Slike iz prirode

Moderator: StepenWolf

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Re: Slike iz prirode

Postod veselibajker » Čet Okt 04, 2018 3:17 pm

Није права тема, али форум је OFF па ћу питати све чланове - где је Београду најближа шума питомог (јестивог) кестена?
Напомена: то није онај што га саде ради украса по градовима па му шутирамо плодове по улици.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Čet Okt 04, 2018 8:11 pm

veselibajker napisao:Vremenske prilike kao iz udžbenika. Jedina smetnja je bila buka od nekoliko četvorotočkaša koji su zujali po planini

Uveo bih simbolične prekršajne kazne za odstrel kvadovaca kad se udalje više od 200 metara od asfalta.
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Čet Okt 04, 2018 8:11 pm

veselibajker napisao:Није права тема, али форум је OFF па ћу питати све чланове - где је Београду најближа шума питомог (јестивог) кестена?
Напомена: то није онај што га саде ради украса по градовима па му шутирамо плодове по улици.

Čitao sam da je mit da je ovaj drugi kesten nejestiv. E sad, ko će prvi?
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Čet Okt 04, 2018 9:55 pm

Pathfinder napisao:Uveo bih simbolične prekršajne kazne za odstrel kvadovaca kad se udalje više od 200 metara od asfalta.

А ако је хладним илу примитивним оружјем,јел може само усмена опомена? :mrgreen:

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Pet Okt 05, 2018 10:16 am

Pathfinder napisao:Uveo bih simbolične prekršajne kazne za odstrel kvadovaca kad se udalje više od 200 metara od asfalta.

Hahah :) A sta ako ih 'izedu svinje :D
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

DeMM
Pridružio se: Pet Avg 28, 2015 8:48 pm

Postod DeMM » Sub Okt 06, 2018 9:32 am

Sto se kestena tice, odrastao sam u ulici punoj divljih kestena, i naravno - probao da ih ispecem, tako da sam kao jako mlad spoznao razliku izmedju divljeg i pitomog kestena. I razlika je... durasticna :D Divlji je strasno gorak. Ipak, to je bilo pre nego sto sam u pivu otkrio cari gorcine, pa mozda u stvari i nije tako los, ali nemam hrabrosti da ponovo probam.

Sto se kvadova tice, licno nemam nista protiv sve dok ne moram od njih da bezim po stazi i dok mi na duzi period ne razvaljuju usi. Kao prevozno sredstvo za normalan narod koji vodi racuna o drugima i koristi ga da brze predje odredjenu nepristupacnu deonicu, kvad mi je sasvim ok. Ali posto ih kod nas uglavnom koriste napaljeni i neizivljeni zelni .urcenja, podrzavam inicijativu.

Ali sto se tice ovih sto bacaju smece... Svaki put kad se iz neke zemlje iz okruzenja vratim u ovu nasu deponiju od drzave, sve sam vise razocaran i sve manje imam zelju da odem bilo gde u prirodu. Prethodnih dana smo presli oko 2000km kroz Rumuniju, prepesacili 50ak km kroz njihove zabiti i vukojebine, obisli 7-8 gradova... I ne mogu da kazem da nisam nailazio na smece. Ali za sve to vreme sam video manje smeca nego sto ga vidim u jednoj setnji do lokalnog jezera Vodojaze. Pre par dana sam se sa zenom zestoko posvadjao jer sam branio neodbranjivo. Ona tvrdi da je Srbija ruzna i da je sve ostalo lepse, a ja volim ove nase prostore i onda pocnem da nabrajam mesta koja su prelepa i kakva nismo obisli nigde u okruzenju. I ona me ugasi u dve reci na koje ja nemam odgovor: ali smece...

Znam da sam dosadan, ali to je ono sto mi najvise smeta u ovoj nasoj odrpanoj domovini. Eto, volim tu prirodu i zeljan sam da prosetam, a da ne moram sebi da krcim put kroz neprohodne terene ili da putujem 500 kilometara da bih prosetao bez saplitanja na kese, flase, limenke...

Korisnikov avatar
veselibajker

Postod veselibajker » Sub Okt 06, 2018 8:36 pm

Знам све. Мораш тамо где нема људи.
Нпр. река Лим. Овде сам имао најгоре искуство са смећем, прљавштином, утицањем фекалија право у реку и гацањем по... нечему кад смо извлачили чамце у Бродареву.

Slika

Огромна количина пластичних флаша налази се уз Увац на путу до видиковца Молитва. Видиковац Бањска стена на Тари такође пати због своје популарности. Смеће, опушци...

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Ned Okt 07, 2018 1:47 am

Dejavoo.

DeMM
Pridružio se: Pet Avg 28, 2015 8:48 pm

Postod DeMM » Ned Okt 07, 2018 11:41 am

Jedina mi je nada da ce trenutni vlastodrsci u kaznjavanju zagadjivaca da nanjuse dobit pa da krenu da klepaju po usima. I ako znam da bi to bilo ne zbog brige za prirodu vec iz sopstvene alavosti, ja bih im bio bezgranicno zahvalan. Eto, i ako imamo ubedljivo najvise pandura na putevima, u zadnje vreme smo se u saobracaju nekako pripitomili a i viber grupe odradjuju posao, pa oni u glavnom dzonjaju i jedva zarade za kiflu i jogurt. Sto ih ne prekvalifikuju u komunalce i posalju po sumama i jezerima? I ako ih ne volim narocito, narocito te komunalce, za takve aktivnosti bih se rado prijavio da radim volonterski.

Korisnikov avatar
veselibajker

Postod veselibajker » Ned Okt 07, 2018 1:51 pm

DeMM, kad bi se krenulo s kažnjavanjem na tom nivou, diglo bi se mnogo kuka i motika... i ode mas' u propas'. A vlas' neće da izgubi mas'
Gledaj samo šta ljudi bacaju po šumi!
Slika

Povratak na “Outdoors aktivnosti”