U prirodi sa klincima

Moderator: StepenWolf

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Re: U prirodi sa klincima

Postod t03a » Uto Okt 01, 2019 9:53 am

Bio li je neko na jezerima oko Erdevika, mislim da imaju tri neke akumulacije i okolo suma?
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Uto Okt 01, 2019 11:43 pm

Погоди ко јесте ;)
Па онако,мени се баш нешто и не свиђа претерано. Акумулација Мохарач ништа,посебно поготово за камп,једино ако је наменски пецарошки камп,онда је у реду,пуно људи у сезони.
Акумулација Брује већ боља,са шумом и лепим тереном около,много бољи избор,мени се лично не допада из неких мојих разлога. Трећа акумулација,не знам ни како се зове није ни у ком погледу атрактивна,некада служила за прање дувана ваљда,нешто мало дрвећа и њиве око ње.
Преко шуме (ограђено ловише "Ворово") постоји акумулација Сотско језеро,мени се највише свиђа,са једне стране Ворово,са друге мало брега па шума, има и плажа,додуше не баш нека,нешто мало викендица,до стране ловишта,горе на брегу под шумом одлично за камп,језеро добро за пецање,чак и лињака има. Једини проблем са тим језером је близина прихватног центра за миЛигранте,ту их има превише,и стално ту висе,многи су одустали од тог места због тога. Неславно по томе што се сваке године пар њих удави у том језеру.
By the way данас се баш два мигранта удавила у њему.

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Sre Okt 02, 2019 10:22 am

:handgestures-thumbupleft: uuuu ... hvala puno Sivi Vuce :) nisam ocekivao ovako iscrpan odgovor. Pitanje sam postavio gledajuci Google Earth, bez bilo kakvih predhodnih informacija. Ovo sa migrantima mi se uopste ne svidja, i ako Sotsto jezero najbolje zvuci po opisu, odmah odpada, ostaje samo Bruje i da sednem u auto da vidim kako to izgleda uzivo :)
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Sre Okt 02, 2019 11:21 am

Кад већ планираш ту негде код мене у околини,има бољих места,Моровић/Вишњићево,старе храстове шуме уз обалу Босута ;) Довољно добар пут за прилазак колима,има ок места за постављање кампа,довољно изоловани да нико не смета,а опет село довољно близу за одлазак по хлеб,сок,пиво... Постоји и варијанта за једнодневни излет у војно ловиште у Моровићу,ту протиче и река Студва...
Да се курталишем овог терена,па један викенд да се договоримо,можда и неки чамац организујемо :camac:
А ако у глави имаш брдовит терен има и тога.
Липовача,на Фрушкој Гори,припада националном парку,леп брдовит терен,са листопадном шумом,и мало људи за срести,једино нема река/језеро,али мени изузетно интересантан, поготово за варијанту са клинцима.
Кад мало ухватим времена окачићу коју слику.

Povratak na “Outdoors aktivnosti”