Projekat camac

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Re: Projekat camac

Postod Hobo » Pet Sep 28, 2012 11:37 pm

Bre, pa kako su oni nesrecnici pokraj jezera radili te camce bez wireless konekcije i interneta? Nekako mi se cini da su sledili jednostavna pravila i okvirne mere?

Kodžo

Postod Kodžo » Sub Sep 29, 2012 1:37 am

Ala si ti zajedljiv!

Ma nisam ja zajedljiv ali je prilika prosto toliko dobra da ja ne mogu da odolim.

Elem kljucna recenica je
BR_ napisao:posto cu rebra da finalno isecam na stonoj glodalici, koju usput treba da napravim...

:mrgreen: :mrgreen:
I simptomaticno je to sto se svaka recenica zavrsava
...
to mi uopste ne mirise na agilnost.
Evo ja nudim jednu opkladu.

Kladim se da cu ja pre da okrovim kucu nego sto ces ti da napravis tu svoju ladju( nisam kupio plac, jos sam u potrazi ). Pa ako to bude slucaj ti lepo jednu gajbu tuborga pod misku pa na "rogove" a u protivnom ja dolazim na porinuce broda i vracam gajbu istom merom. :teasing-poke: :teasing-poke:

P.S. Malo motivacije nije na odmet :text-bravo:

Korisnikov avatar
rinos
Pridružio se: Sub Jan 15, 2011 1:42 pm

Postod rinos » Uto Nov 06, 2012 3:42 am

Parce mihi, Domine, quia Dalmata sum

Korisnikov avatar
salem
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 10:12 am

Postod salem » Uto Nov 06, 2012 1:56 pm

Lepo odrađeno, ali mi se čini da to baš i nije neki stabilan čamac, odnosno podložan je prevrtanju. Možda bi bez jedra bilo bolje, pa da se koristi za jezero i mirne vode.

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Uto Maj 21, 2013 7:09 pm

Pristiže nam čamdžijska sezona,dokle se stiglo? :teasing-poke:
What is steel compared to the hand that wields it?

Kodžo

Postod Kodžo » Uto Maj 21, 2013 7:13 pm

Ovde je kljucna stvar naci odgovarajuci rendic a kad nadjes bas onaj koji ti treba, po mogucstvu petoosni, onda sve ide k'o 'ladna voda.

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Uto Maj 21, 2013 8:19 pm

Stiglo do toga da je SWMBO napavila spisak namestaja koji nam nedostaje, pa camac iza toga. Prvo trpezarijski sto, komoda, stocic uz ganituru za sedenje, sto za pisanje, cipelarnik,

Inace, sabloni su nacrtani u DXF-u, i napravio sam kompletne planove iz lofting tabela. Sledeci korak je secenje istih na nekoj CNC glodalici.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Sre Maj 22, 2013 12:36 am

BR_ napisao:...SWMBO...camac iza toga...cipelarnik..sabloni su nacrtani u DXF-u...kompletne planove iz lofting tabela...na nekoj CNC glodalici.

NASA? CIA? LGBT? FIFA?
Ja bre ovde nista ne "kontam" :(
Dobro, znam sta je cipelarnik

Korisnikov avatar
Jones
Pridružio se: Ned Sep 30, 2012 8:53 pm

Postod Jones » Sub Feb 21, 2015 8:03 pm

Nisam ni znao da imamo ovu temu :teasing-tease: . Već dosta dugo razmišljam o samoizgradnji kanua, ali mi se nikako ne da da dođem do vremena, i tako sam se odlučio da ako ne mogu da napravim velliki kanu, mogu bar mali, pa neka stoji tu negde sa strane i zrači, dok ne nikne neki veći. Ipak ispostavilo se da ne mogu da završim ni ovaj, ne da mi se, kao da sam uklet. Ono što je bio cilj, jeste da probam, bar u umanjenoj varijanti, to kant lepljenje letvica, jer sam tako planirao da pravim i veliki. Evo ovako izgleda moj skromni pokušaj, iako nisam postavio sve fotke... dno je završeno ali rubove i sedišta, kao ni veslo još nisam završio... biće valjda ove godine hehehhehehhehe...
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

ima još fotki, ali da ne udavim. Postavio sam ovo da bih malo probudio temu, pa možda bar neko uspe da izgura do kraja ovu našu ploveću priču... a kad imaš kanu avantura dođe sama.
"Twenty years from now you will be more disappointed by the thinks you didn't do than by the ones you did do" Mark Twain

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Sub Feb 21, 2015 9:48 pm

Jones napisao: a kad imaš kanu avantura dođe sama.

:handgestures-thumbupleft:
:camac:
...a ja mislio da je zivot reka!

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”