Bicikl van asfalta

Moderator: StepenWolf

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Re: Bicikl van asfalta

Postod veselibajker » Pet Apr 27, 2018 10:43 pm

Лепи су ти ови предели, а најлепше је што се нигде не види пластика-фантастика.
На коју год страну да возиш бицикл, ветар увек дува у лице.
Сутра идем на Бешњају и Црни врх да проверим неке стазе које смо прошле године прескочили - јер смо гацали по блату тражећи Друидове тајне пределе. Бицикл је у гепеку, навигација спремна, нова играчка чека на фотографисање... допунићу тему.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Pet Apr 27, 2018 10:46 pm

Svaka ti čast drugar.
Baš sam uživao u reportaži.
:obscene-drinkingcheers:
How long will an edge last?
Depends on the user, what he is cutting, how the blade is
ground and sharpened, the hardness and the steel grade.
Pretty much in that order I think.
Phil

DeMM
Pridružio se: Pet Avg 28, 2015 8:48 pm

Postod DeMM » Pet Apr 27, 2018 10:59 pm

Fotke su fantasticne, ali mene necete da navucete. Ja na taj nogoprc ne spustam dupe :D

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Pet Apr 27, 2018 11:50 pm

Niče, prosto ti zavidim.

Korisnikov avatar
veselibajker

Postod veselibajker » Sub Apr 28, 2018 10:28 pm

Danas je bio vrlo lep dan za šumarenje na dva točka.
Početni optimizam se ugasio posle pola sata vožnje pored i uz potok.
Slika
Menjam putanju i vraćam se na poznat put.

Slika
Malo veća pauza kod Fureta na Crnom vrhu.

Slika
Brza vožnja i sušenje do meteo tornja na Bešnjaji.

Slika

Bajka koju sam prekidao svojim prisustvom.
Slika
Beže srne kao da sam naoružan. Ne daju se snimati.
Malo sam se preračunao. Trek koji je bio ideja vodilja nije za bicikliste. Trnje, koprive, grane, kamenje... Gomila ogrebotina, ujeda, uboda trnja, žarenje koprive... nema cenu. Doći ću opet, ali na dve noge i u društvu koje na liči na pauka.

Slika

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Sub Apr 28, 2018 10:50 pm

Bogami ja se ni pjeske ne bih usudio da predjem preko ovog granja, kamoli biciklom.
Priroda i cistoca su za svaku pohvalu. Ni tu nigdje ne vidim plastiku koja se na forumu prilicno cesto spominje. Valjda nedostaje neka rijeka, tu ljudi najvise vole da bacaju smece... ako je nema - to nije to, ne baca se.
Druga fotografija i ova "taraba" su za Pulicerovu nagradu. :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
veselibajker

Postod veselibajker » Sub Apr 28, 2018 11:58 pm

Na početku sam pratio neku traktorsku stazu koja uglavnom ide posred potoka. Nema prašine, ali treba dobro balansirati da noge ostanu suve. Posle 1 km dođoh u taj sklop vode, granja, kupina i palih stabala pa se vratih se na put.
Završni spust je pokazao da sam dobro odabrao gume. Zbog nagiba sam stalno držao zadnju kočnicu. Dve trećine staze sam klizao nizbrdo po lišću, a trećinu pokušavao da vozim. Da nije krampona bilo bi zabavnih susreta sa stablima.
Došlo doba da se predahne - kao Zorka.
P.S. ovaj pas je imao bliski susret s poskokom. Preživeše oboje, ali Zorka još ima problem s levim okom. Drugi pas nema probleme, uopšte.

Slika

DeMM
Pridružio se: Pet Avg 28, 2015 8:48 pm

Postod DeMM » Ned Apr 29, 2018 12:14 am

Ma tu nedostaje ljudi. Daleko je dovoljno, i van svih puteva, nema ugostiteljskih objekata niti bilo cega zanimljivog sto moze da privuce idiote sa selfi motkama... Samo lokalci, po neki vikendas, i pravi zaljubljenici u prirodu koji vode racuna. Zato je i tako lepo. Glavni zagadjivaci ne idu daleko. Ponesu svoje kese sa grickalicama, sendvicima, plasticne flase, limenke... Prosetaju se par kilometra ili se provozaju, nazderu i nalocu, obeleze teritoriju... Ako vec biju put od 50km, onda mora da bude neka lepa pozadina za deljenje po socijalnim mrezama. Neki lep etno restoran, neka klopa u tanjiru, casa sa okacenom kriskom limuna ili kockicama leda... Besnjaja i slicna mesta im nisu dovoljno lepa, jer ih podsecaju na vukojebine iz kojih vuku poreklo, koga se stide. Valjda ti malogradjani kad dovuku dupeta u grad, mesta slicna onom iz koga poticu pokusavaju da zatrpaju plastikom. Sreca samo sto nisu dovoljno predani zadatku, pa ovakva mesta jos uvek postoje. Da me neko ne shvati pogresno, i sam vucem poreklo iz jedne vukojebine u kojoj jedva da je ostalo nekoliko naseljenih kuca. Ali ja se svojom vukojebinim ponosim i uvem je rado obidjem.

Povratak na “Outdoors aktivnosti”