Slike iz prirode

Moderator: StepenWolf

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Re: Slike iz prirode

Postod veselibajker » Pon Sep 02, 2019 9:53 am

Vrati se nazad pa pročitaj! Mislim da je ista strana.
Mikrolokacije nisi toliko bitne, a i njih možemo analizirati. Za pripremu sam koristio gps putanje nepoznatih korisnika i Google Earth, tek toliko da ne idem vertikalno gore ili dole.
Javi ako te neka lokacija više zanima - prema prikačenim fotografijama!
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
veselibajker

Postod veselibajker » Pet Sep 13, 2019 10:54 pm

Има тамо нека планина на западу Србије, никако да јој упамтим име. Није много битно, али недавно сам био тамо па ћу морати опет.
Окупило се нас 12 брадатих планинара и кренусмо у основну школу. Наставника нема, ђака нема, а планинари су је пренаменили у планинарски дом Растиште. Ујутро смо спаковали ствари и отишли узбрдо до Предовог крста.

Slika

Одавде смо кренули на пешачење које се завршило мало изван Србије, на Великом Стоцу (ном.јед. Велики Столац) чија је висина око 1673 м. Вруће време, а ми расположени за шетање.

Slika

Поглед према Вишеграду, Дрини, чувеном мосту... Све се види ако имате телескоп.

Slika

Вратили смо се сличним путем, делом кроз шуму.

Slika

Део пута се рачва, али касније опет саставља, што је погодно за уживање у оваквим видиковцима. Сјенич (или Сјенић).

Slika

Имали смо довољно времена да обиђемо и Биљешке стене. На повратку смо застали да погледамо залазак сунца изнад Галиника.

Slika

После повратка у дом схватили смо да је нестало струје. 'оће то кад си близу хидроелектране. Сутра смо кренули истим путем узбрдо па продужили до локације коју зову Чехова кућа (нема ту никакве куће). Одавде смо се упутили на Велики крај.

Slika

Један од планинара гледа у воду, а жедан је и нема купаће гаће да се баци у хладну Дрину.

Slika

Мало испод највишег дела Великог краја наилазим на свежије маркације и натпис Кнезови (усмерава према једном од заселака Јагоштице). Кренули смо том стазом и схватили да су планинари маркирали до наше стазе и после наше стазе. Било нам је јасно зашто овуда нико не иде.

Slika

Кад смо сишли у Кнезове било је лакше за ходање, али испред нас је била дугачка деоница узбрдо по сеоском путу, већином осунчаном. Незабавно, али незаборавно.

Slika

Замолио бих оне који тврде да знају за извор воде близу Великог краја да га лоцирају на некој мапи. Могу да пошаљем мапу на електронску пошту. Мапе такође садрже ознаку за ловачку кућу које одавно нема као ни Чеха и његове куће.

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Ned Sep 15, 2019 10:17 pm

Bravo, bravo, bravo

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Pon Sep 16, 2019 10:13 am

Veseli, baci to iz ruku, od kako sam batalio (često) fotografisanje više uživam na licu mesta ;)
Slika
Gospođa i ja na periferijama Goča...
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Pon Sep 16, 2019 1:00 pm

veselibajker napisao:Ујутро смо спаковали ствари и отишли узбрдо до Предовог крста.

Moze li se kolima do Predovog krsta? Pre par godina se moglo iz Bajine Baste a sad vec ne znam kakvo je stanje?!

veselibajker napisao:Замолио бих оне који тврде да знају за извор воде близу Великог краја да га лоцирају на некој мапи. Могу да пошаљем мапу на електронску пошту. Мапе такође садрже ознаку за ловачку кућу које одавно нема као ни Чеха и његове куће.

Salji mapu da ucrtamo :)
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
veselibajker

Postod veselibajker » Pon Sep 16, 2019 4:47 pm

Pathfinderu, fotoaparat sam prodao. Telefon koristim pomalo. Više slikam druge kad mi zaplaču. Šta zapamtim to vredi.
Za g-dina to3u - može autom do P. krsta. Teraju i mnogo veća vozila do tamo. Asfalt prilično ofucan, dosta rupa i klizišta, ali može se svakim putničkim vozilom.
Mapa ide na lični e-mail pa crtaj.

Povratak na “Outdoors aktivnosti”