Ловачке приче и слике

Moderator: StepenWolf

Korisnikov avatar
Lovac66
Pridružio se: Sub Okt 03, 2015 10:18 pm

Re: Ловачке приче и слике

Postod Lovac66 » Čet Maj 03, 2018 8:32 pm

Jedna lovacka.....
I jedna je..lovacka...

Slika
Slika

DakiNS
Pridružio se: Čet Mar 05, 2015 10:18 am

Postod DakiNS » Uto Jun 12, 2018 6:14 am

Jedna mala prinova.
Slika

Slika

Slika

DeMM
Pridružio se: Pet Avg 28, 2015 8:48 pm

Postod DeMM » Uto Jun 12, 2018 12:20 pm

Nisam lovac, ali cesto prodjem putevima kojima i oni. Na zalost, cesto sretnem ovakav prizor. Zelim da verujem da sam samo maler, i da nisu svi lovcu ovako "pazljivi" kad je priroda u pitanju.
Slika

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Sre Jun 13, 2018 8:00 am

Pošto vidim da si neki optimist, dužnost mi je da ti napomenem, nosi nešto narandžasto :)
What is steel compared to the hand that wields it?

DeMM

Postod DeMM » Sre Jun 13, 2018 11:06 am

Joj sad se setih onog vica kad ribolovac malo (malo vise) predimenzionirao ribu. I krece lovac svoju pricu: Idem ti ja kroz sumu, kad tamo jelen. Ja bam bam, pade jelen. Idem dalje, kad ide medved. Upucam ja i njega. Idem dalje kad eto ga sumar. Bam bam, i upucam sumara. Izletnici - bam bam. Izadjem na put, kad tami autobus pun dece. Nanisanim... Ribolovac: nisi valjda decu...? More smanji ribu da ne pravim pokolj!

benz
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 5:41 pm

Postod benz » Sre Jun 13, 2018 12:29 pm

DeMM napisao:Nisam lovac, ali cesto prodjem putevima kojima i oni. Na zalost, cesto sretnem ovakav prizor. Zelim da verujem da sam samo maler, i da nisu svi lovcu ovako "pazljivi" kad je priroda u pitanju.
Slika

Tesko da su lovci pravili ovu ceku?

Vodeci se onom da su lovci naoruzana grupa ljudi koja se kroz sumu probija do prve kafane, da lovac ima preko metar u obimu a bogami i zive vage, preko pedeset godina... Nikome nije u interesu da padne sa ceke, tj da obelezi kraj zivotnog veka ceke.

Prvo kilavo je napravljena, tanko, drugo prilaz je kao za trotinet a ne sumu, previse vremena je potroseno na njega, to ne lici na lovacku akciju. Jedinu ovakvu ceku sam video na Besnjaji pre par godina i to na terenu za pejntbol, a to je drugi par rukavica.

No kako god okrenes, vecina ostavlja tragove po prirodi, da li su to plasticne flase, kese ili flase od pesticida, to njima na cast. Konzerve i limenke za pliking ispadose najmanji problem. ;)

DeMM

Postod DeMM » Sre Jun 13, 2018 4:08 pm

Da, ceka je na Besnjaji, ali nisu je pravili airsofteri. Poznajem par likova iz te ekipe, par puta sam ucestvovao i znam kako ta igra funkcionise. "Runde" su vremenski ogranicene, i cak i da je neko za potrebe airsofta napravio, svakako ne bi na njoj proveo toliko vremena da isprazni onolike flase. Osim toga, na cistini je i nije bas dobar zaklon. Njima je zanimljiv objekat pored. U tom kraju ima dosta slicnih ceka. Kad se krene prema crnom vrhu, svaka vikendica ima u dvoristu po jednu. Ispod njih nema smeca, ali ispod ovih u sumi obicno ima.

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Čet Jun 14, 2018 2:16 am

To sve (i samo to) govori da su ih pravili amateri a ne lovci.

DakiNS
Pridružio se: Čet Mar 05, 2015 10:18 am

Postod DakiNS » Čet Jun 14, 2018 7:08 am

Ne verujem da su to pravili lovci jer materijal utrošen samo za prilaz , bi bio dovoljan za barem još dve čeke . Osim ako prilaz nije pravljen za hendikepiranog lovca.

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator
Pridružio se: Pet Dec 21, 2012 10:45 am

Postod ОХОТНИК » Čet Jun 14, 2018 3:54 pm

Имате ли нека занимљивија дешавања по шуми осим решавања комуналних и културалних проблеме?
Увек ће бити људи и нељуди без обзира којој групацији припадају, да ли су каубоји или индијанци то не мења ништа. По мом искуству, поред осталих, највећи свињац у нетакнутој природи остављају дрвосече и шумски радници. Безброју пута сам наишао на празне кантице од уља за машине и пластичне флаше на местима где су радили. Годинама покушавам да едукујем људе у вези бацања пластичне амбалаже по природи без већег ефекта. Једноставно извадим кесу и сакупим ђубре зато што то мени смета, они раде то исто и око своје куће. DeMM, надам се да си и ти поступио на исти начин и уклонио флаше јер је то делотворније него политичко агитовање на свест некога ко свести нема.

Ваљда смо се довољно бавили причама, хајде да наставимо са сликама. :obscene-drinkingcheers:

Slika
Кад неће брег Мухамеду...
Неће он на чистину, мораћу ја у честу.
Е сад нећу ни како ја хоћу!

Povratak na “Outdoors aktivnosti”