Planeta Zemlja

(Knjige, Video i korisni linkovi)

Moderator: StepenWolf

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Re: Planeta Zemlja

Postod t03a » Čet Jun 21, 2018 2:00 pm

DeMM napisao:Sto se klimatskih promena tice, ja u njih ne verujem. Verujem da je jedan od razloga postojanja te ideje zaposljavanje hiljda dzabolebarosa, dece i svalerki raznoraznih svetskih muda... Gde oni kao rade i primaju platu. Nesto slicno nasim nekadasnjim drzavnim firmama.Zatim, pod izgovorom uticaja na porast temperature, moze da se napadne bilo koja zemlja sa industrijom u usponu koja zapreti zapadnoj ekonomiji, da joj se uvedu sankcije, bojkotuju proizvodi... Varijacija u vremenskim prilikama je bilo oduvek, i o time postoje zapisi u raznim hronikama i crkvenim knjigama.

1. Vera nije isto sto i naucni dokaz, obicno su na suprotnim polovima poimanja realnosti.
2. Stav da se dzabalebarosi zaposljavaju na ideji globalnog zagrevanja moze da se primeni i na crkvu (takodje gomila dzabalebarosa koja nista ne radi, mlati praznu slamu, laze narod i dobroooo zivi od obmane)
3. Maunderov minimum ...
4. ...
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Čet Jun 21, 2018 4:00 pm

Koga boli penis za planetu zemlju i zastitu prirode ? Ukinite temu ! Podrzavam ovog satanistu tozu :mrgreen: i dajte neke slike novih nozeva !!

https://www.youtube.com/watch?v=ZRXGsPBUV5g
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Čet Jun 21, 2018 5:06 pm

A sto se nosoroga tice, bas steta sto je poslednji izumruo. Zenke ipak daju nadu ce cemo moci da ih probamo pre nego sto nestanu.

Nego, kako se kaci nosorog na razanj sa zadnje strane. Na prednjoj vec ima oslonac.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Čet Jun 21, 2018 5:11 pm

:D :D :D

DeMM
Pridružio se: Pet Avg 28, 2015 8:48 pm

Postod DeMM » Pet Jun 22, 2018 11:16 am

t03a napisao:2. Stav da se dzabalebarosi zaposljavaju na ideji globalnog zagrevanja moze da se primeni i na crkvu (takodje gomila dzabalebarosa koja nista ne radi, mlati praznu slamu, laze narod i dobroooo zivi od obmane)

Da, slozio bih se. Cak bih rekao da je ideja globalnog zagrevanja inspiraciju nasla u crkvi. Samo se nadam da do kraja nece ici njenim stopama, jer ako globalno zagrevanje izazove toliko ratova, toliko ljudi podeli i posvadja kao crkva, ne treba nam druga katastrofa.

ostres
Pridružio se: Čet Dec 27, 2012 2:29 pm

Postod ostres » Pet Jun 22, 2018 7:17 pm

BR_ napisao:A sto se nosoroga tice, bas steta sto je poslednji izumruo. Zenke ipak daju nadu ce cemo moci da ih probamo pre nego sto nestanu.

Jesi lud, kako da nadjemo tolike čizme, a i nema šanse da neka guzata spodoba bude bolja od ovčice :D
Što se planete tiče nema šta da žalimo, Zemlja će se poslednja smejati :sad-roulette:

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Pet Jun 22, 2018 7:50 pm

DeMM napisao:...jer ako globalno zagrevanje izazove toliko ratova, toliko ljudi podeli i posvadja kao crkva, ne treba nam druga katastrofa.

To i nije stalo loše, manje ljudi manje CO2 emisije :mrgreen: :mrgreen: :character-blues:
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Pet Jun 22, 2018 11:21 pm

I nemo da mi pustate golubove i emitujete metan unaokolo :character-oldtimer:

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Pon Jul 16, 2018 8:35 am

Tja, veli mudar narod (neko bi rek'o dipr), biraj svoje bitke. Šta može da uradi prosečan građanin SRB u vezi nosoroga? Možda BR i Odisej mogu da pojedu po kojeg lovokradicu kad se šunjaju po Afrikama, ali su oni daleko od prosečnih.
Niti mogu da uradim nešto povodom kineskog festivala psonjupanja. Bez obzira koliko nam online peticija gurali pod nos za oba problema :)

Ali kad kažeš nekom da za planet može najviše da dospeši ako se ne vozi autom baš za svaku sitnicu, da ne ostavlja uključeno svetlo u WC-u na poslu, da ne mora baš da ima kuću od 150 kvadrata, da nije baš neophodno da zaliva beton česmovačom leti, e onda ta ekologija počne da se gura sa komocijom, postaje apstraktna i "naučno nedokazana" ;)
What is steel compared to the hand that wields it?

DeMM
Pridružio se: Pet Avg 28, 2015 8:48 pm

Postod DeMM » Sre Jul 18, 2018 11:13 am

Ovih dana glavna tema u Maksiju na kasi placanje kesa od 2 dinara po komadu. Pricaju da je u Tempu 5. Hoce da biju prodavacice, svadjaju se, demonstrativno napustaju prodavnicu... A ja navijam da budu 500. Kazu: kako tolika cena na nas standard, to nije realno, nama kese trebaju a navikli smo da su dzabe... A sto ih onda bacate gde stignete kad ih toliko volite?

U nedelju lep dan, i zena i ja resimo da idemo negde na piknik. Kaze ona: stalno se zavlacimo po nekim vokojebinama i sumama, ajde da idemo na neko jezero. Ma batali zeno, znas da su nam sva jezera strokava i da nemas gde da spustis cebe od smeca... Al' ona zapela. Na Garasima nisam bio odavno, ali ostalo mi u secanju kao prilicno cisto i simpativno. Odemo na Garasko jezero, kad tamo guzva, smeca na sve strane, kondoma, kesa, flasa... Setim se ja da je u blizini Bukuljsko jezero, i kontam da za njega malo ljudi zna i da nije bas pristupacno, pa mi pade na pamet da je tamo mozda bolja situacija. Bio sam odavno na tom jezercetu pa se puta ne secam najbolje, GPS nema, pa ga jedva nadjemo, par puta zalutamo i skoro se zaglavimo... Malo kolima, malo peske... Nadjemo to jezero... Kad tamo katastrofa! Jezero stvarno pusto, nigde nikoga nema. Ali djubreta... Ono malo ribolovaca sto dolaze svojski se trude, pa je jezero klasicna deponija. Nisam mogao da verujem koje su to kolicine smeca. Kao da i od kuce donose. Na sve strane vire kese iz zemlje, razbacane flase, najloni... Odvratno! Cak na jednom mestu napravili stocic i klupice pored jezera, a okolo:
Slika
Slika
A ovo je jedno od cistijih delova.

Zadrzali smo se tu 15 minuta, prosetali u potrazi za mestom gde mozemo da se parkiramo, i nismo nasli. Posle krenemo nazad i u sumi nadjemo cistinu. Tu se parkiramo, pojedemo to sto smo poneli, iskuliramo, popijemo kafu i dogovorimo se da vise ne idemo na ta jezera. Ubuduce se drzimo nasih sumetina i vukojebina, ako se uzelimo vode moze neki potok...

Najmanje sto mozemo da uradimo je da kad odemo u prirodu svoje smece ponesemo sa sobom. Ali eto, i to malo ko od nas radi.

Povratak na “Biblioteka”