Pantalone

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Pantalone

Postod Pathfinder » Uto Feb 21, 2012 11:25 pm

Skoknuo do Bunkera i oprobao Horus pantale, P3 model činimise, 50% pamuk, 50% sintetika.
Sviđa mi se što za model koji mi odgovara po dužini i struku nisu previše "ozračene" kroz nogavice, prate nogu solidno, a opet nisu tesne. Imaju visok struk pozada, pretpostavljam da to zimi može da znači, dosta je teže ispasati se tako.
Rasjferšlus plus čičak traka umesto dugmeta čine bonus u brzom skidanju i oblačenju (kome prigusti), mada pretpostavljam da se čičak vremenom potroši, mada za to dugo treba.
Kvalitet izrade sasvim solidan, nema vrljavih šavova, ništa ne visi, oket je.
Ali su prilično tanke i lagane, deluju mi kao super kombinacija preko neki duglih gaćerona zimi za srednje hladne dane, ili za leto.
Poređenje sa 5.11 koje sam sprobao u Armyshop-u je da su verovatno i 2x lakše, 5.11 su takođe i dosta više "volumenizirane". Naravno kvalitet izrade je na strani 5.11, s tim što mi se kod njih ne sviđa naizgled slabašan driker koji glumi "glavno" dugme, momčad sa 5.11 iskustvom, šta velite vi?
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Re: Pantalone

Postod vlay » Sre Feb 22, 2012 12:01 am

Prvi put videh ovu Horyc marku i uopste ne izgleda tako lose, a jos i domace! :text-bravo:
Ali nigde ne pisu cene, materijali i ostale sitnice, a to je takodje domaci manir.Koliko su kostale te P-3 model?
I imali neko iskustva sa ovom markom?
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
blaf
Pridružio se: Čet Okt 27, 2011 12:08 am

Postod blaf » Sre Feb 22, 2012 12:09 am

Ja sam uzeo jaknu kod njih i odlicna je,pantale takodje planiram cim bude para.Pantalone kostaju 3700 ako nisu mjenjali cjene.

Korisnikov avatar
Pathfinder

Postod Pathfinder » Sre Feb 22, 2012 4:15 am

jest,3.700 P3 model,ovi drugi malo skuplji,P1 4.400. Da su 20-30% jeftinije bile bi prave bargain,čini mi se.

Korisnikov avatar
Pathfinder

Postod Pathfinder » Sre Feb 22, 2012 7:53 am

Vlay, na njihovoj strani na facebook ima cena i redovnih updates-a.
Za domaći manir se slažem. Isto kod nas jedino možeš da nađeš, npr na armyshop sajtu, reklamu za proizvod koji košta 10.000 dinara a klik na sliku za uvećanje je 100x100 pixels. I tako.

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Sre Feb 22, 2012 8:24 am

Meni se na njihovim pantalonama ne svidja sto imaju previse dzepova, koji su potpuno i apsolutno neupotrebljivi, a itekako dodaju na cenu.

Godinama sam nosio raznorazne varijante slicnih pantalona, od BDU, do 5.11, koje i danas ponekad ponesem, ali od kada sam nasao Rail Riders weatherpants, sve ih redje nosim. Jednostavno, razlika je kao dvokrilac iz prvog svetskog rata i space shutle. Pamuk stvarno nema sta vise da trazi u pantalonama za teren. Weatherpants su teske 500 grama, a pre ndelju dana, na -18 uz kretanje su mi bile dosta samo one, i tanki aktivni ves. Iste te pantalone preko leta su vise nego udbne, daleko udobnije od svih 5.11, i slicnih.

Uz to imaju dzepova sasvim koliko treba, i dzepovi nsu na besmislenim mestima, ne kace se za okolinu, i ne smetaju..
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
EDCgear
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 9:06 am

Postod EDCgear » Sre Feb 22, 2012 11:13 am

Pathfinder napisao:Skoknuo do Bunkera i oprobao Horus pantale, P3 model činimise, 50% pamuk, 50% sintetika.
Sviđa mi se što za model koji mi odgovara po dužini i struku nisu previše "ozračene" kroz nogavice, prate nogu solidno, a opet nisu tesne. Imaju visok struk pozada, pretpostavljam da to zimi može da znači, dosta je teže ispasati se tako.
Rasjferšlus plus čičak traka umesto dugmeta čine bonus u brzom skidanju i oblačenju (kome prigusti), mada pretpostavljam da se čičak vremenom potroši, mada za to dugo treba.
Kvalitet izrade sasvim solidan, nema vrljavih šavova, ništa ne visi, oket je.
Ali su prilično tanke i lagane, deluju mi kao super kombinacija preko neki duglih gaćerona zimi za srednje hladne dane, ili za leto.
Poređenje sa 5.11 koje sam sprobao u Armyshop-u je da su verovatno i 2x lakše, 5.11 su takođe i dosta više "volumenizirane". Naravno kvalitet izrade je na strani 5.11, s tim što mi se kod njih ne sviđa naizgled slabašan driker koji glumi "glavno" dugme, momčad sa 5.11 iskustvom, šta velite vi?

Iako sam "terenac" više sam ljubitelj tanjeg i laganog, negoli postavljenih i debelih materijala... Reci mi kada si već bio tamo koja im je cena (ili mi pošalji na PM svejedno) i da li imaju veličine za "ljude" a ne za kineze (mojih 185cm i 130kg nije lako smestiti u bilo šta...)??

Ah da interesuje me da li si gledao polo majice (mada nema razloga jer je zima)?
Rule #9: Never go anywhere without a knife.
http://svakodnevnesitnice.blogspot.com/
http://www.youtube.com/user/edcgear1?feature=mhee
Molon labe...

Korisnikov avatar
Pathfinder

Postod Pathfinder » Sre Feb 22, 2012 1:02 pm

Eno gore sam već napisao, jopet: P1 model je 4.400 din, P2 4.700, P3 3.700 dinara, što reče BR, cena direktno srazmerna broju džepova :)
Polo majice nisam, a što se tiče veličine, nema onih varijacija struk-dužina, već samo L, XL, taj sistem. Meni je na 185 i 75kg "L" taman, možda čak i za nijansu preuzak.

Korisnikov avatar
EDCgear
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 9:06 am

Postod EDCgear » Sre Feb 22, 2012 1:11 pm

Pathfinder napisao:Eno gore sam već napisao, jopet: P1 model je 4.400 din, P2 4.700, P3 3.700 dinara, što reče BR, cena direktno srazmerna broju džepova :)
Polo majice nisam, a što se tiče veličine, nema onih varijacija struk-dužina, već samo L, XL, taj sistem. Meni je na 185 i 75kg "L" taman, možda čak i za nijansu preuzak.

:handgestures-thumbupleft: :handgestures-thumbupleft: :handgestures-thumbupleft: :handgestures-thumbupleft:

Još kad bi se ja setio da pročitam i drugu stranu postova, umesto samo prve.... Pa gde bi mi kraj bio!!! :D :D :D

Hvala na odgovoru!
Rule #9: Never go anywhere without a knife.
http://svakodnevnesitnice.blogspot.com/
http://www.youtube.com/user/edcgear1?feature=mhee
Molon labe...

Korisnikov avatar
Pathfinder

Postod Pathfinder » Sre Feb 22, 2012 1:43 pm

A nema na čemu ;)

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”