Na leđa (jakne)

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Re: Na leđa (jakne)

Postod SlobaBG » Pet Nov 18, 2016 10:03 pm

Hobo napisao:Ranije sam imao model "3 in 1" ali me je "uradio" stariji sin
Koga zanima
http://www.511tactical.com/5-in-1-jacket.html

Šta su ta dodatna 2-in-1 koja od 3-in-1 čine 5-in-1 ? :)
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Pet Nov 18, 2016 10:11 pm

Skidajuci rukavi na postavi, pa moze da se nosi kao prsluk, ili kao postava bez rukava ispod jakne, kada je sa punim rukavima postave pretopla.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Pet Nov 18, 2016 11:55 pm

Fali im dakle model 4-in-1 gde može da se skine samo 1 rukav. :)
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Sre Jan 03, 2018 12:04 pm

Kad je vec zapoceta diskusija vezana za carape i jakne... da se prikljucim jos jednim "komentarom" na tu temu.

Za krznenu odjecu nemam pojma, ali ne sumnjam da je u ekstremnim uslovima vrlo korisna.

Neko je spomenuo i Colmar... ja imam samo rijeci hvale za jakne punjenje perjem (ako se na te mislilo). Sto se tice ove perjane jakne koju sam kupio prije dvije godine - stvarno sam prezadovoljan. Jedini problem je sto nema sanse da je obuces na temperaturama iznad 0°C jer je pretopla, sve ispod toga je prihvatljivo. Prosle godine sam u njoj isao na obliznju planinu i na -19°C uopste nisam osjecao hladnocu. Zamjerka koju sam joj nasao je membrana. Ne znam od cega je napravljena, ali propusta vodu i nosenje jakne po kisi ne dolazi u obzir. Potrebna su 2-3 dana da se osusi. Takodje, pranje u masini za ves nije dozvoljeno... ja je nosim na suvo hemijsko ciscenje.
Kapa je iznutra oblozena navodno pravim krznom i moze da se skida, na rukavima ima ove "umetke" sa dodatkom elastina kao kod skijaskih jakni da ne upada snijeg i da ne duva, a oko struka moze da se stegne... sve u svemu odlicno zadrzava toplotu. Da je 20cm duza bila bi idealna za skijanje.

Naravno da nije predvidjena za lov i sumarenje (tada nosim vijetnamku ili Jack Wolfskin), ali kad mi treba topla jakna za grad, skijanje ili neki boravak na niskim temperaturama... perjana je neprevazidjena.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Sre Jan 03, 2018 12:48 pm

Moje poljoprivredničko mišljenje: 'ebo jaknu koja k...ca ne greje :auf:
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Sre Jan 03, 2018 1:09 pm

Duge gace, ako to nije dovoljno uzmes onaj "nakurnjak" i miran si... :mrgreen:

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Sre Jan 03, 2018 1:12 pm

Pathfinder napisao:Moje poljoprivredničko mišljenje: 'ebo jaknu koja k...ca ne greje :auf:

Ebo poljoprivrednika koji k... utopljava jaknom. Zna se: ili ga turis tamo gde je toplo ili kao SlobaBg smanjis vunenu carapu pogresnom temperaturom pri pranju i napravis nakurnjak. Sta sve necu cuti na ovom forumu...
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Sre Jan 03, 2018 3:23 pm

Pitam svojevremeno lika koji se penjao po vrletima iznad 5km, kada mu je bilo najteže a on odgovara kao iz topa (citiram) “kada sam morao da pišem k***em od 3cm kroz 15cm odeće...” :) :) :)
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Sre Jan 03, 2018 5:19 pm

:-) Једног лика који се успешно испео преко 8000 м питао сам сличне ствари. Моје прво питање је било у вези времена потребног за прикупљање пара, а друго у вези лично-хигијенских радњи на јаком минусу и ветру. Лични извори пара + спонзори дали су резултат после 3 године, а за пи-пи + ка-ка су користили висинске логоре и шаторе у којима их чека посуда за олакшавање.
Своје јакне су оставили на старту јер су их Шерпе уверили да узму проверене (већ ношене) јакне посебно прављене за -60 степени (Made in China). Како рече овај планинар/алпиниста: "Кад је обучеш, као да си затворио врата од аута за собом."
Тако сам ја себи само потврдио да нема потребе ићи на планину на којој се не ужива. Губитак капе, рукавице или глечерки, рупа на јакни, мањак воде или кисеоника и дасвиданија дарагој.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
Pan
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 12:29 am

Postod Pan » Ned Jan 07, 2018 6:11 pm

Situacije u kojima se obicno nalazimo su manje extremne ali to ne znaci da treba pristupiti problemu neozbiljno (kao neki :roll: )
Nameracim se ja pre neki dan da iz jednog seoceta u podnozju Stare planine odem na Babin zub.
"Nemoj da vas zavara prolecna temperatura, gore ume da bude prilicno hladno" kaze domacin.
Ogrnem ti ja neku, skoro kupljenu (neproverenu) jaknu sa umetkom od flisa, misleci da ce da bude ok ako udari vetar gore na zubu. Ono stvarno - za hladnocu i vetar je extra, ali samo u jednom slucaju. Ako si suv.
Sipcio malo po dubokom snegu, jurio neke lepe fotke na mestima gde nije krocila noga i... oznojio se ko prase. A rezervna majica ostala u sobi. Zaslo sunce i ko da je neko iskljucio lepo vreme.
Toliko sam se smrzo da me uhvatila panika. Po povratku zavucem se pod vruc tus, udri po vrucem caju i jedva nekako isterah hladnocu iz kostiju.

Za'ebano. :shock:
Ta ventilacija - mnogo bitna stvar.

Povratak na “Odeća , Obuća , Transportna oprema”