Slike iz prirode

Moderator: StepenWolf

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Re: Slike iz prirode

Postod StepenWolf » Uto Jul 30, 2019 11:25 am

Ti umeš da uživaš :D :D :D

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Sre Jul 31, 2019 10:25 pm

Pomalo, ponekad... :obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Sre Avg 14, 2019 10:35 pm

Пре месец дана имао сам прилику да се провозам балоном. Нисам очекивао много, али задовољан сам новим искуством. Устајање у пет сати ради избегавање врелог дана, вожња до Сеговије на стартно место, распоред по групама и укрцавање у корпе. Једна мутна фотографија кроз аутобуско стакло – за добро јутро.

Slika

Најлепши призор је на старту, кад посаде крену с пуњењем балона топлим ваздухом. За ту намену користе се посебно дизајниране боце пропан-бутана. Као помоћно средство за пуњење балона користи се и вентилатор који усмерава топли ваздух унутра. Личи на пропелер моторног змаја.

Slika

Моја група је била у великој корпи која има пет преграда. У четири су путници, а у средишњој прегради су боце и шофер. Док је балон подигао 21 особу, неки лакши балони су већ кренули.

Slika

Иза нас је дворац Сеговија који смо обишли касније.

Slika

Испод нас су углавном пожњевене њиве. Ко испадне током лета, пада пред комбајн.

Slika

Сат времена забаве и гласног сагоревања гаса који нас одржава на жељеној висини. Иако смо имали навигацију и висиномер у корпи, нисам дошао до тачних података о висини лета. Слободна процена је да је највећа висина била око 300 метара. Пет километара даље долазимо на место за приземљење. Неки путници су очекивали да се балон „окрене“ и врати нас на почетну тачку. Неће моћи – чекамо екипу да нас покупи, заједно с опремом.

Slika

У девет сати ујутро већ пржи. Срећом, нашли смо мало хладовине.

Slika

После се појавила екипа за извлачење преживелих. Четворица подигну предњи крај корпе на приколицу, возач крене уназад, а они набаце корпу да легне на платформу. Иза корпе се смешта велика врећа у којој је издувани балон. Разлаз без жртава.

Slika
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
veselibajker

Postod veselibajker » Sre Avg 14, 2019 11:46 pm

Недавно сам био у близини Гоча, Студене, Равне, Жељина... Као и обично, завршио сам на планини. Први дан сам био паметнији и умеренији па сам прошетао 21 км, али другог дана сам претерао са 35 км, већим делом по каменитом путу. Почетна тачка поред Пирамиде, хотела у саставу комплекса наставног центра Шумарског факултета. Зарасла стаза ме довела до Црног врха, а у повратку сам нашао неки некоришћени пут да се вратим до почетне тачке. Лепа природа, тврда подлога, воде има у изобиљу, али путеви не трпе слободне токове.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Други дан је протекао у покушају да дођем... не знам где. Почело је мало већим кругом око Гочког језера, а завршило се новим планом да дођем на врх Жељина. Нисам успео јер сам изабрао погрешну почетну тачку. Вероватно треба кренути од села Плоча.
После 5.5 км око језера, враћам се у ауто и прелазим 8 км ужасног пута до места где сам паркирао и кренуо у пешачење. Пут је широк и каменит, нимало пријатан за табане. После 13 км долазим до тачке где се види врх Жељина. Касно је за даљи напредак. Окрећем се, спуштам пречицом до пута, обилазим једну феноменалну чесму и дугим кораком крећем назад до аута. Код мене то не може тако – већ имам план за јесен – Љуктен и Жељин су на списку.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Čet Avg 15, 2019 10:10 am

veselibajker napisao:Почело је мало већим кругом око Гочког језера, а завршило се новим планом да дођем на врх Жељина. Нисам успео јер сам изабрао погрешну почетну тачку. Вероватно треба кренути од села Плоча.

Ako krenes iz Ploca onda mozes kolima do Sutelice a posle ima jos 3-4Km do vrha Zeljina.
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
veselibajker

Postod veselibajker » Čet Avg 15, 2019 11:04 pm

Ništa ja tebi ne verujem. Povedi pa pokaži! :-)

Povratak na “Outdoors aktivnosti”