Hornet torbice i ranac

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Misha77
Pridružio se: Uto Jun 19, 2012 3:29 pm

Hornet torbice i ranac

Postod Misha77 » Čet Jan 24, 2013 1:52 pm

Drugari odavno nisam pisao recenzije pa rekoh da ne zardjam...
A ovo odavno hoću ovo da vam preporučim ako niste koristili.

U pitanju je domaća firma Hornet Group iz Novog Sada.
Firma radi takticku opremu, rančeve, torbe za skriveno nošenje oružja i garderobu sa raznoraznim logoima vojno-policijskih jedinica.
Ja za njih saznao od prijatelja koji kupio ranac kod njih i za pristojan novac bio prezadovoljan.

Inače radi se o 2 univezalne torbice (kako oni to zovu džepa) HG#009 i HG#010
Radjeni su od CORDURA OXFORD 1200D
Dimenzije su 18cm x 11cm x 6cm i 14cm x 15 cm x 6 cm

Idemo sa slikama:

Levo je HG#010 a desno je HG#009.

Slika

Slika

Slika

Slika

Inače kači se po MOLLE principu. Ovaj način kačenja sam sad prvi put kod njih video i da budem iskren bio skeptičan dok nisam probao.
Fora je da kad se uplete traka na kraju ima jedan deblji deo koji se uvuče pozadi sa unutrašnje strane. I za razliku od nekih drugih opcija ovo je odlično.
Lako za skidanje i kačenje a nema nikakve šanse da mrdne.

Slika

Naravno na donjem delu otvor za drenažu...

Slika

Rasfešlus je odličan. Debeo kako treba i duplo ušiven. Jednu torbicu koristim već mesecima svakodnevno i nema nikakvih znakova habanja ili glavljenja.

NAPOMENA Na ovoj duguljastoj torbici ako niste primetili zakačen je paracord umesto ovih metalnih delova koji povlače rajsfešlus.
Jedinu "zamerku" koju sam imao je da ovi metalni delovi zveckaju a meni čisto subjektivno smeta jer sam navikao na paracord. Zameniću i na ovoj drugoj nego ostavio da vidite kako izgleda u originalnoj varijanti.

Slika

Unutra sa prednje i zadnje strane torbice su postavljene. Nisam neki profi fotograf pa nećete da zamerite što su malo mutnije ali sam namerno slikao i da vidite kako je sve unutra proštepano najlonskim koncem.

Slika

Slika

Sa prednje strane imaju isto MOLLE, sistem sa redom trake i izmedju je stavljen čičak koji je super jer možete da stavite i prišivku neku a i ako zakačite nešto na klip držaće ga čvršće.
Inače sa prednje strane su trake knap zašivene ali nećete imati problema da zakačite neku drugu torbicu ili da provučete nešto.
Evo vam par slika čisto da imate predstavu...

Slika

Slika

Slika

Sad možete da ih koristite za bilo šta recimo ja ovu veću koristim sa strane na rancu pa u njoj drži flašu sa vodom.
Da vidite zbog velicine sad, prva je sa aluminijumskom flašom 0.5 a druga sa flašom 0.75.

Slika

Slika

Ja sam se čak malo igrao pa sam pozadi ubacio 2 D prstena od starog ranca i onda mogu da zakačim kaiš i samostalno da je nosim preko ramena.

Slika

Evo i za kraj još par slika montiranih na rancu da vidite kako stoji.

Slika

Slika

Slika

Torbice koštaju 8 eura u dinarskoj protiv vrednosti + PTT troškovi. Sve zajedno dodje oko 10 eura.
I da budem iskren jako mi je drago što mogu u Srbiji da kupim nešto ne samo kvalitetno nego da je i pravljeno u Srbiji.
Malo mi se smučilo da mi Amerikanci uvaljuju fore kako je to nešto njihovo mnogo dobro i najkvalitetnije.
Veruj te mi na reč brdo para sam bacio na raznorazne ovakve torbice raznih "poznatih" proizvodjača i ne da ništa nisu kvalitetnije nego su neke čak i lošije a koštaju i po 3 puta više...

Sve u svemu ako vam treba ovako nešto da spakujete opremu za u prirodu ili da pravite neki mini komplet za prvu pomoć ili za šta god drugo, nemojte da se razmišljate.
Jedinu zamerku koju imam na Hornet je što nemaju Web sajt nego sve ide preko FB i to što nemaju veći asortiman ovakvih stvari.

Ali ovo je odličan početak.

https://www.facebook.com/pages/Hornet-S ... 6953268266

:obscene-drinkingcheers:
Mišljenje je kao zadnjica... To svi imaju... ;)

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Re: Hornet torbice

Postod vukovsin » Čet Jan 24, 2013 2:10 pm

Овако на сликама изгледа добро...Још да се узме у руке и погледа ''уживо''....

Korisnikov avatar
MWDP
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 1:42 pm
Kontakt:

Postod MWDP » Čet Jan 24, 2013 4:56 pm

Izgleda veoma lepo, naročito s obzirom da je domaći proizvod :) Moram da priznam da je i cena veoma pristojna. Nego, da li je moguće torbicu nositi nekako samostalno bez kačenja na ranac ili neku veću torbu? Pritom mislim na kačenje za kaiš recimo... Sve pohvale za recenziju kao i uvek, a slike su takođe odlične :handgestures-thumbupleft:
www.edcnozevi.com

https://www.facebook.com/EDCNozevi

Korisnikov avatar
Misha77

Postod Misha77 » Čet Jan 24, 2013 5:14 pm

Moze na kais kako hoces...
One MOLLE trake pozadi mozes da provuces kako hoces i da sam podesih koliko visoko hoces da ti stoji na kaisu...

Ovo su slike sa njihovog sajta gde se vidi kako stoji na opasacu .

Slika

Slika

Korisnikov avatar
rista
Site Admin
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 9:56 pm

Postod rista » Čet Jan 24, 2013 7:33 pm

sto se tice hornet shopa od mene samo preporuke, imam jedan stariji model torbice koja je veca, izgleda da je vise neprave i ovu HG#009 (sira), cele godine je nosam u lov i nema znakova habanja, cim je operem bice i koja slika.....takodje imam jedan njihov ranac 60l koji me je odusevio po izdrzljivosti, a kupio sam ga na preporuku kolege sa foruma koji ga koristi svakog dana,(nadovezacu se slikama u ovoj temi samo da pronadjem malo vremena da sve lepo uslikam)

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Čet Jan 24, 2013 10:34 pm

Dobra recenzija i dobar torbicak! :D
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
ninoslavt
Nožar
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 7:00 pm

Postod ninoslavt » Pet Jan 25, 2013 10:03 am

I meni se cini da je ovo posteno odradjen posao i vrlo povoljan pazar.
Misha 77, imas li iskustva sa njihovim rancevima od 30-ak litara i mogu li se njihovi proizvodi naci u nekoj drugoj boji ili su crni?

Korisnikov avatar
Misha77

Postod Misha77 » Pet Jan 25, 2013 10:10 am

Ja koliko znam oni imaju 2 modela tih ranceva. E sad ja nemam njihov ranac ali sam ga drzao u ruci... I kvalitet je odlican samo to sad vise zavisi dali ti sam dizajn ranca i kofiguracija odgovara. Evo i Rista se gore javio on ima njihov ranac a i njegov drug pa neka ih oni uslikaju i neka kazu svoja iskustva. Inace Hornetove proizvode imaju u Horusu u Beogradu. U onom bunkeru kod skupstine. Doduse skuplji su nego da ih porucite sa Fejsa ali ko moze da ode tamo moze i da ga uzme u ruke i da proveri.

P.S. Koliko ja znam za sada rade samo u crnoj boji.

Korisnikov avatar
ninoslavt
Nožar
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 7:00 pm

Postod ninoslavt » Pet Jan 25, 2013 10:32 am

Ok, hvala.

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Pet Jan 25, 2013 1:10 pm

Lepo izgledaju i torbice i rančevi - ko voli military style.
Malo me brine raspored masa u rancu, nekako je mnogo isturen. Težište ide nazad, stoga telo mora napred.
Живи и пусти друге да живе!

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”