Bicikl van asfalta

Moderator: StepenWolf

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Re: Bicikl van asfalta

Postod Nietzsche » Pet Jul 21, 2017 6:42 pm

Nisam primijetio mnogo biciklista na forumu, ali tu su Knife, veselibajker, Pathfinder (za koje znam da su profesionalci ;)) i moja malenkost. Procitah i da je Rado svojevremeno vrlo aktivno vozio, a vjerovatno ima jos dosta onih koji pedalaju samo sto o tome ne pisu na forumu. Bilo kako bilo ja danas ne bih mogao bez bajsa. Ne putujem na previse udaljene destinacije, ne vozim po snijegu, ne idem po blatu, nista ekstremno... nego onako lagano, svaki dan u prosjeku oko 50km i najcesce po biciklistickim stazama koje su ovdje savrseno odradjene i odlicno isplanirane (sve je povezano).
Najdalje sto odem je do Bratislave i nazad, to je nekih 65km u jednom smijeru. Moze se otici i brodom, autom, vozom... meni je biciklom nekako najljepse. Dodjem do starog grada, narucim pivo, malo odmorim, nesto pojedem i polako nazad. Tu su i izleti po okolnim selima i vinskim podrumima kojih u Austriji ima na stotine. Svako malo selo ima bar 5-6 vinara koji prave zaista vrhunska bijela vina i sluze hranu iz vlastite proizvodnje (Heuriger)... jednom rijecju ljudi znaju da zive.
Medjutim, sve to ne bi bilo moguce posjetiti bajsom bez osnovne opreme koju uvijek treba imati pri ruci. Ranije sam je nosio u ruksaku, sto nije bilo prakticno (vuci ruksak zbog 500g opreme), te sam skoro nabavio malu torbicu koja se montira ispod sica. Unutra staje bukvalno sve sto mi je potrebno za bilo koju destinaciju. Evo kako to izgleda i sta unutra staje:

Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Pet Jul 21, 2017 8:24 pm

Uvek mi srce stane kad vidim ovaj Irbis! :text-bravo:
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
RADO
Nožar
Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:03 pm

Postod RADO » Sub Jul 22, 2017 11:16 pm

vlay napisao:Uvek mi srce stane kad vidim ovaj Irbis! :text-bravo:

Da znas, i mene samo ga nemam a sto ga nemam ni ja ne znam sam ! :think:
www.radoradic.com

Korisnikov avatar
RADO
Nožar
Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:03 pm

Postod RADO » Sub Jul 22, 2017 11:22 pm

@ "Nietzsche", Deset godina nisam vozio i poceo ponovo prosle godine.
Prosle godine 3000 km, a ove godine do sada oko 2000 km.
www.radoradic.com

Korisnikov avatar
Nietzsche

Postod Nietzsche » Uto Apr 24, 2018 9:49 pm

Moze i po asfaltu, bitno je da se covjek vrati u formu. Bar su pauze za uzivanje van asfalta.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Uto Apr 24, 2018 10:04 pm

Život je reka...i još mnogo toga.

Slika
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
Nietzsche

Postod Nietzsche » Sre Apr 25, 2018 7:53 am

Svaka cast Veseli! 9km voznje po takvom terenu je isto sto i ovih 90 u ravnici. :text-bravo:

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Sre Apr 25, 2018 9:10 am

Zavisi koliko se naviknu donja leđa. Počeo sam s navikavanjem na novo sedište (Fizik) i na podgrevanje uspavanih mišića. Do Avale i nazad sam prešao 27.3 km. Na ovim kramponkama vozim kao traktorista po drumu. Ako je blaga nizbrdica neće da ide. :-)
P.S. Na prethodnom biciklu sam imao nove gume Schwalbe Smart Sam i ispucale su po bokovima posle mesec dana. Pre njih sam imao isti model istog proizvođača, izlizane i nimalo ispucale. Od mene dobijaju minus kao štalska vrata i jednog kupca manje. Michelin Country AT radi posao kako treba.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
Nietzsche

Postod Nietzsche » Sre Apr 25, 2018 10:42 am

Lijepa je to kilometraza.
Navikavanje na novi sic je uvijek bolno iskustvo... nadam se da nece dugo trajati i da ces brzo prebroditi sadasnje nelagode. :mrgreen:
Vidim da su ti gume samo za voznju van asfalta. Moje stare nisu imale toliko izrazene "sare", a opet su na asfaltu zujale kao neki bumbar i posteno me usporavale. Nemam vise tih problema od kad nabavih ove celave.
Bilo da su Michelin, Continental ili Schwalbe mislim da tu nema bitne razlike. Cesto se zna desiti da dodju sa tako nekim nedostatkom, ali sta da se radi... vazno je da si zadovoljan sa tim koje sada imas. :obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
Nietzsche

Postod Nietzsche » Pet Apr 27, 2018 10:08 pm

S obzirom da je ova tema nepravedno zapostavljena zelio bih dodati jos nekoliko fotografija za promociju bicikla kao prevoznog sredstva. ;)

Danas 70km, jednim dijelom i kroz Nacionalni park "Donau-Auen".

Mjesto do koga sam isao se zove Orth an der Donau. Staza cijelom duzinom od Beca vodi pored Dunava, ali su u toku radovi (asfaltiranje) tako da sam u jednom trenutku morao da skrenem na obilaznicu i vozim kroz neka sela. Evo kako izgleda put do tamo:

Slika

Slika

Slika

Slika

Stizem do nacionalnog parka gdje nailazim na tablu na kojoj su istaknute najvaznije informacije i pravila ponasanja unutar nacionalnog parka. Tu namjerno slazim sa biciklisticke staze kako bih prosao kroz sumu i ujedno se sklonio od vjetra koji cijeli dan duva kao lud:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Stizem u Orth an der Donau i posjecujem poznati restoran Humer's Uferhaus. Jedan od specijaliteta su im saran i smudj spremani na srpski nacin. Nisam jeo jer ne bih mogao da se vratim kuci. Popio sam samo jedno pivo i malo uzivao na suncu:

Slika

Slika

Slika

Slika

Nakon pola sata krecem nazad. U povratku stajem na dva mjesta da dospem vodu u flasu i da se malo igram sa KTM traperom:

Slika

Slika

Slika

I na kraju - dobro zasluzen rucak. Vec sam gladan kao vuk. Koljenica u Schweizerhaus-u i jedan Budweiser (samo jedan) :mrgreen: :

Slika

Slika

Slika

Ovo je samo jos jedan dokaz da i sa bajsom moze svasta da se obidje i da se uziva... :obscene-drinkingcheers:

Slika

Povratak na “Outdoors aktivnosti”