Zlatibor -Murtenica zimski kamp

Moderator: StepenWolf

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Re: Zlatibor -Murtenica zimski kamp

Postod vukovsin » Pet Feb 09, 2018 8:20 pm

Обрни-окрени,вратисмо се на стару истину....Тестера+добар нож+''сикирче''...Најбоља комбинација...Тоза и моја маленкост носимо ту комбинацију,ради ''за све паре''...
Скоро купио на краљевачком пијацу класично српско ''сикирче'' које је уназад годинама било део обавезне опреме сваког српског сељака чим крене из авлије да обиђе имање....Дело је гаравог земљака из села моје мајке,он је пета генерација ковача у његовој кући.Док је постојала Гибњара у ФВК био је један од цењенијих мајстора...Први пут кад изађемо у природу биће прилог овде...

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Pon Feb 12, 2018 10:44 pm

Bas Celik napisao:Trenutno se nosim mislju da napravim neku polu zemunicu na istom mestu da bude obezbedjena od padavina i sa nekom furunom unutra to bi bilo ultimativno resenje.

То матори,кад будеш правио,зови на испмоћ :chores-chopwood:

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Postod vukovsin » Uto Feb 13, 2018 7:01 am

Кад буде моба,ту сам...

Bas Celik
Pridružio se: Čet Okt 27, 2016 6:01 pm

Postod Bas Celik » Uto Feb 13, 2018 3:33 pm

Vazi se !

Bas Celik

Postod Bas Celik » Sre Feb 28, 2018 10:05 am

Krenuo na Cigotu da se prosetam njenim vencem i zanocim u smetovima (negde na pola venca kako sam planirao). Elem prelazio sam ja Cigotin venac i pre po zimskim uslovima tad bejase -12 c i sneg nesto manji nego juce. Juce je bio pakao -18 na Cigoti sa rancem od 20 kg popeo sam se za 4 sata na prvi vrh Cuker (leti mi treba sat vremena). Sneg je bio od 70 cm do preko metra u podnozju je bilo ok bez nekog jakog vetra samo mecava (inace ovih dana non stop pada sneg bez obzira na velike minuse). Negde na pola uspona usao sam u belinu ( to je najtacniji naziv za to koji imam) sklopilo sa svih strana nebo i zemlja se ujednacili ,efekat kao iz filma nekakva bela dimenzija bez kraja i pocetka . Nastavim ja da se penjem jer tuda sam prosao stotinama puta ali opet nesiguran u to gde se nalazim. Znam samo da do vra dolazim ako idem uzbrdo i to sam cinio. Na samom vrhu belina se razbila na mestima gde je vetar obrijao sneg i isturio kamenje. Braco moja! Kakav je to vetar! Odmah mi je bilo jasno da ne mogu preci ni narednih 100 metara grebenom a nekmoli 6-7 kilometara koliko je dugacak venac Cigote. Sa jedne strane obrijana i strma a sa druge sva u nanosima od preko dva metra Cigota nije bila raspolozena za druzenje. Mada sam bio u bajkerskom odelu i dole nisam imao problema na licu mi je bio semag a na glavi vunena kapa tu mi je vetar razbio gard . To su neki himalajski uslovi , to je ono sto ja pricam ljudima da ne moras da opalis 5 hiljada kilometara bogu iza nogu da bi se sebi us.o u zivot. Jer Hell Is Round the Corner. Dok sam bio u dilemi sta da radim odlucio sam da iskopam bunker u sneznom nanosu malo da se zagrejem i popravim raspolozenje. To je bio lak zadatak. Sa velikom lopatom (koju sam poneo kao glavni alat ovom prilikom) iskopao sam ga za 10 minuta. Bilo je rano oko 3 sata dok sam kuvao caj u jazbini shvatio sam da ne postoje trikovi da ja tu provedem vreme lezeci do sutra ujutru. Jer plan mi je bio da hodam do sredine venca dobro se izmucim i nekad oko 6-7 uvece zauzmem busiju i prepustim se svetu snova.Sledece sto sam vecao je bilo to nanosenje snega od strane vetra bunker koji sam iskopao se punio snegom konstantno sto od direktnih padavina sto sa zemlje. Procenio sam da ne mogu sebi garantovati da u jednom trenutku necu ostati zatrpan pod snegom. To je bilo dovoljno dumanja oko bezbednosti te sam resio da se vratim dok problem nije postao problemcina. Uglavnom neverovatno vreme i iskustvo imam par slika koje sam slucajno okinuo jer je aparat imao cudno ponasanje (zatamnjenje) i par snimaka.
SlikaSlikaSlika

Bas Celik

Postod Bas Celik » Sre Feb 28, 2018 10:06 am

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Sre Feb 28, 2018 11:00 am

Boga mi zeznuto iskustvo skroz!
Dobro si procenio situaciju, neko manje iskusan bi verovatno - zapao u OZBILJNE probleme. :character-oldtimer:

Povratak na “Outdoors aktivnosti”