Kablar 10.2018.

Moderator: StepenWolf

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Kablar 10.2018.

Postod veselibajker » Sre Dec 05, 2018 10:00 pm

Kablar 2018
Lepo vreme, lepo društvo, lepa planina... dosta je. Malo veća grupa planinara krenula je prema Čačku i Kablaru. Nema nešto posebno da se vidi - zemlja, kamenje, drveće, voda itd. Da bi se olakšao ranac potrebno je popiti vodu. Ne ide voda ako čovek nije žedan zato krećemo uzbrdo da se oznojimo i ožednimo.
Start je od brane Međuvršje.

Slika

Zapadna Morava izvodi svoj „besna glista“ ples i komplikuje posao mostograditeljima.

Slika

Ovde sam uspešno izbegao kolektivno fotografisanje. Usputne kruške i jabuke nisam izbegavao.

Slika

Posle malo više kilometara napred i nekoliko stotina metara uvis, eto nas na Kablaru. Vetar duva, malo se naoblačilo, narod nadire. Meni je pripala ova udobna pozicija za predah.

Slika

Opet vijugava Morava. Ni njoj nije jasno da li dolazi ili odlazi.

Slika

Malo ispod vrha nalazi se platforma za turiste. Odatle počinje strma staza prema planinarskom domu, ali ima tu još nešto da se vidi.

Slika

Savina isposnica služi kao mesto za odmor i ručak. Vode nema.

Slika

Sledi spust do doma vrlo strmom stazom na kojoj su se neki uplašili i usporavali grupu. Meni je pripala dužnost da ubijam strah i ubrzavam ritam. Još pola sata i dolazimo na obalu reke. Prvo smo naručili hranu, a onda izašli da se ludiramo na visećem mostu.

Slika

Na ovom mostu koji čvrsto stoji.

Slika

Još jedna omanuta prognoza koja nam je donela mnogo lepih prizora. Sunčano i vrlo toplo vreme krajem oktobra. Punih stomaka krećemo prema onome velikom, ružnom...
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Re: Kablar 10.2018.

Postod BlackPanther » Čet Dec 06, 2018 5:33 am

Kakve su ti ovo slike - nista tehnologija, uredjaji, samo priroda. Pih :-D
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Pet Dec 07, 2018 1:56 pm

Jesi video kad ne patiš, niko ništa ni ne komentariše. Pih. Mogao si nama za ljubav bar jednu nogu da uganeš, ili još bolje da se malo surdukneš niz neku strminu, ono, da pretekneš dobro bez posledica, al da se vidi na slici :(
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Pet Dec 07, 2018 3:50 pm

E tako se to radi a ne kao mi što trljamo dupe o stolicu i balavimo o termičkoj obradi čelika :) :) :)
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Pet Dec 07, 2018 6:16 pm

veselibajker napisao:Start je od brane Međunožje...

Nije ovde apstinencija komentara zbog patnje/nepatnje, već od čiste zlobe i zavisti...

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Pet Dec 07, 2018 7:08 pm

Pathfinder napisao:Jesi video kad ne patiš, niko ništa ni ne komentariše. Pih. Mogao si nama za ljubav bar jednu nogu da uganeš, ili još bolje da se malo surdukneš niz neku strminu, ono, da pretekneš dobro bez posledica, al da se vidi na slici :(

Nisam patio!!!??? A ko se spuštao hodom unazad?
Slika
Живи и пусти друге да живе!

Povratak na “Outdoors aktivnosti”