Organajzer - izrada - potrebna pomoc u idejama

Moderator: Hobo

avalon
Pridružio se: Uto Feb 04, 2014 11:18 am

Organajzer - izrada - potrebna pomoc u idejama

Postod avalon » Uto Apr 15, 2014 10:17 pm

Zdravo svima.
Evo ovako - treba mi neka torbica (moderno je da se kaze organajzer ;) )u kojoj cu da drzim sve sitnice...
Pricao sam sa dobrim ljudima u firmi Protektor u Novom Sadu koju je dosta clanova hvalilo a iskreno i ja imam samo reci hvale za njih.
Oni su vise nego voljni da mi naprave takvu torbicu / organajzer...
Samo da kazem sta tacno hocu...
I sada dolazi zanimljiv momenat..
Sta vi mislite, kakva bi taj organajzer trebao da bude?
Ja licno ciljam na nesto sto je inspirisano sa MAXPEDITION MINI - interesuje me iskustvo onih koji ga imaju ili su imali.
Da li su dimenzije dobre?
Treba li da budu drugacije?
Sta bi bilo dobro da se doda?
Sta je visak?

Pricao sam sa ovim ljudima voljni su da naprave i vise primeraka, tako da bi ovo mogao i da bude neki projekat celog foruma...

Evo slika organajzera, kao pocetak....

SlikaSlika
Slika

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Re: Organajzer - izrada - potrebna pomoc u idejama

Postod Hobo » Uto Apr 15, 2014 10:35 pm

Imam i Mini i Micro model. Jesu li dobre? Mozda. Ali zavisi sta ces u njima da nosis. Dakle, prvo definisi svoj EDC komplet pa onda da pricamo o dizajnu i dimenzijama torbice. Priznaces da nije isto ako u torbicu idu i dokumenta, novac, noz, kljucevi, cigarete i upaljac, mobilni tel... Ili si navikao da ti napr. mobilni i noz budu u dzepu, nadohvat ruke?

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Uto Apr 15, 2014 11:46 pm

Ovo je maleno za EDC. Većinu predmeta koji ovde stanu rasporedio bih po džepovima. Meni bi trebao barem još jedan džep za drugu grupu sitnica ili dokumente.
Ovde su neki 'dušmani' pominjali moju torbicu. Jedna pregrada je za stvari koje se vade povremeno, druga za telefon, novčanik i slične stvari koje koristim više puta dnevno, a treća, mala pregrada za sitnice.
Sad merkam nešto još veće. :-)
Живи и пусти друге да живе!

avalon

Postod avalon » Sre Apr 16, 2014 12:41 am

Hobo napisao:Imam i Mini i Micro model. Jesu li dobre? Mozda. Ali zavisi sta ces u njima da nosis. Dakle, prvo definisi svoj EDC komplet pa onda da pricamo o dizajnu i dimenzijama torbice. Priznaces da nije isto ako u torbicu idu i dokumenta, novac, noz, kljucevi, cigarete i upaljac, mobilni tel... Ili si navikao da ti napr. mobilni i noz budu u dzepu, nadohvat ruke?

Pa ne , iskreno, do sada nosim sve stvari vecinom u nekoj samsonit torbici (ona od najlona, zaboravio sam kako se zove, nije ni vazno na kraju...)
Sada sam prvo pazario u prtoektoru furtolu za sluzbenu koju koristim da u nju stavim tako neke sitnice koje mi trebaju..
a pre neki dan mi je stigla i njihova , mislim da se zove kompakt, realno, to je torbica veoma slicna M-1 modelu.
Ono sto meni treba je organajzer u koji trebda da mi stane vecina kljiceva, 1-2 telefona, noz, bater-lampa (vise niko ne kaze baterlampa :) ) ,neke ostale sitnice i tako to - generalno, mislim da bi mi nekako ona mini bila odgovarajuca - da mogu da je izvadim i nosim u ruci ili dzepu ako treba, ali i da mogu da je stavim u vecu torbicu....
Ne pusim, (stavio posle 32 godine) tako da mi ne treba prostora za cigare, od dokumenata nosim samo licnu, vozacku i kartice, a to drzim na drguom mestu i ne bi islo u torbicu i ovako...
Trenutno sada uspevam da sve to naguram u tu futrolu, al ije to proces pakovanja, daleko od toga da mi je na dohvat ruke...
Realno ovo su neke smernice koje imam u pogledu organajzera i EDC kompleta.

Kakva su tvoja iskustva sa mini i mikro organajzerima?
Da li nosis oba zajedno ili jedan cesce od drugog?

@veselibajker

Ne znam, ja opet dosta stvari drzim u torbici koja mi ide na rame , tako da meni upravo treba nesto da mogu sta stavim sve te sitnice na jedno mesto, a ne da ih vijam po svim pregradama...
Mislim da sam negde video tvoj post sa tvojom torbicom, ali ne znam gde je - mozes li da mi posaljes link do posta?
Poz

P.S.
Nadjos post od Mishe 77 bas o ovim organajzerima...
viewtopic.php?f=22&t=1664&hilit=maxpedition
I evo neceg zanimljivog:
Samo napomena za drugare koji hoce da kupe a nisu drzali ove torbice do sad.
Nemojte da vas kod osnovna tri modela zavara broj pregrada i velicina pa da mislite da mozete brdo stvari da stavite.
Jer ce te doci u situaciju da ga napunite i da ce da se nabudzi i da necete moci da ga zakopcate zato sto kao sto ste videli na slikama su jako tanki
i predvidjeni su za olovke, blokcic folder ili nesto slicno a da je tanko.
Zato su oni i kasnije izbacili ova nova 2 deblja modela.
(nije mi samo jasno zasto nisu izbacili i ove manje modele koji su deblji jer su jako zgodni ali ko zna mozda se i to desi)

Mozda da napravim neki dimenzija mini organajzera ali da bude deblji?

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Sre Apr 16, 2014 7:42 am

Ja Micro organizer koristim samo za dokumente (mada moze da posluzi za joos per sitnica) i uglavnom je u torbici "Jumbo" varijante.
Mini je OK ali ako je napunim onda je treba okaciti na kais... Po mom misljenju, ove torbice treba nositi u nekoj drugoj torbi, nisu za samostalnu upotrebu.

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Postod gravesen » Sre Apr 16, 2014 8:27 am

Torbica koja ide oko struka,mislim da je Knife poseduje, je po meni to sto ispunjava sve standarde ;)
''Aл тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветлија'' !
''Тко не воли штитнике,не воли ни човјека :D ''

avalon

Postod avalon » Sre Apr 16, 2014 9:15 am

E super je sto se prica o ovome.
Ne znam, meni opet oko struka ... sta ga znam, nekada davno sam to nosio, ne znam, nije losa ideja ali vise naginjem ka varijanti kao st ohobo rece, da se stavi u drugu torbicu / torbu...
Fora je u tome sto ponekad treba da premestim dzidza bidze iz jedne u drugu, a to onda bole koliko je dugo...
Ili kada dodjem kuci, pa kada se raspakujem, onda bi mi trebalo da to uradim brzo, a ne da to traje i traje...

Sve vise naginjem mini varijanti, ali da se malo udeblja, mozda samo malo, toliko da mogu da stanu recimo 2 telefona jedan na drugi, onda da odbacim onu ducku od gore i da stavim nesto pametnije, sto nece da strci a sto ce ipak pomoci da se torbica nosi...
Da ima moli (molle - kako se vec pice i cita) nazad, eventualno sa jedne strane...
Da ima kvalitetne rajfersluse koji nece zapinjati...

Sada nesto gledam, mozda da napravim i pregradu na cicak (velkro) koja bi bila za dokumente - nesto kao ovo
Slika

Korisnikov avatar
venom83
Pridružio se: Ned Feb 03, 2013 1:48 pm

Postod venom83 » Sre Apr 16, 2014 12:37 pm

Ja mogu reci da imam vrlo pozitvno iskustvo sa mini modelom. Imas par slika u sekciji "edc ili vadi sve iz dzepova". Ono sta ja nosim sa sobom sasvim je dovoljan model mini, mozda cak i micro. Najveca prednost je bas to sto moze da mi stane u svaku jaknu, a pogotovu sad ovo vreme kakvo je promenljivo, ne moram da vadim i prebacujem dzidzabidze non stop. Jednostavno ako je hladno te sitne stvari su mi u organajzeru i u dzep od jakne dok druge kao sto je SAK i mobilni idu u dzepove od farki i sl. A ne leto nosim protectorovu torbicu oko struka, takav sam sistem napravio, za sad. U sustini neces znati dok ne kupis i ne probas, i mozda malo da se naviknes.
"pain is caused by pleausure" :character-jason:
swissknifecollector instagram profil

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Sre Apr 16, 2014 1:05 pm

Ja obozavam protector firmu :-D. Kad god udjem tamo, ne izadjem bar ceo sat :-D. Mnogo su ljubazni vlasnici i voljni za saradnju. Gazdarica mi je rekla da joj je maxpedition velika inspiracija kad smislja neke dizajne. A generalno se trude da svaka trobica moze da se nosi na vise nacina.
Ja koristim jedan njihov organizer/torbicu. Bacio sam oko na jos neke modele (jedan manji i jedan veci od ovog sto imam), a smisljam i dva tri dizajna koja hocu da mi urade. Jedan ce biti za svakodnevno nosenje preko ramena (najverovatnije cu im traziti neke prepravke modela koji sam kupio), jedan ce biti na butini, a jedan i najbitniji (njega cu im verovatno vrlo skoro naruciti) je nesto sto ce mi najcesce stajati u kolima i gde hocu da potrpam neki multitool, baterijsku lampu, malo kanapa, malo lekova, malo....ma svasta nesto sto moze da zatreba u raznim situacijama a ne zauzima mnogo mesta. Video sam dosta dobrih ideja na tu temu ovde na forumu, prvenstveno po pitanju sadrzaja. I sad hocu da uradim bas ono sto je Hobo rekao - da dobro definisem sta hocu u kojoj torbici da drzim i da onda prema tome smislim dizajn. Cak sam spreman i da im pozajmim svu svoju planiranu opremu kako bi bas prema tome napravili pregrade, dzepove i gajke :-)
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Sre Apr 16, 2014 1:29 pm

Protector ima dobar odnos cena-kvalitet. Ako hoce da ti izadju u susret i naprave nesto po tvojoj zamisli to bi bilo odlicno. Panter je dao dobru ideju da kazes ljudima iz firme sta bi otprilike nosio u torbici ( ostavis malo lufta za mozda nesto sto ce ti mozda zatrebati a ne pada ti sada na pamet) i to je najbolje resenje ;)
Let There Be Rock!

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”