Rancevi,torbice......

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Re: Rancevi,torbice......

Postod gray_wolf » Sub Jun 10, 2017 11:25 pm

Та "тактичка" торбица код мене не би пила воде,и овако сам довољно сумњив да ме одвоје у страну на претресање.
Дао сам се у размишљање да направим неки "панел" мањих димензија,од неког крућег материјала,и на њега пришијем гуме за качење којечега (као те што имају у тим органајерима) што носам,и то само убацим у бочни џеп.

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Sub Sep 02, 2017 9:33 pm

Molle torbica koja ide preko ramena ili se nosi u ruci pomoću ručke na vrhu. Visina glavne pregrade oko 30 cm, širina oko 22 cm, debljina oko 5 cm. Prednji džep je dovoljno velik za telefon, dokumente, kanape, preklopne igračke...
Trenutno u njoj držim skoro sve svoje noževe - što znači da ih imam malo.

Slika

Slika

Slika
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Postod gravesen » Uto Sep 05, 2017 8:25 am

Dobra....videh uživo i opipah materijal.Mnogo kvalitetnija na dodir od ranijih kineskih varijanti.
''Aл тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветлија'' !
''Тко не воли штитнике,не воли ни човјека :D ''

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Uto Sep 05, 2017 10:25 am

To se gleda da li je onaj 1000D materijal ili 600D pretpostavljam.
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
Pan
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 12:29 am

Postod Pan » Uto Sep 05, 2017 10:21 pm

Deder istresi ti to nama da vidimo sta ima :mrgreen:

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Uto Sep 05, 2017 11:45 pm

Tek kad odem u šumu. Znaš gde si i kad si pozvan.
Materijal je 600D, a jedini problem nastane kad unutrašnji sloj, koji liči na premaz, krene s pucanjem i ljuštenjem.
Ima tu jedan član kome se tako ponašao ranac, ali on je bitanga pa ne fotografiše, teško mu je da piše ili postavlja fotografije.
Spoljašnji sloj, konci, kopče i šavovi se vrlo lepo drže.
Живи и пусти друге да живе!

kovanluk
Pridružio se: Sub Feb 28, 2015 11:14 pm

Postod kovanluk » Sre Sep 05, 2018 1:00 pm

Na KP se pojavio ovaj ranac LK-35 (prodavac ga je nazvao "ranac vojnicki") pa ko voli celicni ram i nepropustan ranac...

P.S. Nadam se da ne krsim pravila foruma, zbog informacije o oglasu....

Nietzsche napisao:Svedski LK-35... Prvi utisak - vrlo dobar, malo nedostaje da bude odlican. Nije pretjerano udoban i nikako nece da stoji uspravno kad ga stavim na zemlju... :think:
Danas je "povukao" 6 flasa vina, 3kg mesa, 1kg sira i 17" laptop, a bilo je mjesta za jos par stvari. Da ne spominjem da se sa vanjske strane po potrebi mogu pricvrstiti sator i vreca za spavanje bez ikakvih problema, a ima i predvidjeno mjesto za sjekiru. Prezivio je najveci pljusak dok je laptop unutra ostao suv kao barut... i sve to za 19 i po evra... ;)

Nije zlato sve sto sija... :)

Slika

Slika

Bas Celik
Pridružio se: Čet Okt 27, 2016 6:01 pm

Postod Bas Celik » Sub Mar 09, 2019 5:01 pm

Posle duzeg vremena sam i ja nabavio novi ranac. Naime, do sada sam koristio Kelty cashe hauler cija je tezina preko 4 kg. Buduci da je to ranac sa aluminijumskim ramom i od neunistivih materijala njegova namena je vise za klasican bushcraft i lov tj kad zelis da nosis na sebi sve sto imas od imovine. Posto se pored bushcrafta bavim i pesacenjima na duze staze neophodan mi je ranac koji ima solidnu zapreminu a da je opet znacajno laksi. Tu se ulazi u ono sto ameri nazivaju ultralight oprema. Postoje razni materijali od kojih se prave takvi rancevi a najpozeljniji i najskuplji je dyneema cuben fiber. Mene licno taj materijal nervira i ako nemam nista protiv njegovih izuzetnih performansi i lakoce. Nekako mi dodje kao papir za pecenje i to ne mogu da svarim. Elem ja svakako necu prelaziti Appalachian Trail ili tako nesto da bas moram da budem ultra-ultralight . Ranac za koji sam se ja opredelio svojim izgledom vise nalici klasicnim planinarskim rancima posto ovi iz ultralight kategorije imaju malo drugaciji look :D . Dizajner mog ranca je Andrew Skurka najpoznatiji pesak na duge staze ili ti long distance hiker, true hiker ,ultimate hiker kako tu radnju vec ameri nazivaju. Posto ti ljudi prelaze oko 50 km dnevno i tako po 200 dana (npr Skurka 6000 milja za 200 dana) izuzetno je bitno da nose minimum ali ne na ustrb kvaliteta. Elem ako ne planiras da ti i ostala oprema bude iz iste super lake kategorije onda je glupost uzimati nesto poput toga. Moj ranac je flex capasitor i zapremina mu je promenjiva od 40 do 60 litara, koliko ima i prethodni kelty ranac samo je za oko 4 puta laksi 1,2 kg . Ostalo vam opisujem u slikama.Slika

Bas Celik

Postod Bas Celik » Sub Mar 09, 2019 5:11 pm

Slika

Bas Celik

Postod Bas Celik » Sub Mar 09, 2019 5:13 pm

Unutrasnja konstrukcija
Slika

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”