Airosoft

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Airosoft

Postod Pathfinder » Sre Nov 13, 2013 5:03 pm

Tu i tamo se kroz priču opreme pomene termin "airsoft", i to najčešće u smislu "nije to to, to je airsoft".
Svi znamo a i ko ne zna može izguglati o samom sportu, a sad ono što mene zanima je obuća i odeća koja je u zadnje vreme prilično naplavila naše tržište, uglavnom se kod nas reklamirajući kao "super outdoor odeća", dok je sa strane "airsoft equipment".
E sad, zanima me konkretno, šta fali a šta ne fali tim stvarima? Jesu li nežne, jesu li za šminkere i šmekere samo? Ne može li u tome tri dana da se sedi po travi, grebe na kamenje, penje na drvo? Hoće li nas uhapsiti TROO outdoors-bushcraft policija ako nas zatekne u neodgovarajućim stvarima? Hoće li nam se komšije smejati što smo preskupo platili loše stvari? Mišljenja,iskustva,proročanstva?
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Re: Airosoft

Postod BR_ » Sre Nov 13, 2013 6:46 pm

Razlika je u tome sto Airsoft oprema moze da bude daleko nizeg kvaliteta i manje izdrzljiva, kod nje je jedino bitno da izgleda kao prava. Sve tehnicke karakteristike su potpuno u drugom planu, posto za razliku od onih koji moraju da borave u prirodi, Airsoftovci vezbu "Nista nas ne sme iznenaditi" odlazu zbog kisice. Cizme koje se prave za Airsoftovce kostaju petinu cene pravih, a jedina namena im je da izdrze po nekoliko sati svakog vikenda tokom leta, a sledece godine kostim ode dalje, pa ionako moras da menjas cizme. Recimo, Danners USMC cizm kostaju oko 300 dolara, Airsoft kopija "Made in China" 30-40. Danners ce da izdrzi jedno dva ili tri menjanja djonova, i posle toga ces ih baciti samo zbog toga sto vise ne mozes da ih gledas, a Airoft kpija.. Pa posle prve kise ce ti noge biti skroz mokre, kao da si bos.

E sad, policija nece da te juri, ali je moje iskusvo da sam uvek mogao da biram da kupim nesto jeftino al jedn 5-6 puta, ili na pocetku da se posteno odreknem neceg drugog, pa da imam za ceo zivot.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Sre Nov 13, 2013 8:20 pm

Da sam igde pronasao airsoft pantalone norveske armije kakve su koriscene '80-ih ili "old fatigue jacket" US Army od pre Vijetnamskog rata, SAS smock sa danskom kamuflaznom sarom ili nesto slicno - ma kupio bih istog trena! Pa makar bile i dosta slabijeg kvaliteta od originala imalo bi smisla jer takvu opremu jednostavno ne mozes da isfuseris u potpunosti. Nazalost, @BR je u pravu pa je u mojoj glavi oznaka "airsoft" = jeftini bofluk iz PRC. I nije rec samo o odeci/uniformi vec i o rancevima, slemovima, optickim nisanima, delovima za "budzenje" oruzja i mnogo drugih sitnica kojima se ovaj forum i ne bavi...

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Sre Nov 13, 2013 11:12 pm

Zaobići po najširem mogućem obodu.
Nisam imao nesreću da se nakupujem, ali sam se nagledao prevara.
Lično mislim da uvek treba biti obazriv po pitanju kupovine vojne opreme. Ima tu svačega. Ono što valja, nikad nije baš jeftino.

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Čet Nov 14, 2013 10:39 am

Bilo bi mi jasnije da je sve to vrlo jeftino a treš, pa ajd jedne pantale jedna sezona, ok. Nego evo kod nas ima da se kupi one Helikon pantale u rasponu 5-10.000, šta je bre tu jeftino? Od toliko para bih očekivao da zaustavi kljove vepra, kandže međeda, feder iz sedišta Yuga...
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Čet Nov 14, 2013 11:11 am

:laughing-rolling: he he he, ha ha ha baš se slatko ismeja, Path :text-bravo:
Moje iskustvo je da bilo šta što ima prizvuk vojničko, debelo se naplaćuje.
Ako te zanima nešto konkretno prvo se dobro informiši pre kupovine, velika je verovatnoća da je to već neko probao.
Meni je na primer pomogao onaj tvoj tekst za jaknu iz Armyshopa za koju sam se baš bio zagrejao. :handgestures-thumbupleft:
Ali kao što smo već konstatovali prave stvari su i skupe.

Korisnikov avatar
SashaM
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 3:31 pm

Postod SashaM » Čet Nov 14, 2013 12:56 pm

Pathfinder napisao: Nego evo kod nas ima da se kupi one Helikon pantale u rasponu 5-10.000, šta je bre tu jeftino? Od toliko para bih očekivao da zaustavi kljove vepra, kandže međeda, feder iz sedišta Yuga...

Imam Helikon Tex pantalone već par godina (uzeo u AGP Lovac) i sa njma sam prezadovoljan. Svašta su preživele i još su kao nove. Ali je cena bila nešto malo više od 3000rsd nikako kao što ti reče 5-10k.
http://helikon-tex.com/#!/CU/M65/SP-M65-NY
Ima još nekih komada helikon tex opreme (kape i rukavice) i one rade posao baš kako treba.
Za feder iz Yuga su neprobojne :obscene-drinkingcheers:

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”