili oko struka.

A ja sad trazim nesto vece i nesto manje :-)

Gurman napisao:http://www.survivalresources.com/Products/Maxpedition.html

E, ova mi se vec svidja. Takvo nesto definitivno zelim. Ima vec dosta takvih prikazanih u EDC temama
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
Gurman

Postod Gurman » Pet Apr 18, 2014 1:30 pm

Izvini Panter, pogresno sam protumacio ipak od skoro komuniciram sa ljudima na ovaj nacin ( prvi forum) i ovi silni smajliji.... :angelic-blueglow: pa to je ista torbica kao sto ima avalon ili ne?
Let There Be Rock!

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”