Hornet torbice i ranac

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
rista
Site Admin
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 9:56 pm

Re: Hornet torbice i ranac

Postod rista » Ned Okt 06, 2013 11:37 pm

Mislim da moze, nisi preko sveta pa svrati i proveri :mrgreen:

Korisnikov avatar
MWDP
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 1:42 pm
Kontakt:

Postod MWDP » Sre Okt 09, 2013 1:28 am

Ranac izgleda super, svaka čast na slikama i detaljnom izlaganju :handgestures-thumbupleft:
www.edcnozevi.com

https://www.facebook.com/EDCNozevi

bogavac
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 1:15 pm

Postod bogavac » Uto Avg 26, 2014 4:38 pm

Kakva firma a zadnji post u vezi nje pre vise od godinu dana.kakav je ovo outdoor forum gde se samo prica o nozevima,njihovoj geometriji,celicima za izradu i sta ti ja znam...svi svezi postovi su vezani za nozeve.elem,hornet rancevi(ima dve vrste) su stvarno nesto izuzetno kome ne smeta taj vojni izgled,da ne kazem takticki jer vidim ima ljudi koje to nervira.ja sam uzeo manji od 30l ali mislim da je ranac zapreminski i veci.odlucio sam se za njega jer idem vecinom na jednodnevne ture stim sto sa ovim rancem komotno mozete i ceo vikend ako se dobro organizujete i ne nosite sve i svasta.vecinom kod ostalih forumasa vidim da ljudi idu i na vise dana zato je moja preporuka veci (cena 59€ a manji je 40€

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Uto Avg 26, 2014 5:06 pm

Ja vise preferiram Protector naspram Horneta. A kolege forumasi vise preferiraju da naruce iz inostranstva. O rancevima mozes vise pogledati ovde.
Kace ljudi skoro svakodnevno i svoje slike o aktivnostima u prirodi i slicno.
A boravak u prirodi apsolutno nije zanimljiv bez bar jednog noza ;-).
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Uto Avg 26, 2014 5:47 pm

Ko ide na te outdoor aktivnosti, jes' ti jeo bunike?
Samo mi još treba da me izujedaju komarci malaričari, krpelji (š)lajmaši i one bube što im ime ne znam, a prenose sve i svašta (čak i beli prah). :D
Čini mi se, a možda silno grešim, da drug bogavac ne koristi opciju pregleda novih postova.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Uto Avg 26, 2014 8:59 pm

Mozes slobodno da koristis izraz takticki, vecina nas nije gadljiva na takve izraze. No, kada vec odaberes takav ranac, postavlja se pitanje koliko ti ono sto stoji po njemu zaista i treba i kolimo bolju konstrukciju ranca mozes da uzmes, ako se oreknes tih kancelarisjko komandoskih trikova.

Kao glavni ranac koristim vec dosta dugo Arktisov Long Range Patrol pack, koji je tipicni predstavnik britanske skole, bez i jednog mole attachmenta na sebi, i gle cuda radi. Gotovo istovetan model, za prilicno male pare pravi i Snugpack pod nazivom Rocketpack. Za nekoliko dana ne treba ti nista vise. Za kratke izlte, Snugpackova Sleka 35 je sasvim dobra, mada bi mogla da bude malo veca u povrsini na ledjima i samim tim i plica uz istu zapreminu.Rezultat sadasnjeg trenda tactical ranaca, koji je poceo sa LBT konstrukcijama jos pre 20 godina je da imas ranac koji ima relativno malu povrsinu i izbacuje teret poprilicno unazad. Sluzbeni ranac mi je Camelback Alpin Explorer, koji me bas zbog toga uzasno nervira. Ranac je izuzetno pametno organizovan, prilicno udoban za nosenje, sve dok ima u sebi minimalno stvari. Cim se natovari, postaje problematican, bez obzira sto nije veliki.

U odnosu na Maxpedition, i Arktis i Camelback su rols rojs, da ne pominjem u odnosu na Hornet. Snugpack sam gledao nekoliko puta, i opet mi je utisak da hornet ne moze da mu pridje blizu, bez obzira na to koliko su se britanske firme profuserile ili opremu nabavlaju u kini. Od britanskih, ne preskupuih resenje SASS je imao odlican ranac, ali koliko mi se cini, oni ne rade zadnjih godinu dana.

Mole kao mole je doba sistm, no pitanje je cemu tebi sluzi, i da li ti treba po celom rancu. Na bocnim stranama je OK, to su mesta na kojima ces mozda zakaciti jednu ili dve torbice sa sitnicama, ali na zadnjoj, donjoj strani i na poklopcu, kod ranaca koji imaju citavu seriju pregrada nasivenih jednu na drugu on je potpuno neupotrebljiv, ma sta probao neko da ti proda kao pricu. On ima smisla na tim povrsinama samo kada se radi o prilicno plitkom rancu koji moze da podnese nekakvo udaljavanje tereta od tezista, ali na ovim varijantama 3day packa koji su nastali od skolskog ranca, to j nonsens. Takodje, mol trake imaju smisla na pojasu od ranca, ali to vredi samo ako ne nosis nista na kajsu od pantalona. Jedo i drugo bas samo cine celu pricu jako neudobnom, ili pojas kopcas tako visoko da bas i nema smisla.

Meni je san da nabavim sebi jedan od jedina dva ranca koji su me potpuno ostavili bez teksta. Oba ranca su takticka, ni jedan nema mole, i oba su potpuno modularna, pa bias koliko ti zapremine treba u zavisnosti od situacije. Jedan je Mystery Ranch Nice Crewcab, a drugi je Kifaru EMRII. Jdini problem je sto ne vidim kako da opravdam njihovu cenu.

Inace u zadnje vreme sav nedosatak dzepova po rancima resavam sa torbom koju nosim preko ramena, ili zakacenu na ranac. Pre nkoliko godina na nagovo pijatlja sam uzeo Havkepack Recon Rifle Bag, i mada imam zamerke na njega, pokazao mi se mnogo upotrebljivije nego Maxpedition Jumbo. Prekticno jedina zamrka je osustvo kragne na glavnoj pregradi, koja bi mogla da se zatvori odvojeno od poklopca, i to sto poklopac, koji sluzi i kao dzep za mapu ne moze da se skine ili okrene naopacke, tako da je mapa slobodna. Kada mi je stigao, prvi utisak je da je daleko bolji od Maxpeditiona po kvalitetu materijala i izrade, a posle ovih nekoliko godina pokazao se i izdrzljiviji, bez obzira sto nij fncy kao Maxpedition.

Najveci problm domacih proizvodjaca je sto slede pogresne uzore i zahvaljujuci tom pave opremu koja nije losa, ali je nefunkcionalna. Na zalost, marketing i internet su cudo, pa su sve ubedili kako je to prava stvar. No ledja znaju bolje ;)
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

bogavac

Postod bogavac » Sre Avg 27, 2014 7:40 am

BR....maksimalno si objasnio.slazem se da ranac vuce nazad i da molle trake valjaju samo sa streane,odpozadi su neprakticne.bar meni.nisam hteo da uvredim nijednog ljubitelja hladnog alata,stavise i ja ih puno volim.sto se tice opcije pregleda novih postova nisam znao za to,zahvaljujem se veselom sto se covek nasao da me obogati za koristan info.koristicu ga cesce.a sad opet na ranac...materijal mu je 1200 cordura,nisam ni znao da postoji,mislio sam da je 1000 najbolja serija.ja sam hteo i protektor da pogledam ali nisam nasao ni cene,sa)o deo ponude na fejsu i odlucim se za hornet.mada mi je protektor delovao kvalitetniji jer sam na poslu imao opasace i futrole njihove i svarno su super.

Korisnikov avatar
drxnele
Pridružio se: Pon Jul 01, 2013 12:02 pm

Postod drxnele » Sre Avg 27, 2014 8:06 am

bogavac napisao:ja sam hteo i protektor da pogledam ali nisam nasao ni cene...

Pa na fejsu su naglasili da je fejs sranje i da nece da posluju preko interneta, sto je na prvi pogled krajnje neljubazno i ostro, ali ako pozoves ili odes u njihovu radnju/radionicu videces da su veoma prijatni ljudi.
Znam po sebi da je najlakse i najbolje iskliktati po netu na hiljadu sajtova i relativno brzo naci najbolje/najpovoljnije, ali nije lose ni "izgubiti" malo vremena otici tamo i popricati sa ljudima, pogledati katalog, sta imaju u radnji, mozda bi cak zavrsio i sa nekim rancem po tvojoj zelji i dizajnu.
:character-oldtimer:
"Швајцарци су толико били убеђени у победу у рату да су ставили вадичеп у војни нож"
sportagram.rs

bogavac

Postod bogavac » Sre Avg 27, 2014 8:27 am

Gotovo je sad,uzeo sam ovaj.svasta sam kupovao od opreme u zadnje vreme pa sam se malo istrosio.verujem da su ljubazni i sve to sto si rekao ali podhitno treba da rade na marketingu.jel treba ja iz okoline cacka da idem u beograd zbog neke torbice ili ranca.ja licno nemam toliko vremena.ko zna,mozda im je ovo dovoljno sto prodaju i nece da se cimaju za vece kolicine,mada je to malo verovatno.

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Sre Avg 27, 2014 10:48 am

bogavac napisao:Gotovo je sad,uzeo sam ovaj.svasta sam kupovao od opreme u zadnje vreme pa sam se malo istrosio.verujem da su ljubazni i sve to sto si rekao ali podhitno treba da rade na marketingu.jel treba ja iz okoline cacka da idem u beograd zbog neke torbice ili ranca.ja licno nemam toliko vremena.ko zna,mozda im je ovo dovoljno sto prodaju i nece da se cimaju za vece kolicine,mada je to malo verovatno.

Kao sto rekoh, volim Protektor (ljubazni pre svega) ali imas pravo. Mnogo me nerviraju sto ne rade na marketingu. Svaki put im "popujem" kako moraju cesce slikati svoju robu i kako moraju napraviti sajt i malo se vise reklamirati. Oni cak nemaju ni fotografisani katalog kod sebe u radnji, nego moram da dolazim svake druge nedelje i da gledam na policama sta ima novo, posto imaju puno raznovrsne robe, a premalu radnju da bi sve izlozili.
Sta god da si uzeo, sigurno ce te verno sluziti bar godinu dana sto je super. Za to vreme ces vec videti sta ti odgovara, a sta ne :-).

EDIT:
Sad vidim da su ovi iz protektora na fejsu objavili da ne stizu da odgovore svima i da su zbog toga uveli fiksnu telefonsku liniju kako bi svima brze i preciznije odgovorili na pitanja. he he napreduju :-)
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”