Hornet torbice i ranac

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Misha77
Pridružio se: Uto Jun 19, 2012 3:29 pm

Re: Hornet torbice

Postod Misha77 » Pet Jan 25, 2013 1:19 pm

Ova dva ranca za koje sam ja zakacio torbice nisu Hornetovi. Ovaj zeleni je 5.11 Tactical Rush 24 A ovaj crni je 5.11 Tactical Moab 10
A sto se tezista tice to naravno stoji ako je veliki ranac i nosis nesto tesko. Ovaj Moab 10 je gradski ranac i manji je nego sto izgleda na slici a i ima samo jednu traku i nosi se preko jednog ramena pa vise stoji na zadnjici nego na ledjima :)
Mišljenje je kao zadnjica... To svi imaju... ;)

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Pet Jan 25, 2013 2:33 pm

Mislio sam na njihove rančeve koje reklamiraju na facebook-u.
A od ova dva 5.11, sviđa mi se zeleni. Izgleda da je 8 godina u vojsci ostavilo traga na meni.
Живи и пусти друге да живе!

MILAN
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 9:55 pm

Postod MILAN » Ned Jan 27, 2013 12:18 am

Svaka cast na recenziji. Da ne bese ovog posta ne bih saznao da se neko usudio u Srbiji da pravi ovako nesto pored kineza.
Baš nemam dara za recenzije!

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Sre Feb 13, 2013 4:37 pm

Svaka cast na recenziji. Detaljno i konkretno - bas kao sto volim. Nadam se samo da postoji mogucnost da se njihova roba opipa uzivo, a ne da se samo gledaju slike.
I Hornet i Protector imaju samo FB stranice i nista vise. Ne znam kako ne shvataju da je u danasnje vreme sajt cist imperativ, a ne dobra volja. Ali dobro.....
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
veselibajker

Postod veselibajker » Sre Feb 13, 2013 5:25 pm

A ima i nas koji ne koristimo facebook.

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Sre Feb 13, 2013 6:59 pm

Pošto se većina naših domaćih firmi samo bruka sa prikrpljenim sajtovima, facebook je sasvim dobro rešenje za male preduzetnike kao cost saving varijanta - svi su već tamo, ili skoro svi, znaju kako se koristi, interakcija sa korisnicima i kupcima je izuzetno laka, takođe i ažuriranje, što je značajna ušteda i na vremenu i na novcu.
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
Traveler
Pridružio se: Pet Apr 06, 2012 4:05 pm

Postod Traveler » Sre Feb 13, 2013 8:30 pm

@ Black opipao Hornet ,vrlo korektno odrađene -ako uzmemo u obzir cenu fenomenalne . Samo još da smislim neko opravdanje za šta mi treba :D
Take only photos,kill only time ,leave only footprints.

Korisnikov avatar
veselibajker

Postod veselibajker » Sre Feb 13, 2013 9:01 pm

Kupi, naći će se opravdanje! :D
A možda zatreba za nošenje onih sitnica, ma znaš, ono za...

Korisnikov avatar
rista
Site Admin
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 9:56 pm

Postod rista » Ned Okt 06, 2013 1:07 pm

Evo napokon nadjoh malo vremena da slikam ovaj Hornet-ov ranac i torbice. Ovo je njihov veci ranac Hornet Urban Survival 2 HG#003 od 40 litara i horizontalne torbice stara(veca) i nova ili “dzepa” kako ih oni zovu, napravljenih od Cordura Oxford 1200D. Veca torbica je iz njihove prethodne serije koja se vise ne proizvodi. Poprilicno je veca u odnisu na novu, na podlozi su kvadratici svaki je 1x1cm tako da imate predstavu o razmeri. Obe torbice imaju siroke i jake rajsfesluse sa duplim “otvaracima” i trakicama sa imenom firme koji su dosta prakticni pogotovo ako nosite rukavice. Sa prednje strane se nalazi MOLE system za kazenje u tri reda na staroj u dva redna na novoj. Ispod svakog reda trake se takodje nalazi i mekani deo cicak trake za razne prisivace i peceve. Sa zadnje strane je takodje MOLE sistem sa razlkom da na starij verziji ima drihere i tri trake a na novoj dve trake koje su za nijansu duze pa omogucavaju da torbica bude niza od pojasa prilikom nosenja a nacin osiguravanja mislim da se najbolje vidi sa slike. Obe torbice imaju rupe za drenazu na dnu za slucaj da se napune vodom. Na ovoj sledecoj slici se lepo vidi kako moze da se regulise pozicija torbice po visini.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Sto se ranca tice imam samo reci hvale. Prvi put sam imao prilike da ga vidim kod kolege sa foruma firearmps. Sam ranac nije lagan ali je zato napravljen da izdrzi svasta, mene je najvise odusevila mogucnost dodatnog kazenja razne opreme bez ikakvih dodataka vrece jakne i slicnog kao i udobnost prilikom duzeg pesacenja a najvise vreme koje su prilikom izrade posvetili detanjima . Boja i ceo concept je urban survival, ko uspe da predje preko to mislim da ce biti vrlo zadovoljan ovom opremom.

-Pa da pocnemo, rucke su cvrste sa spoljne strane a mekane sa unutrasnje sa koje je mrezasti material. Sa spoljne strane rucke je traka siroka 2.5cm i na oko 2/3 od pocetka se nalazi D prsten, a odmah ispod njega je kais podesiv po visini i duzini koji spaja rucke. Ispod njega su kaisevi za ruke a ispod njih jaka plasticna kopca koja bi trebala da omoguci brzo skidanje u nekoj hitnoj situaciji. Na donjem delu kopce je moguce podesavati ukupnu duzinu kaisa.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

-Pojas je za nijansu siri nego rucke, vrlo udoban. Sa spoljne strane su sve trake za MOLE kacenja (dodatne torbice futrole is ta god vam jos treba pri ruci). Na njegovoj sredini je velika plasticna kopca koja moze da se zabravi. Sa obe strane kopce je moguce podesavati duzinu pojasa. Sam pojas je na ranac kaci tako sto se provuce kroz rupu na rancu a ostri deo cicka zaustavlja ga od pomeranja, to je ujedno jedina stvar koja me narvira taj ostar cicak odlicno drzi pojas ali isto tako odlicno izvlaci koncice iz svega sto dohvati to se lako da resiti sa metar sire cicak trake, koju sam(koju sam skinuo za slikanje).
-Ledja ranca su postavljena i vrlo udobna pri vecem opterecenju , takodje je koriscen mrezasti material kao ina ruskama zbog bolje ventilacije.
Slika
Slika
Slika

-Na prednjoj strani se nalaze dva dzepa donji veci i gornji manji na koje je takodje moguce kacenje dodatnih torbi, futrola i slicnog. Svi dzepovi imaju duple rajsfesluse sa trakicama za lakse otvaranje. Gornji dzep sa unutrasnje strane ima pregrade od sirokog lastisa dok donji ima mreze sa obe strane.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

-Ranac pored toga ima tri pregrade.
Prva pregrada: Prednji zid je prazan a na zadnjem su pregrade za dokumenta, pribor za pisanje, neki uredjaj i slicno.
Slika
Slika
Slika

Druga pregrada: Se otvara celom visinom ranca. Na prednjem zidu ima dva mrezasta dzepa na rajsfeslus, a na zadnjem dva kaisa sa kopcama podesiva po duzini.
Slika
Slika
Slika
Slika

Treca pregrada: Se otvara kao i prva (2/3 visine ranca). Sa prednje strane ima dva mrezasta otvorena dzepa, a sa zadnje pregradu za laptop ili neki slican uredjaj, tako dje pregrada koja ga odvaja od ostatka je napravljena od nekog pranastog materijala tako da bezbedan od ostatka sadrzaja ranca. Na dnu pregrade se vidi dzep ciji je otvor sa donje strane.
Slika
Slika
Slika
Slika

-Leva i desna spoljna strana ranca na sebi imaju jos mesta za MOLE kacenje kao i rucke za horizontalno nosenje i po dva kaisa sa kopcama za dotezanje i kacenje opreme, koje dosta znaci kada nosite manje opreme. Sa gornje strane je siroka ojacana rucka kao i mali otvor sa rajsfeslusom koji se nalazi na gornjos strani trece pregrade. Takodje ima i gumirani otvor sa desne strane ranca koji ulazi u srednju pregradu (slusalice i sl.). Sa donje strane se nalazi manji rajsfeslus koji otvara dzep koji smo videli u trecoj pregradi a u njemu stoji kabanica ranca koja celim obodom ima lastis koji je sigurno drzi na svom mestu. Kao i dva kaisa koja sluze za kacenje dodatne opreme i doteznje kada je prazan.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Meni ovaj ranas pored izlazaka u pirirodu i kampovanja sluzi za putovanja motorom gde su se dodatni kaisevi i pojac pokazali idealnim, znaci ovako izgleda posle godinu i kusur dana nekog normalnog koriscenja. Nadam se sa su slike zadovoljavajuceg kvaliteta.
evo i linka ka jos fotofrafija
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 266&type=1

zlatar
Pridružio se: Pet Jun 17, 2011 1:05 pm

Re: Hornet torbice i ranac

Postod zlatar » Ned Okt 06, 2013 11:16 pm

Druže ono što me zanima jeste jel može da stane srndać unutra,bez utrobe a glava može da viri.
Lako je meni za dokumenta i sitnice :D

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”