Zlatibor -Murtenica zimski kamp

Moderator: StepenWolf

Bas Celik
Pridružio se: Čet Okt 27, 2016 6:01 pm

Re: Zlatibor -Murtenica zimski kamp

Postod Bas Celik » Ned Dec 10, 2017 12:44 am

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Uto Dec 12, 2017 10:58 pm

Ne znam kako mi promakoše ovih par postova iznad...Markiže od sreće, odlična ti ova priča. Sledeći put topo karte 1:100000 (skroz su dovoljne za takva kretanja) i par konzervi pasulja u ranac i onda nas ništa neće zaustaviti. :handgestures-thumbupleft:
(karte potraži ovde na forumu, Hobo je ostavljao odlične linkove u namenskoj temi. Pasulj potraži u Swisslion radnjama, Takovo je dobra trajna konzerva, podseća malo na vojničku)

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Sre Dec 13, 2017 8:41 am

Bas Celik napisao:Te tako i zasluzeno dobi nagradu Bush-Bash Celik noz koji je za mene dizajnirao Ludibes.Slika

Dobar ti je ovaj Bush-Bash - Bash dobar :text-bravo:
How long will an edge last?
Depends on the user, what he is cutting, how the blade is
ground and sharpened, the hardness and the steel grade.
Pretty much in that order I think.
Phil

Bas Celik

Postod Bas Celik » Sre Dec 13, 2017 10:41 am

StepenWolf napisao:Ne znam kako mi promakoše ovih par postova iznad...Markiže od sreće, odlična ti ova priča. Sledeći put topo karte 1:100000 (skroz su dovoljne za takva kretanja) i par konzervi pasulja u ranac i onda nas ništa neće zaustaviti. :handgestures-thumbupleft:
(karte potraži ovde na forumu, Hobo je ostavljao odlične linkove u namenskoj temi. Pasulj potraži u Swisslion radnjama, Takovo je dobra trajna konzerva, podseća malo na vojničku)

Definitivno cu morati da nosim dehidriranu hranu,ako ides negde na 5-6 dana nemoguce je poneti sve sto ti treba od ishrane sa sobom.Planiram da uzmem mnogo laksi ranac za ovakve akcije kao i ostalu opremu u istoj filozofiji.Minimum za maksimum! Karte su mi stvarno velika mana, nikad i ne nosim a i slab sam sa njima(valjda cu nauciti lekciju). U ovom putovanju je bilo nekoliko faktora koji su me iznenadili jer sam se oslanjao na nesto sto nisam mogao da predvidim,poput tog da prodavnice ne rade i da je sezona malina. Negde drugde to moze biti skroz deseta stvar. Kad sam izasao iz suma Goca znao sam da je Ljukten (najvisi vrh) tu negde pogledao sam na najvisi vrh u okolini i krenuo ka njemu ispostavilo se da je to nekakav Crni vrh a ne Ljukten koji mi je ostao skroz levo i koji je jedno krajnje neupadljivo malo brdasce :D . Kad sam pogledao na gps video sam gresku. Tad sam vec otisao daleko sa svoji kordinata i krenuo da improvizujem jos ludje. Sa tog Crnog vrha sam video Kopaonik i krenuo ka njemu (imao sam 25 km vazduzno do njega) ali sam upao u te proklete kupine i nisam mogao 4 sata da izadjem iz toga. U selu na koje sam naisao rekli su mi da ne rade prodavnice tj da rade tek po jedan sat i da je taj sat vec prosao. Bio sam slab sa namirnicama i izgubio sam veci deo dana iduci nepotrebno po okolnim vrhovima te sam tako doneo odluku da opozovem akciju. Teren je tamo jako neobican brda su visoka oko 1500 m veoma strma i zarasla u kupine njima ne moze da se napreduje kako sam planirao jer ides sa jednog na drugo. Spustas se jako nisko i penjes veoma visoko po terenu koji te sapinje na svakom koraku. Sad. Mogao sam da nastavim pesacenje ka Kopaoniku asfaltom 30-40 km ali to mi se nije radilo. Ta prica ostaje za prolece. Idem sa Zlatibora preko Javora na Goliju a ako sve bude kako treba onda i na Kopaonik.Mislim ja ne patim od vrhova mene tu goni neko uzbudjenje volim sam sebe da uplasim od onoga sto sledi to je za mene avantura. Ako je ne zavrsim boze moj. Nema tu neuspeha samo izazov. Sad sam poceo da ucestvujem na nekim treking ligama. Najlepsa stvar koja mi se tu dogadja je da me pretekne covek od 65 godina. Covece 65 godina! Trci kao zmaj 35 kilometara po planinama ja ga sustizem na nizbrdicama jer on ne moze da da pun gas zbog vida i plasi se da se ne sapne. Tako on zavrsi 13 ja 18. Takvi ljudi se ne vidjaju cesto i daju ti nadu da starost ne mora da bude stara vec da je kreiras na vreme.

Bas Celik

Postod Bas Celik » Sre Dec 13, 2017 10:43 am

sAx napisao:
Bas Celik napisao:Te tako i zasluzeno dobi nagradu Bush-Bash Celik noz koji je za mene dizajnirao Ludibes.Slika

Dobar ti je ovaj Bush-Bash - Bash dobar :text-bravo:

Hvala puno!

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Sre Dec 13, 2017 11:24 am

Bas Celik napisao:Najlepsa stvar koja mi se tu dogadja je da me pretekne covek od 65 godina. Covece 65 godina! Trci kao zmaj 35 kilometara po planinama ja ga sustizem na nizbrdicama jer on ne moze da da pun gas zbog vida i plasi se da se ne sapne. Tako on zavrsi 13 ja 18. Takvi ljudi se ne vidjaju cesto i daju ti nadu da starost ne mora da bude stara vec da je kreiras na vreme.

I ja sam sreo takvog na posljednjem sumarenju, samo sto je bio na bajsu. Stade covjek da pita kojom od dvije staze sam se popeo na vrh i da li on moze proci bajsom. Produzi lik uzbrdo gdje je nagib oko 30%, a ja ostadoh u nevjerici. :D Imao je sigurno 65-70 godina.... :shock:

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Sre Dec 13, 2017 12:50 pm

svaka cast svima koliko vas ima :text-bravo:
Let There Be Rock!

Bas Celik

Postod Bas Celik » Čet Feb 08, 2018 2:13 pm

Murtenica je moj zimski dom. Ove godine slabo bi mraza a slabo i snega na mojoj zimskoj kuci. To donese velike nevolje gospodaru Darkvuda. Mada unutra se moglo loziti i kuvati jer nije imalo sta da se otapa sa krova . Nesto snega nanesmo sa strana da nas vetar ne propiruje iako nije ni bilo ljutog minusam tek mozda do -5 c -6 c . Za ta tri dana je u par navrata pocinjala cak i kisa ali se brzo pretvarala u sneg, te ljudi koji su sa nama bili ne ostase razocarani . Neki od njih kazu ne videse sneg cak 3 godine sto je nama iz Darkvuda zvucalo nemogucno.Spremali smo gulas od divlje svinje (ala se to kuvalo) i tako neke slicne stvari. Najvise vremena smo proveli spremajuci drva. Tu su se sekire pokazale inferiorno u odnosu na testere ali bas onako inferiorno i svi smo se slozili da su sekire kul i nista vise od toga. Bila je tu jedan gransfors bruks (mislim srednje velicine sumska sekira) i jedna fiskas ili kako vec bese ime. Uglavnom su stajale sa strane i pozirale zabodene u trupce dok se sav ozbiljan posao a bilo ga je dosta odradjivao sa testerama. Ipak ne kazem da sam necu posegnuti za jednom od gransfors sekira u buducnosti vrv onaj veci model ako ima i veci od veceg njega bih najradje. Uglavnom Zlatibor je postao park prirode sto mog brata od sumara ucini rendzerom a mene veoma ponosnim.
SlikaSlikaSlikaSlika

Bas Celik

Postod Bas Celik » Čet Feb 08, 2018 2:32 pm

SlikaSlika

Bas Celik

Postod Bas Celik » Čet Feb 08, 2018 2:47 pm

SlikaSlika

Povratak na “Outdoors aktivnosti”