Poucni video klipovi

(Knjige, Video i korisni linkovi)

Moderator: StepenWolf

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Re: Poucni video klipovi

Postod t03a » Uto Nov 20, 2018 2:22 pm

Hobo napisao:Dva sloja kevlara sa pudingom između?

... a moze i tako :)

Mada sam pre mislio sa unapredjeni kevlar u smoli sa filerom od silicijum karbida pa sve to oko matrice sinter keramickih ploca koje se preklapaju. Mada ima vise varijacija na temu u zavisnosti od toga sta se pravi i za sta (protiv cega) se pravi. Sad je recimo hit da se provlace opticka vlakna kroz kevlar da bi mogao da se meri nivo ostecenja ...
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Uto Nov 20, 2018 3:52 pm

To tesko moze da bude lagano resenje a prilicno je upitan i nivo efiksanosti na telu (zastita vozila i drugih cvrstih povrsina je druga prica). Sam SiC u obliku vlakna je jos uvek nedovoljno ispitan materijal po vise osnova. Sadrzaj kiseonika koji se javlja kao necistoca, tesko kontrolisanje precnika vlakna tokom proizvodnje i pre svega - kancerogen je (potvrdjeno eksperimentima na zivotinjama) a u toku su ispitivanja kako utice na plodnost kod ljudi. Sa takvim pedigreom, na mojoj listi pozeljnih materijala negde je izjednacen sa DU...
Salu mna stranu, ljudi su skloni da mnoge hi-tech novotarije prihvate kao ultimativno resenje ne upustajuci se previse u to koje sve aspekte jedno sredstvo/proizvod treba da zadovolji i u kojoj meri tj. za koju se namenu mogu praviti kompromisi u kojoj oblasti. SiC je odlican materijal za kocine diskove, razne vrste abraziva i slicnu namenu. Koliko je podesan kao FLEKSIBILNA zastita od kinetickih projektila videcemo za nekoliko godina. Za sada, primenjuje se uglanom za "trauma plate" a i tu postoje bolja resenja.

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Sre Nov 21, 2018 2:17 pm

Znam druze, prihvati ovo kao zezanje. Tesko da to neko moze kod nas da napravi tek tako, poenta je bila na "uradi sam varijanti" :)

Nema tu neke prevelike srece kao i u svemu uvek vlada trka izmedju napada i odbrane, pitanje je samo koliko procenta se pokriva i koliko para moze da se potrosi. Na kraju ispadne da je pesadija najjeftinija, jos ako je i tudja, sta ces bolje ...
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Povratak na “Biblioteka”